20 lietas, kas cilvēkam traucē būt laimīgam

būt laimīgam

Būt laimīgam patiesībā vajadzētu ikvienam. Un nav svarīgi, kāds cilvēks jūs esat, par ko sapņojat un pēc kā tiecaties, — vairāk par visu citu, jūs vēlaties būt laimīgs.

Mēs visi sapņojam par laimi. Tomēr ir kaut kas tāds, kas arvien attālina mūs no šī sapņa piepildījuma, un šis „kaut kas” esam mēs paši, pareizāk sakot, ierobežojumi, ko mēs gadiem ilgi būvējam sev apkārt un kas tagad kā betona siena šķir mūs no laimīgas dzīves.

Tīši vai netīši mēs ik dienas atsakām sev kaut ko, slēpjamies no kādiem dzīves aspektiem, un, ja kādā jaukā dienā šie šķēršļi piepeši sabruktu, dzīve kļūtu brīnišķīga. Starp citu, šī X diena nemaz nav jāgaida, mēs paši varam to tuvināt. Lūk, divdesmit lietas, kas traucē  izlauzties caur ierobežojumu mūriem un būt laimīgam.

1. Apkārtējo novērtējums

Nevienam nav jāsatraucas par to, ko par viņu domā citi. Ja lēmumi, kurus pieņemat, dara jūs laimīgus, esat izdarījis pareizo izvēli, un nav svarīgi, ko par to saka citi cilvēki. Padomājiet, cik daudz jūs iegūtu, pārstājot vienmēr atskatīties uz pārējiem cilvēkiem, mēģinot uzminēt, patiks viņiem vai ne jūsu lēmumi. Turklāt jūs nemaz nespējat uzminēt, ko par jums patiesībā domā cilvēki. Tad vai ir vērts par to tik ļoti raizēties?  Varat uzklausīt padomus, bet neļaujiet citiem lemt par to, kā jums jādzīvo sava dzīve.

 

2. Dusmas un aizvainojums

Dusmas saēd no iekšienes, tāpēc iemācieties samierināties ar cilvēkiem, kuri jūs tracina. Tas nenozīmē, ka jāļauj citiem cilvēkiem izmantot sevi, lai izvairītos no skandāliem, vienkārši iemācieties tikt galā ar dusmām un aizvainojumu, ar sāpēm, kas nogulst kaut kur dvēseles dziļumā. Atcerieties: tas kurš izraisa jūsu dusmas, kontrolē jūs.

Dzīve kļūst vienkāršāka, kad jūs iemācāties pieņemt atvainošanos, kuru nekad neesat saņēmis.

Daži cilvēki izgaršo savu aizvainojumu kā izsmalcinātu ēdienu, un tas ne pie kā laba nenoved. Šīs jūtas nekaitē tam, uz kuru jūs dusmojaties, tās kaitē vienīgi jums pašam.

 

3. Priekšstats par ideālu ķermeņi

Vai bieži iekrītat skaistuma industrijas lamatās, ieklausāties, ko par jūsu ārieni saka radinieki un draugi? Ķermenis ir tas mazumiņš, kas jums patiešām pieder, un kam gan citam, ja ne jums pašam jālemj par to, kā tam jāizskatās. Svarīgi ir vienīgi tas, kā jūtaties, — komfortabli vai ne. Viss pārējais ir pupu mizas.

 

4. Ideālā partnera tēls

Ideālā partnera kā tāda nav, pat neceriet to sastapt. Katram cilvēkam ir savs ideāls vai vismaz aptuvenu īpašību kopums, kuram, pēc viņa domām, būtu jāatbilst izvēlētajam tuvajam cilvēkam, taču īstā dzīve parasti uzspļauj šādiem sarakstiem.

Kādas partnera īpašības, kādas attiecības darītu jūs laimīgu? Vairumam cilvēku šie priekšstati ir līdzīgi: jums šis cilvēks jāmīl ar visu sirdi un dvēseli, līdzās viņam jājūtas viegli un komfortabli, un vēl kas – lai viņš pieņem jūs tādu, kāds esat. Ja ar diviem pirmajiem punktiem viss ir kārtībā, lieliski –  jūs esat atradis īsto un, iespējams, vienīgo. Atliek vien pēdējais punkts, taču pie tā ir jāpiestrādā.

Viņš nav ideāls. Arī jūs neesat ideāls, un nekad tāds nebūsiet. Taču, ja viņš kaut reizi ir jūs sasmīdinājis, ja viņš atzīst, ka ir tikai cilvēks un tāpēc pieļauj kļūdas, palieciet kopā ar viņu un sniedziet visu, ko spējat. Viņš nelasīs jums dzeju, nedomās par jums katru mīļu brīdi, bet viņš atdos jums daļu sevis, lai gan zina, ka jūs varat viņam salauzt sirdi. Nesāpiniet viņu, nemēģiniet mainīt un negaidiet no viņa vairāk nekā viņš spēj jums dot. Ļaujiet jums būt laimīgiem. Smaidiet, kad viņš dara jūs laimīgu, kliedziet, kad viņš tracina jūs, un skumstiet, kad viņa nav līdzās. Mīlestība ir smaga jau tāpēc vien, ka tā pastāv. Ideālu cilvēku nav, bet ir viens cilvēks, kurš ir ideāls tieši jums.

 

5. Ideāla dzīve

Tāpat kā nav ideāla partnera, nav arī ideālas dzīves Dzīve ir tas, ko jūs tajā ieguldāt, tāpēc, ja neesat gatavs nopietni strādāt un pielikt pūles, jūs izvēlaties būt nelaimīgs. Šī izvēle tiešā veidā ietekmē jūsu dzīves gaitu.

Jūs varat radīt savu pasauli, brīnišķīgāko no visām pasaulēm.

 

6. Jūs vēlaties kļūt bagāts

Daudzi cilvēki nodzīvo dzīvi ar domu, ka viņiem ir jākļūst par miljonāriem. Neraugoties uz to, ka tas būtībā nav slikts mērķis, jāņem vērā, ka, lai to sasniegtu, ir ļoti daudz jāstrādā. Turklāt nevajag padarīt naudu par pašmērķi — jūs taču nepeldēsieties tajā kā Skrūdžs Makdaks multeņu seriālā „Pīļu stāsti”.

Galvenais ir atrast darbu, kas kļūs par jūsu kaislību, ļaus realizēt jūsu potences, un tad atnāks arī nauda (protams, ja neizjūtat pret to riebumu).

 

7. Cerība, ka veiksme pievērsīsies jums

Nav vērts gaidīt, kad Veiksmes kundze pieklauvēs pie jūsu durvīm, lai gan tas var notikt kuru katru brīdi. Novērtējiet to dzīvi, kas jums ir, un esiet pateicīgi par to, ka tā jums pieder. Veiksme nekad neatnāks, ja jūs to gaidīsiet.

 

8. Taisnošanās

Taisnoties nav laika. Aizmirstiet par atrunu „nav laika”, eksistē vienīgi jēdziens „nav vēlēšanās”. Taisnošanās ir vienkārši mēģinājums nejusties kā draņķim tad, kad jūs kārtējo reizi nedarāt to, kas jau sen būtu bijis jāizdara.

 

9. Domas par bijušajiem

Jūs kaut kādu iemeslu dēļ esat izšķīries ar kādu cilvēku. Jebkurā gadījumā tam ir vien jums zināms pamatojums. Atceroties savus bijušo partneri vai draugu, nedomājiet par šo cilvēku, bet tikai par mācību, ko jums ir sniegusi dzīve, par to, ko esat guvis no šā cilvēka. Neiestiedziet jūtās pret cilvēku, kurš nekad vairs nebūs kopā ar jums — tas tikai sagraus iespējamās jaunās attiecības un liks jums ciest.

 

10. Spītība

Atzīt, ka esat kļūdījies, ir grūti. Vienkārši citiem cilvēkiem ir bijis vairāk zināšanu vai spēju izdarīt kaut ko pareizi. Tā ka nespītējieties, vienkārši pieņemiet to kā faktu. Jo mazāk cilvēkā ir spīta, jo atvērtāks viņš ir jauniem izaicinājumiem. Padomājiet, cik daudz jūs varat piedzīvot un pārdzīvot, ja mēģināsiet saprast un pieņemt ne tikai savu viedokli, bet arī citu cilvēku domas.

 

11. Prokrastinācija

Gana dēt, laiks perēt! Pārstājiet atlikt visu uz rītdienu, dzīvojiet šodienā. Ja jūs pastāvīgi atliekat kādu lietu, padomājiet, vai to vispār ir vērts darīt. Varbūt patiesībā jums tā nemaz nav vajadzīga. Bet, ja tomēr ir vajadzīga, tad dariet to tūdaļ — mūžīgā atlikšana uz rītdienu nodrošina jums vienīgi vainas apziņu un izraisa stresu. Kāpēc gan tik ļoti jācieš?

 

12. Atmiņu bagāža

Nav vērts staipīt sev līdzi visu atmiņu bagāžu, it īpaši, ja tā skar kādas jūsu iepriekšējās attiecības. Ja jūs esat ļoti mīlējis vai jums ir šķitis, ka mīlat kādu cilvēku, jūs zemapziņā salīdzināt, projicējiet šis jūtas uz savu jauno partneri, kurš šajā stāstā nav vainīgs ne pie kā.

Uzsākot jaunas attiecības, atbrīvojieties no bijušajām, un tas jādara ne tikai dzīvē, bet arī prātā. Tas attiecas ne tikai uz mīlestību, bet arī uz visām citām attiecībām kopumā: ar draugiem, darbabiedriem, priekšniekiem utt.

 

13. Negatīvisms

Visas mūsu domas un vārdi atgriežas pie mums kā realitāte. Tāpēc mainiet savas dzīves pamatnostādnes uz „viss būs labi”. Cilvēkam, kas tam tic, nav nekādu šķēršļu, viņam viss ir iespējams.

 

14. Nenosodiet nevienu

Kāpēc mums ir tik svarīgi tas, kas notiek ar citiem cilvēkiem? Mēs pārāk daudz laika pavadām, apspriežot un nosodot citus cilvēkus, bet viņi — mūs. Tā kā pasaule ir mūsu domu projekcija, mēs droši zinām, ka visi mūs nosoda (tāpēc, ka paši to darām). Apburtais loks: jūs nespēsit izpildīt padomu Nr. 1, t.i., neraizēties par to, ko par jums domā vai runā apkārtējie, ja paši nepārstāsit nosodīt citus cilvēkus.

Atcerieties: jūs neesat bijuši viņu ādā, un pat tad, ja jums šķiet, ka esat bijuši, tad patiesībā — nē, neesat bijuši. Katram galvā ir savi tarakāni, bet dzīvē — savi apstākļi (ko nosaka tarakāni), tāpēc pārstājiet nosodīt.

 

15. Skaudība

Laime ir nevis iegūt to, ko jūs vēlaties, bet vēlēties to, kas jums ir. Cilvēkus padara nelaimīgus pat sociālie tīkli, tāpēc ka viņi raugās uz saviem bijušajiem klasesbiedriem, studiju biedriem un paziņām un kļūst vai zaļi no skaudības, sajūtoties kā niecības.

Kad nākamajā reizē jūs atkal pārņems skaudība, padomājiet, vai jūs gribētu pārvērsties par to cilvēku, kuru apskaužat. Droši vien jūs to nevēlēsieties, tāpēc ka jūs taču mīlat sevi (pat tad, ja šīs jūtas ir dziļi slēptas). Jūs raugāties uz svešu dzīvi, par kuru neko nezināt, jums nav ne jausmas, par ko domā šis cilvēks. Var būt, ka brīdī, kad viņš ienirst savas villas baseinā, viņš neieredz sevi vai no kaut kā ļoti baidās. Var būt, ka jūs, saulainā dienā pastaigājoties pa mežu, izjūtat daudz lielāku baudu nekā viņš, gozējoties Maldivu pludmales baltajās smiltīs.

Īsāk sakot, pietiek skatīties uz citiem. Ja jums šobrīd ir labi, tātad viss ir pareizi. Ja nav, tad jums kaut kas ir jādara, lai tā būtu.

 

16. Nedrošība

Laimīgiem cilvēkiem parasti piemīt pašapziņa. Tikai to nevajag jaukt ar pārspīlētu, uzpūstu ego. Laimīgie cilvēki ir apmierināti ar to, kas viņiem ir, no viņiem staro pārliecība par sevi, viņi nebaidās izrādīt savas labās īpašības.

Nedrošībai, pārliecinātības trūkumam nav iemeslu. Neviena. Ja jums piemīt īpašības, kuras jūs sevī nevarat ciest, ir divi ceļi: pieņemt tās vai mainīt. Tā vai citādi katrā cilvēkā mīt viss: viņš var būt gan netiklis, gan puritānis, gan melīgs draņķis, gan patiess un brīvs cilvēks.

Jūs paši izvēlaties, kas jūs būsiet, tikai jūs, un nevis daba, kurai ar to visu vispār nav nekāda sakara.

 

17. Laime ir atkarīga no kāda cita cilvēka

Neviens, vai dzirdat – neviens pats cilvēks neaizpildīs jūsu tukšumu, ja jūsos tāds ir. Neviens cits nepadarīs jūs laimīgu, ja jūs esat nelaimīgs. Lai dalītos savā laimē ar kādu citu, vispirms pašam šī laime ir jāatrod, tas „cits” atradīsies pēc tam. Tā ka pat neceriet, ka jūsu laime ir kāda cita cilvēka rokās, to atrodat un glabājat vienīgi jūs pats.

 

18. Pagātne

Dzīvot pagātnē nozīmē apglabāt savu tagadni. Ir pieļautas kļūdas? Nu labi, bet kuram to nav? Sarīkojiet savai pagātnei krāšņas bēres, atcerieties gūto mācību un dzīvojiet tālāk.

 

19. Totāla kontrole

Dažkārt vienkārši ir jāatslābst un jāļauj dzīvei ritēt savu gaitu. Jūs nespējat kontrolēt VISU, un ar to ir jāsamierinās. Citādi jūs visu laiku nervozēsit, bet rezultātā vienalga neko nespēsit mainīt. Vienkārši ir lietas, kas nav pakļautas jūsu kontrolei, tāpēc tās jāpieņem tādas, kādas tās ir.

Galvenais ir līdzsvars. No vienas puses, baļķis, kas peld pa straumi, no otras — idiots, kas skrien ar pieri sienā.

 

20. Gaidas

Ja jūs neko negaidāt, jūs nekad nepiedzīvosit vilšanos. Mēs bieži vien domājam, ka visiem cilvēkiem jārīkojas tāpat, kā rīkojamies mēs. Tie ir maldi. Neviens jums neko nav parādā, tāpat kā jūs nevienam neko neesat parādā. Nevienam nav jābūt pieklājīgam, uzmanīgam, kārtīgam, godīgam, patīkamam un pat tīram. Arī jums tādam nav jābūt.

Nekam nav jābūt ideālam, apburošam, patīkamam, neaizmirstamam, viss tikai var būt tāds. Ja ir,— lieliski, ja nav, nevajag kreņķēties.

Esiet gatavi pieņemt visu, ko jums dāvā dzīve, un ticiet, jums izdosies būt laimīgam!

Rakstiet komentārus un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: Elite Daily

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz