Valsts prezidenta kanceleja noslepenojusi Ēlertes “atlaišanas pabalstu”, tā apjoms varētu būt bijis līdz pat 20 000 eiro

Ēlerte

Pateicoties grandiozajam algu pieaugumam Valsts prezidenta kancelejā un noslepenotajām piemaksām un “atlaišanas pabalstiem” tās darbiniekiem, Valsts prezidenta padomniece un padomnieku biroja vadītāja Sarmīte Ēlerte Egila Levita kancelejā pusgada laikā pirms amata zaudēšanas ir saņēmusi gandrīz tikpat, cik pirms tam gada laikā – nepilnus 52 tūkstošus eiro. “Atlaišanas pabalsta” daļa, ko Valsts kanceleja ir noslepenojusi, varētu būt bijusi pat līdz 20 tūkstošiem eiro.

Kā rāda S. Ēlertes valsts amatpersonas deklarācija, ko Valsts ieņēmumu dienests publiskojis tikai piecus mēnešus pēc tam, kad viņa zaudēja savu amatu, un trīs mēnešus pēc tās iesniegšanas, laikā no pagājušā gada 1. janvāra līdz 7. jūlijam viņa Valsts prezidenta kancelejā saņēmusi kopā 51 917 eiro, kamēr visā 2022. gadā kopā saņēma 60 638 eiro jeb vidēji 5053 eiro mēnesī.

2023. gadā viņa tātad vidēji saņēmusi aptuveni 8300 eiro mēnesī, taču, tā kā jaunā Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča kanceleja ir noslepenojusi Egila Levita bijušo padomnieku saņemto piemaksu un citu individuālo maksājumu summas, nav zināms, kāda no kopējās summas – nepilniem 52 000 eiro – ir bijusi noteiktās mēnešalgas un kāda – īpašo piemaksu, prēmiju un naudas balvu summa.

Pērn gada vidū Valsts prezidenta kancelejas publiskotā informācija rādīja, ka tās vadītājs Andris Teikmanis un S. Ēlerte – mēnesī saņemot „no 5189 līdz 5986 eiro”. Ja pieņem, ka A. Teikmanis saņēmis lielāko no šīm summām un S. Ēlerte – mazāko, tas nozīmē, ka, pametot amatu, S. Ēlerte dažādās piemaksās un “atlaišanas pabalstā” no Valsts prezidenta kancelejas ir saņēmusi grandiozu summu – līdz pat 20 tūkstošiem eiro.

Pagaidām šī summa nav precīzāk noskaidrojama, jo Valsts prezidenta kanceleja uzskata, ka maksājumi no nodokļu maksātāju līdzekļiem esot to saņēmēju privātās dzīves daļa.

Jāpiebilst, ka šie nav bijuši vienīgie S. Ēlertes no valsts saņemtie ienākumi, – papildus algai Valsts prezidenta kancelejā viņa ir iekasējusi arī ikmēneša pensiju. Kopā viņa pērn līdz 7. jūlijam pensijā saņēmusi 26 669 eiro jeb vidēji nepilnus 4300 eiro mēnesī.

Avots: Pietiek

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kaža
Kaža

Tikai 20000?Neticu!

Sekrēts
Sekrēts

Ir, ir…. Piemēram, maksātnespējas pasludināšanas datums. To nu gan kurš katrs bauris nedrīkst zināt, lai tak saglabā cerības un turpina piķot.

hmm
hmm

Nekas jau labāks nenotiek. Jenoti ir un paliek jenoti. Lai kādus makaronus mums karina.

valsts noslēpums
valsts noslēpums

Es jau daudzreiz esmu rakstījis, ka šajā valstī valsts noslēpums ir cik kura amatpersona nozagusi un cik lielu kukuli paņēmusi. Izrādās atlaišanas pabalsts arī. Te jau citu noslēpumu nav.

maze
maze

vai tad par maz pensionārei ticis? Ko satraucas darbaļaudis?

Elementāri
Elementāri

Par ko cepiens?
Amatpersonas gala deklarācijā viss būs redzams, vai vismaz izrēķināms.

piekrītu
piekrītu

Pareizi. Laikam jau kāds pārlieku satraucies par pasūtīšanu … mācīties.

Dindālz
Dindālz

Dauņuku tautelei savādāk nemaz nepienākas.
Kroplēnu ībļuki, .
saviem kangareļiem! Sūdainie maukasbērni!

Valdis
Valdis

Lai viņa aizrijās , tikai novāciet šo žurkas foto !

Dunduks
Dunduks

Tai netīri kopā ar Šķēli spēlējošai Ēlertei būtu vismaz jāpieliek galā nulle un jāprasa atmaksāt nevis viņai izmaksāt. Tie ir veci grēki, bet parāda krievisko orientāciju.