Viena un tā pati tiesa vienā un tajā pašā lietā ar vieniem un tiem pašiem pierādījumiem ar divu gadu starpību pieņem divus diametrāli pretējus spriedumus

Kirovs Lipmans

Kirovs Lipmans

Šodien, 19. maijā paziņotais Rīgas apgabaltiesas spriedums, ar kuru apmierināta šīs pašas tiesas iepriekš noraidītā SIA “Possessor” (iepriekš – Privatizācijas aģentūra) prasība saistībā ar valsts nesaimnieciski pārdotajām AS „Grindeks” akcijām, ir nepamatots, absurds un netaisnīgs un noteikti tiks pārsūdzēts.

2019. gadā tieši Rīgas apgabaltiesa identisku prasību noraidīja. Tas, ka viena un tā pati tiesa vienā un tajā pašā lietā ar vieniem un tiem pašiem pierādījumiem ar divu gadu starpību pieņem divus diametrāli pretējus spriedumus, jau pats par sevi rada pamatotas un smagas aizdomas par iespējamu tiesas un tiesnešu sastāva ietekmēšanu un varbūt pat koruptīvu motivēšanu.

Tiesa, kas bija paziņojusi, ka šodien rakstveida procesā izskatīs šo lietu, ir neiedomājamā ātrumā, burtiski pāris stundu laikā spējusi sagatavot spriedumu uz veselām divdesmit lappusēm. Šis fakts tikai pastiprina aizdomas, ka iznākums bija saskaņots un zināms jau iepriekš. Šāda „ekspressprieduma taisīšana” liecina par politisku vai cita veida pasūtījumu, kuru tiesa, iespējams, ir īstenojusi.

Šādi vismaz dīvaini spriedumi, kas faktiski vēršas pret labticīgiem iuzņēmējiem un ar kuriem tiek piesegta valsts institūciju un amatpersonu krimināla nolaidība, neizdarība vai ļaunprātīga rīcība, grauj Latvijas uzņēmējdarbības vidi. Nav brīnums, ka tā rezultātā ārvalstu uzņēmēji ļoti bieži nolemj neuzsākt biznesu Latvijā, bet mūsu valsts uzņēmēji reģistrē savus uzņēmumus ārzemēs un arī nodokļus maksā citu valstu budžetos.

Diemžēl tikai Latvijā ir iespējams tāds absurds, ka vispirms valsts Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) personā oficiālā vēstulē paziņo, ka Filipu Lipmanu neuzskata par Kirova Lipmana ģimenes locekli, bet pēc tam mēģina sodīt par to, ka viņš rīkojies tā, kā to oficiālā vēstulē atļāva FKTK.

Tikai Latvijā tiek mēģināts sodīt uzņēmējus, kas paļāvās uz oficiālā valsts institūcijas vēstulē rakstīto, nevis tiek sauktas pie atbildības amatpersonas, kas neticami lēti pārdeva valstij piederošās “Grindeks” akcijas, radot aizdomas par iespaidīgas „dāvanas” pasniegšanu „savējiem”.

Skumji, ka Krišjāņa Kariņa vadītā valdība uz notiekošo vienkārši noskatās vai pat „bezkompromisu tiesiskuma” apstākļos atbalsta šādu negodīgu praksi un nerūpējas par uzņēmējdarbības un nodokļus maksājošo uzņēmumu attīstību, tā vietā graujot tautsaimniecību un aizņemoties aizvien jaunus miljonus, kas kādreiz būs jāatdod Latvijas iedzīvotājiem.

Šādos apstākļos sprieduma pārsūdzēšana ir vienīgais iespējamais risinājums. Cerams, Augstākā tiesa (Senāts) nebūs tik viegli ietekmējama.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Sa-vickis
Sa-vickis

Vecīt, arī K.Lipmans var 1 dienu teikt smukai meičai, ka viņu mīl, bet pēc 2 gadiem teikt – atvaino, meitenīt, paiet laiks un paiet mīla. Tāpēc nekreņķējies, tāda ir normālā lietu kārtība.

Es
Es

Latvija nav tiesiska valsts