Valsts prezidents asi kritizē Ģenerālprokuratūras darbu

Edgars Rinkēvičs


Nacionālās drošības jautājumos piemērotie sodi ir par maigu, un prokuratūra šobrīd strādā neapmierinoši, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” piektdien pauda Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Rinkēviča neizpratni raisījis ne tikai pēdējais lēmums par 15 500 eiro naudas soda piemērošanu Kremļa propagandistam Maratam Kasemam par nelikumīga intelektuāla un fiziska atbalsta sniegšanu Krievijai.

Prezidents atzina, ka vēlas no prokuratūras dzirdēt arī to, kā beigusies pārbaude par tās darbību Jēkabpils traģēdijas lietā.

Tāpat Rinkēviču izbrīnījis prokurores prasītais sods par uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu.

“Mums ir hibrīdkarš. Nacionālās drošības jautājumos šobrīd spriedumi ir par maigu, likums paredz arī bargākus sodus,” sacīja prezidents.

Rinkēvičs kritizēja, ka prokuratūra “kusli skaidro savus lēmumus” — nepietiek tikai ar likuma pantu uzskaitījumu.  

“Neapmierinoši ir tas, ka prokuratūra neskaidro savus lēmumus līdz galam. Otra lieta – neapmierinoši ir arī šie sodi,” sacīja Rinkēvičs.

Šos jautājumus prezidents nākamnedēļ plāno pārrunāt ar ģenerālprokuroru Juri Stukānu.

“Ja tiešām [problēmas] ir kādas procesuālas dabas vai likuma bardzības normas, tad vienmēr var kaut ko uzlabot. Arī ģenerālprokurors var vērsties Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, bet es šobrīd šajos jautājumos gribu dzirdēt skaidras atbildes,” teica prezidents. 

“Veids, kādā pašlaik darbojas prokuratūra, mani ne pārāk apmierina. Šī ir pirmā reize, kad esmu diezgan kritisks [..]

Ja varu palīdzēt, palīdzēšu, bet arī prokuratūrai ir jāsaņemas,”


rezumēja Rinkēvičs.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Foolsgame
Foolsgame

Shitais labs…. MUMS IR HIBRIIDKARSH….. Kam? MAN nav nekaada hibriidkara. Skaidrs, tagad meegjinaas prokuratuuru arii piebaazt.

Vēl sliktāk kā PSRS laikos
Vēl sliktāk kā PSRS laikos

Viņš tikai parāda ka melo. Pats taču nesen kauca un rēja ka Baltkrievijā itkā tiesas tiekot ietekmētas, kā visus itkā tiesājot par piedalīšanos protestos pret Lukašenko. Pat nepadomāja ka ja patiešām tur būtu tik daudz protestētāju kā te ziņoja (100k) tad taču tiesu sistēma uzkārtos. Un ko tagad pats dara – grib ietekmēt tiesas spriedumu, prokuratūras darbu. Es šitam melim un viņa meļu partijai vispār neticu. Gribētos viņam pajautāt, ja jau notiek hibrīdkarš, kur apsūdzētie par armijas 220 milj. ēdināšanas lietu? Līgumu jau parakstīja tagadējā koalīcija p.g. decembra beigās, kad NA pārvaldīja aizsardzības ministriju. Un izskatās ka Kariņš nezin kas… lasīt vēl »

Juris
Juris

Prezidentam vajag iet stradāt par tiesnesi, tad vares spriest “pareizi”, pēc savas “pareizās” pārliecibas. Bet viņam der zinat ari, ka tiesa Latvija ir neatkariga un arī sodus var piespriest likuma ietvaros un neatkarīgi no prokurora prasītā vai lūgtā. Nu tāds “prezidents”, ka iepriekšejie, diemžēl

Bonds
Bonds

Varbūt to ļaundari pataisīja par ziņu pisnesēju un tāpēc tas sods tik maigs?

Mini Milda
Mini Milda

Neparasts veids kā uzlūgt uz Sema Smita koncertu.

rinka
rinka

Mums ir hibrīdkarš. Bet valsts robeža man pie paka.. Nesspratāt? Paši vainīgi

zatļers
zatļers

Melis, melis, kartupelis. Krievijas naudas atmazgātājus no aizkraukles burkas tu gribi izručīt. Vai ne, ekselence? Pukinam dotie solìjumi tak jātur

VateZZ
VateZZ

Jebkuram ir tiesibas izteikt viedokli – domaju ka prezidents nekritizee tiesas leemumu, bet prokuroru prasiito soda apmeeru, tiesai te maz daljas, jo piesprieda to ko prokurori prasiija. Tieshi prokurori prasiija aizdomiigi zemu sodu. Ieteikums – visiem iesaistiitajiem prokuroriem un citam amatpersonam pa vertikaali komunikaciju noklausishanos un pilnu izsekoshanu, to pashu visiem gimenes locekljiem, gan jau uzpeldees liekie liidzeklji bez izcelsmes…

VateZZ
VateZZ

Mazliet izskataas peec teaatra, kad seedeeja plecu pie pleca ar Karinju tad nekaadas kritikas, skaidrs ir viens – shim prezidentam jaadara viss lai iepatiktos tautai. Otrs fakts – musu prezidents pilda repezentativas funkcijas, praktiski neko neizdariis, un kaa jau saprotiet tad kad bija leemeejvaraa tad bija viens no Z-Vienotibas biedriem un klusi chubinaajaas savaas dariishanaas lai tik sunji rej, karavaana iet taalaak.

googglee
googglee

Prezidents uzņemas tiesas funkcijas spriest, kas it taisnīgi un likumīgi, un kas nav?