Tiesai nodota lieta par bijušā JKP deputāta Znotiņa dūru vicināšanu kāpņutelpā

Prokuratūra uzrādījusi apsūdzību kādreizējam Saeimas deputātam un bijušajam partijas “Konservatīvie” biedram Reinim Znotiņam par vieglu miesas bojājumu nodarīšanu saistībā ar konfliktēšanu kāpņutelpā. (Puaro.lv par konfliktu rakstīja 2023.gada augustā: Bijušais Konservatīvo frakcijas Saeimas deputāts Znotiņš izrādās melis un naida kurinātājs – Puaro.lv).

Apsūdzība liecina, ka 2023.gada 30.jūlija vakarā apsūdzētais, atrodoties kāda Rīgas daudzdzīvokļu nama kāpņu telpā, konflikta laikā aiz dusmām, tīši, nolūkā nodarīt miesas bojājumus, satvēra cietušo aiz pleciem un ne mazāk kā trīs reizes ar dūri un elkoni iesita viņam pa galvu un visu ķermeni.

Tā rezultātā cietušajam nodarīti miesas bojājumi, kas pēc sava rakstura pieskaitāmi viegliem.

Patlaban lieta ir nodota Rīgas pilsētas tiesai Pārdaugavā un tiesas sēde ieplānota 7.martā plkst.12.

Krimināllikums par viegla miesas bojājuma tīšu nodarīšanu paredz brīvības atņemšanu līdz vienam gadam, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu, vai naudas sodu.

Znotiņš iepriekš sociālajos tīklos rakstīja, ka 2023.gada 30.jūlijā viņš uzstājis, ka Latvijā jārunā latviski, bet krievu izcelsmes kaimiņi sākuši viņu žņaugt kāpņutelpā. Bijušais deputāts pauda sašutumu, ka atbraukušie policisti apgalvojuši, ka vainīgs ir viņš, jo izprovocējis krievus.

Vēlāk interneta sociālajos tīklos parādījās video, kurā redzams un dzirdams, ka Znotiņš konfliktā ar kaimiņiem bijis agresīvs un rupji lamājies, kā arī lielījies ar savu bijušo amatu.

Minētajā video redzams un dzirdams, ka Znotiņš liek kaimiņam viņā klausīties, jo viņš esot ilgu laiku vadījis šo valsti. Bijušais deputāts arī pārmet kaimiņam nepietiekamu ieguldījumu, lai palīdzētu Latvijas tautai.

Video arī redzams, ka Znotiņš draudējis, ka “šitie vatņiki tiks izmesti no šitās valsts” un solījis, ka kaimiņa seja tiks izsmērēta pret bruģi.

Pēc video parādīšanās Znotiņš tviterī ierakstīja, ka vēlas atvainoties tiem, kurus aizskāra viņa uzvedība, “arī tiem, kuri tiek pieminēti, kam ar konfliktu nav saistības”. Bijušais deputāts norāda, ka rīkojies pārsteidzīgi, tomēr piebilst, ka “pilna notikumu gaita nav atspoguļota, veidojot vienpusēju un tendenciozu notikušā vēstījumu”.

Valsts policija iepriekš, pirms video parādīšanās publiskajā telpā, sociālajos tīklos norādīja, ka notikuma faktiskie apstākļi bijuši ne gluži tādi, kā par tiem rakstīja Znotiņš.

Vēlāk Valsts policija par konfliktēšanu kāpņutelpā Znotiņam piemērojusi 100 eiro administratīvo sodu.

Tāpat tika sākts kriminālprocess par miesas bojājumu nodarīšanu kaimiņiem no minētās personas puses. Tāpat tika sākts kriminālprocess par darbību, kas vērsta uz nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Treneris
Treneris

Tas ir viss kas jazina par jkp