Tiesa attaisno Viņķeli vakcīnu iepirkuma lietā

Ilze Viņķele

Rīgas pilsētas tiesa 29. februārī attaisnojusi bijušo veselības ministri Ilzi Viņķeli (AP) krimināllietā saistībā ar Covid‑19 vakcīnu iepirkumu, informē viņas pārstāvis Pēteris Viņķelis.

Rīgas pilsētas tiesa ceturtdien pasludinājusi spriedumu krimināllietā pret Viņķeli. Tiesa nolēma atzīt Viņkeli par nevainīgu viņai celtajā apsūdzībā un attaisnot, vēsta TV3.

Lēmums pamatojas  Kriminālprocesa likuma 519. panta pirmajā punktā, jo “nav noticis noziedzīgs nodarījums vai apsūdzētā izdarītajā nodarījumā
nav noziedzīga nodarījuma sastāva”.

Spriedumu vēl varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Kā zināms, Ģenerālprokuratūras Darbības kontroles un starptautiskās sadarbības departamenta Prokuratūras funkciju īstenošanas koordinācijas nodaļas prokurors Viņķeli apsūdzēja pēc Krimināllikuma 319.panta pirmās daļas par valsts amatpersonas bezdarbību.

Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Apsūdzība Viņķelei celta par to, ka viņa nenodrošināja Covid-19 vakcinācijas stratēģijas izstrādāšanu vīrusa izplatības ierobežošanai Latvijā, kas ietver vakcīnu iegādi, glabāšanu, loģistiku, amatpersonu kompetenci un medicīniskos resursus vakcinācijas procesa nodrošināšanai.

Prokuratūra norāda, ka Viņķele zināja par iespējamo Covid-19 vakcīnu pieejamību pasaules tirgū 2021.gadā un to, ka Latvija kā Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts atbalsta vienošanos par vakcīnu iegādi dalībvalstu vārdā un ar to saistītās procedūras projektu. Viņai bijis pienākums līdz brīdim, kad tiek lemts par pasūtāmo vakcīnu skaitu, izstrādāt minēto stratēģiju.

Kā uzskata prokuratūra, neizstrādājot stratēģiju, Viņķele neizpildīja valsts amatpersonas pienākumu, tas ir, būdama valsts amatpersona, aiz nolaidības neizdarīja darbības, kuras tai pēc likuma un uzlikta uzdevuma bija jāizdara, lai novērstu kaitējumu ar likumu aizsargātām personas interesēm, un ar to radīja būtisku kaitējumu ar likumu aizsargātām personas interesēm.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jeblonskis
Jeblonskis

Tiesa uzskata ka valsts budžeta izšķērdēšana nav noziegums.
Interesants precendents ir radīts.

Kebabs Jebzons
Kebabs Jebzons

Nē, nu man vispār ir risinājums budžeta taupīšanai! IZLAIŽAM PROKURATŪRU!
Uzreiz tiesā kaukāds tiesneselis pasaka, ka nesaskata noziegumu un miers! 20€ un darīts!
Nahuj algot to prokuratūru?
Visa tā piša no budžeta naudas?
Vispār piegatavots Word template failiņš, un tiesneselis-jampampelis uzliek parakstu.

Kebabs Jebzons
Kebabs Jebzons

Kurš “tiesnesis”? Tas tač nau noslēpums, va ne?

tējkannas jātnieks
tējkannas jātnieks

Un kas būs tik drosmīgs pateikt
Ka nav vainojams neviens?
Kas būs tik drosmīgs pateikt
Ka nav vainojams neviens?

Universālā klasika