Tiesa attaisno Bondaru un viņa sievu krimināllietā par iespējamu dokumentu viltošanu

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā piektdien, 14. oktobrī, attaisnoja bijušo Saeimas deputātu Mārtiņu Bondaru un viņa sievu Ievu Bondari krimināllietā par iespējamu dokumentu viltošanu.

Prokurors, apsūdzētie un viņu aizstāvji desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var iesniegt tiesai rakstveida lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu. Pilnu spriedumu varēs pārsūdzēt vai noprotestēt desmit dienu laikā pēc pilna sprieduma pieejamības dienas.

Prokuratūras ieskatā, Bondars, viņa sieva un nu jau mūžībā aizgājusī zvērināta notāre Līga Eglīte mantkārīgā nolūkā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās viltoja un izmantoja viltotu dokumentu, radot būtisku kaitējumu prasītāja ar likumu aizsargātām interesēm.

Par šādu nodarījumu paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar probācijas uzraudzību, ar sabiedrisko darbu vai ar naudas sodu.

Krimināllieta saistīta ar lietu par Bondara līgumu ar sievu, kas garantēja ģimenes mājas neatņemšanu lietā par zaudējumu nodarīšanu viņa savulaik vadītajai “Latvijas Krājbankai”.

Savukārt jau ir stājies spēkā spriedums par 15 miljonu eiro piedziņu no “Latvijas krājbankas” bijušās valdes, tai skaitā arī Bondara, kurš gan to uzskata par politisku vēršanos pret viņu.

“Latvijas krājbankā” 2011. gada nogalē tika konstatēts ap 100 miljonu latu (aptuveni 142 miljonu eiro) līdzekļu iztrūkums, bet jau tā paša gada 23. decembrī Rīgas apgabaltiesa “Latvijas krājbanku” pasludināja par maksātnespējīgu. Ņemot vērā līdzekļu iztrūkumu, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome nolēma apturēt visu “Latvijas krājbankas” finanšu pakalpojumu sniegšanu.

Pret notāri Eglīti kriminālprocesā tika konstatēts likumā paredzētais pamats viņas saukšanai pie kriminālatbildības, bet, ņemot vērā, ka Eglīte ir mirusi, kriminālprocess pret viņu izbeigts.

Bondars iepriekš paudis, ka nav vainīgs, neko nepareizi nav izdarījis un likumu nav pārkāpis.

Prokuratūra plāno lūgt tiesu sagatavot pilno spriedumu un tad iesniegšot protestu. Pārsūdzības gadījumā lieta būs jāskata Rīgas apgabaltiesai.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
NUINAHUJ
NUINAHUJ

kārtējā maucība

satversmes likvidācijas birojs
satversmes likvidācijas birojs

Vai humānās tiesnesītes uzvārdiņš nav zināms?

Ēriks
Ēriks

Protams. Pirmā līmeņa tiesa Latvijā attaisno visas amatpersonas.

Stienis
Stienis

Izņemot Aivaru, protams…

evika aļeksandrovna siliņa
evika aļeksandrovna siliņa

Nu tak Liepājas cietums vēl nav uzcelts. Kad uzcels Liepājas cietumu, tad varēs arī kādu deputātu tur uz laiku no plebeju acim paslēpt

Pateicīgā latvāņu tauta
Pateicīgā latvāņu tauta

Ja smukulīti ieliktu cietumā, visi būtu laimīgi. Viņam patīk, kad viņu izmanto

Dirty money
Dirty money

Smukuliti????? Izskatas, ka 80-90 gadigas tantes te ari komente! :D