Stukāns rosina nodrošināt palīdzību arī tai personai, kas draud, ne tikai varmākas upurim

Juris Stukāns
Ģenerālprokurors Juris Stukāns

Būtu jānodrošina palīdzība arī tai personai, kas draud, speciālistiem būtu ar viņu jāizrunājas, lai saprastu, ko no viņa var sagaidīt, un ko viņam var piedāvāt, lai viņš pārtrauktu šo darbību, sacīja ģenerālprokurors Juris Stukāns LTV raidījumā “Rīta panorāma”.

Šobrīd likums paredz iespēju varmāku nosūtīt uz vardarbības mazināšanas kursiem, bet ja cilvēks šos kursus neapmeklē, neviens arī nereaģē, un tas neglābj citus cilvēkus, ja viņš nav neko mainījies savā domāšanā, klāstīja Stukāns.

“Tas ir aplami, ka mēs gaidām, kad notiks noziegums,” uzsvēra Stukāns.

Viņš pauda cerību, ka pēc premjera sasauktās noziedzības novēršanas padomes, kurā vairākas iestādes saņēma uzdevumus, uz rudens pusi būs noformulēti kādi konkrēti priekšlikumi.

Stukāns pārliecināts, ka valstij jārada sistēma, kas spētu pasargāt cilvēkus no varmākām, pirms vēl noticis noziegums, pasargātu cilvēkus no vajāšanas, draudiem un potenciālas vardarbības.

Viņš norādīja, ka parlamentā iesniegti priekšlikumi par lielākiem sodiem vajātājiem un varmākām, taču “par sodu mēs runājam tad, kad noziegums jau pastrādāts, tas ir par vēlu”.

Stukāns stāstīja, ka ir nosūtījis priekšlikumus premjeram par nepieciešamību veidot sistēmu, kura spēj pasargāt no vardarbības, vēl pirms noziegums ir noticis, kad tikai parādās draudi, vai cietusī persona vēršas pie valsts iestādēm.

Tiesa, par šo nepieciešamību ir runāts, vairākām valsts iestādēm ir doti uzdevumi, bet vēl “konkrēti priekšlikumi nav noformulēti”.

Viņš norādīja, ka draudu gadījumā pašlaik policijai nav paredzētas tiesības nodrošināt cietušajai personai procesuālo aizsardzību, bet to parlaments plāno mainīt jau šonedēļ.

Stukāns arī pauda, ka gadījumā, ja policijai nav resursu, tad valstij būtu jāslēdz līgumi ar apsardzes firmām, bet “jābūt reālam risinājumam, nevis darba grupas sanāk un spriež, bet katru dienu mēs saņēmām ziņojumus” par vardarbības upuriem.

Avots: lsm.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar