Policijas priekšnieks augsti novērtē VP un citu iesaistīto dienestu darbu vakar, 9.maijā

Armands Ruks
Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks

Pirmdien, 9.maijā, policija saņēmusi 24 signālus par pirotehnikas lietošanu, lai arī uguņošana šajā dienā bija aizliegta, otrdien TV3 raidījumā “900 sekundes” informēja Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks.

Latvijā šogad 9.maijs bija Ukrainas cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas diena, taču, neskatoties uz to, bija cilvēki, kas gājuši nolikt ziedus pie padomju pieminekļiem, svinot Padomju Savienības uzvaru pār nacistisko Vāciju Otrajā pasaules karā. Pēc Ruka teiktā, ziedu nolikšana nebija aizliegta arī Lietuvā un Igaunijā, un novērots, ka Rīgā un citviet pulcēšanās bija salīdzinoši mazāka nekā citos gados.

“Vakardiena nebija vienkārša diena policijai un sadarbības partneriem,” sacīja VP priekšnieks, piebilstot, ka diena aizvadīta salīdzinoši mierīgi  un ir sākts tikai viens kriminālprocess.

Kopumā pirmdienas vakarā un naktī uz otrdienu VP saņēmusi 24 signālus par pirotehnikas lietošanu, un saistībā ar to sākti vairāki administratīvo pārkāpumu procesi. Ruks gan uzsvēra, ka par vienu gadījumu varēja ziņot arī vairāki cilvēki.

Par iespējamiem sabiedriskās kārtības un drošības pārkāpumiem, kas pastrādāti naktī, informācija vēl tiek apkopota.

“Bija ļoti asa viedokļu apmaiņa sociālajos tīklos, īpaši “Tviterī”, arī pret policiju bija vērsti dažādi pārmetumi, pie tam no abām pusēm,” atzina VP pārstāvis, vienlaikus uzsverot, ka augsti novērtē VP un citu iesaistīto dienestu, kā arī pašvaldību darbu.

Latvijā policija līdz pirmdienas plkst.23 saistībā ar 9.maiju kopumā aizturējusi 35 personas un sākusi 49 administratīvā pārkāpuma procesus.

Visvairāk pārkāpuma procesi – 20 – sākti Rīgas reģionā, Latgalē tādu ir 19, bet Kurzemes un Zemgales reģionos – katrā pieci. Administratīvā pārkāpuma procesi lielākajā daļā gadījumu sākti par militāras agresijas un kara noziegumu slavinošas simbolikas, pamatā Georga lentīšu, izmantošanu. Konstatēti arī tādi pārkāpumi kā atrašanās sabiedriskā vietā alkohola reibumā, traucējot sabiedrisko kārtību, amatpersonas likumīgo prasību nepildīšana vai amatpersonas darbības traucēšana un sīkais huligānisms.

Par šo tēmu:

“Tāpēc, ka mēs [krievi] uzvarēsim!” – naidā gailošām acīm Daugavpils iedzīvotāja skaidro, kāpēc liek ziedus padomjlaika piemiņvietā – Puaro.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TV3 raidījums 900 sekundes

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Tactics
Tactics

Ja nu gribeeja samazinaat cilveeku skaitu, vajadzeeja nevis policiju, bet kaadus 20 vechus ar lielajiem flekshiem un atskaldaamajiem aamuriem. Lai imitee labiekaartoshanu. Tai vella troksnii un putekljos neviens tur nepulceetos ;-) Aaa, veel var imiteet paarvietojamaas tualetes avaariju. Redz, uzlikaam chetras uz mashiinas ar visaam kakaam, bet nokrita, maitas, taisni te priekshaa…. Izdomu vajag!

Klops
Klops

Apdirsties par to darbu

Maija
Maija

Ukrainas upuru piemiņas dienu apmeklēja ap 70 000 cilvēku !