Nemiro: OIK varēs nemaksāt tie, kuri uz savu māju jumtiem būs uzstādījuši saules baterijas

elektrība

Nākotnē plānots ļaut cilvēkiem, kuri, piemēram, uz savu māju jumtiem uzstādījuši saules baterijas, brīdī, kad viņi patērē elektrību no kopējā tīkla, nemaksāt “obligātā iepirkuma komponentes” (OIK) maksājumu, jo viņi paši ir zaļās enerģijas ražotāji un nodod šo enerģiju tīklā, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (“KPV LV”).

Nemiro arī kārtējo reizi atzina, ka OIK nevarēs palikt tādā veidā, kā tas ir šobrīd, bet pie tā atcelšanas vēl jāstrādā, to nevar izdarīt strauji un brutāli.  

Lielo daļu no elektrības rēķina mājsaimniecībām veido elektrības sadales izmaksas un šo daļu rēķinā noteikti var samazināt, raidījumā sacīja ekonomikas ministrs.

Viņš atzina, ka mājsaimniecību rēķinos sadales izmaksu īpatsvars ir aptuveni 40%, un to var samazināt. Viņš gan atturējās prognozēt, cik liels procentuāli varētu būt šis tarifu samazinājums.

“Bet redzam, ka samazinājums varētu būt noteikti”, un iespējas to panākt izpētīs darba grupa, kurā būs Ekonomikas ministrijas, Finanšu ministrijas, “Sadales tīklu”, “Latvenergo”, “Augstspriegumu tīklu” pārstāvji. 

Ministrs skaidroja, ka elektrības sadalei un pārvadei noteikti ir savas izmaksas, elektroenerģijas līnijas ir pa visu valsti, bieži vien elektrības līnijas iet 10 – 15 kilometrus uz trīs mājām, kur deg divas spuldzītes. Taču šīs līnijas jāuztur, tas viss maksā, norādīja Nemiro.

Viņš sacīja, ka drošību nevarēs mazināt, bet var mazināt administratīvās izmaksas, kuras, iespējams, bijušas augstas, uz ko norādīja arī Valsts kontrole.

Avots: Latvijas Radio

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
kad
kad

Kad? Kad tad tas “nākotnē” pienāks? Tagad sanāk, ka cilvēki ar saules paneļiem nodrošina papildus peļņu blēžiem ar oik shēmām. Doma vien, ka par MANU elektrību nelieši iekasē OIK liekas derdzīga…

Interesents
Interesents

Drīzāk jau OIK varēs nemaksāt par to daļu, ko atpērk atpakaļ.

Lamata
Lamata

Igaunijā jau sen attālākās lauku mājās bez maksas tiek uzstādīti saules paneļi un bez maksas nodrošināta to apkope.

Interesents
Interesents

Un ko viņi dara ziemā un vakaros (kad paneļos nekā nav)?