Karnīte: OIK maksājums samazinātos vismaz par divām trešdaļām, ja netiktu finansēti ar dabasgāzi kurināmie objekti

Karnīte

OIK maksājums samazinātos vismaz par divām trešdaļām, ja netiktu finansēti ar dabasgāzi kurināmie objekti, uzskata LZA akadēmiķe, Ekonomikas prognožu centra valdes locekle Raita Karnīte.

Runājot par ieilgušo OIK epopeju un zaļās enerģijas formas maiņu, intervijā raidījumam „Rīta Panorāma” Karnīte teica:

“Ir jāņem vērā vairāki aspekti: pirmkārt, kāda tad ir šī OIK sistēma. Tas ir tikai maksājums, bet pati zaļās enerģijas atbalsta sistēma mums, un tas ir saistīts ar OIK lielumu, Zaļās enerģijas atbalsta sistēma nozīmē, ka vairāk nekā puse, ja pat ne vēl vairāk, no šīs atbalsta sistēmas ienākuma aiziet citam mērķim, jeb fosilo kurināmo darbināmām koģenerācijas staciju finansēšanai. Un tā ir liela kļūda. Tas ir absurds, ka mēs runājam par zaļo enerģiju, bet finansējam to, kas faktiski ir tās pretinieks.

Piedāvājumā, kas šobrīd ir tapis, nav redzams, ka būtu panākta atteikšanās no koģenerācijas staciju finansēšanas, kuras kurina ar dabasgāzi.

Ja šīs stacijas vienkārši izņemtu no finansēšanas sistēmas un finansētu tās no kādiem citiem līdzekļiem, jo to uzturēšana pie dzīvības ir valsts energodrošības jautājums, tad lai valsts par to maksā, bet nevis iedzīvotāji caur kroplīgu sistēmu.

Un, ņemot vērā to, kāda ir attieksme pret zaļās enerģijas veicināšanu Eiropā, es domāju, ka būs grūti – nekādu īpašu inovāciju šeit neatradīs. Jo esošās sistēmas vienīgais trūkums ir tas, ka tā finansē nepareizo objektu. Ja to nedarītu, tad maksājumi būtu samazināti vismaz par divām trešdaļām”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ēriks
Ēriks

Kalvītis un Vienotība jau izdomāja šo noziedzīgo shēmošanu, par dabas gāzi.

Kāpēc?
Kāpēc?

Par Tec zaļo enerģiju sākam runāt TIKAI TAGAD…

Gača
Gača

Nevalstiskās vides organizācijas par TEC-2 2. kārtu publiski protestēja uzreiz. Diemžēl Kalvīša valdība pēc labākajām tradīcijām trakākos lēmumos pieņemts svētkos, Ziemas svētku laikā apstiprināja līdz šim lielāko afēru LR vēsturē.

Māris
Māris

Kāda zaļā enerģija no dabas gāzes Latvijā, mums nav dabas gāzes ieguves Latvijā! Kas tas par stulbumu? Jā, šķelda, biokrūmi, tas būtu saprotami…

tec2
tec2

OIK ir tieša saistība kā nofinansēt parādu par TEC2 2. kārtu. Tanī brīdī kad lielie patērētāji izgrozījās no sloga, tas viss sakrita uz pārējiem. Tad nu bija skaidrs, ka domās ko jaunu. Interesnti, ka dabasgāzi turpina dotēt un stāsta cik dārga ir tieši zaļā elektrība, kas nav pat puse no visa OIK.

Taisnība
Taisnība

Jācer ka neizglītotie izlasīs !!!!

Kristaps Ziemelis
Kristaps Ziemelis

Agrāk biju labākās domās par Karnītes kundzi…