“Būvnieku karteļa” lietas izgāšanās – atšķirībā no Stukāna, Jurašs uzskata, ka viss izdarīts pareizi

Juris Jurašs

KNAB pagājušajā nedēļā paziņoja, ka izbeidzis 2018.gadā sākto tā dēvēto būvnieku karteļa krimināllietu, kurā par iespējamu kukuļošanu figurēja uzņēmēji un valsts amatpersonas.

Kā norādīja ģenerālprokurors Juris Stukāns, atbildība par to ir jāuzņemas KNAB tā laika operatīvo darbību vadītājam (ŠEIT plašāk).

Savukārt bijušais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Juris Jurašs, kurš jau gandrīz piecus gadus KNAB nestrādā un tagad ir Saeimas Jauno konservatīvo frakcijas vadītājs, LTV raidījumam “De facto” svētdien pauda savu versiju par KNAB rīcību ar “būvnieku karteļa” sarunām.

“Ja būtu veiktas kādas darbības, iespējams, agrāk, nekā tās tika veiktas šajā konkrētajā situācijā, tad, iespējams, nebūtu rezultāts ne šajā lietā, nedz arī citās lietās, kur mēs šobrīd varam vērot un ar cerībām raudzīties, ka izmeklēšana novedīs pie tā, ka būs iespējams saukt vainīgās personas pie atbildības par koruptīvu nodarījumu izdarīšanu. Šeit es domāju saistībā ar [“Rīgas satiksmes”] tramvaju iepirkumu un, iespējams, ne tikai.”

Jurašs arī uzsvēra, ka gan KNAB bijusī, gan esošā vadība ir tie, kas varēja noteikt, kā notiek lietas virzība. Turklāt viens no KNAB priekšnieka vietniekiem Jānis Roze amatā ir jau piecus gadus, tātad viņam bijušas visas iespējas nodrošināt pēctecību biroja darbā.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume šonedēļ Latvijas Radio skaidroja, ka biroja darbības ir atkarīgas no izveidotā izmeklēšanas taktikas plāna.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Foto: ekrānuzņēmums

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Mitjka
Mitjka

reals Dižozol:)

Anna
Anna

Varētu gan paklausīties godīgā deputāta un korupcijas iznīcinātāja viedokli.
Piem. Par 500 k euro ko iepludināja tēva Burtnieku zirgu stallī, līdzdarbošanos VEF bankā, VID ēkas būvniecībā, Rīgas brīvostā, Norvik, tabakas piegādē pāri Baltkrievijas robežai u.c.
Nemaz nerunājot par reiderismu un ikdienas jumtošanu, tā teikt sīkiem ikdienas darbiem!

deputāts
deputāts

Vai tad kādam vēl interesē Juraša viedoklis????