Viņķele, glābjot Pūces un Jaunupa ādu, cenšas saglābt partiju apvienību

Ilze Viņķele

Partiju apvienības Attīstībai/Par līdere, veselības ministre Ilze Vinķele uzņēmusies iniciatīvu saturēt kopā apvienības partijas Latvijas attīstībai un Par. Lai pēc Māra Mičerevska izraisītā skandāla glābtu gan Edgara Jaunupa un Jura Pūces autoritātes partijā, I. Vinķele kļuvusi par vidutāju sarunās starp Par un Attīstībai biedriem un cerību nezaudējot arī pēc vakarvakara paziņojuma, ka pašvaldību vēlēšanās apvienības partijas mēģinās startēt atsevišķi.

Veselības ministrei ir liela ietekme partijā Par un arī ietekme uz J.Pūci un E.Jaunupu. Šo ietekmi viņa mēģina izmantot. cenšoties pārliecināt gan partijas Par, gan partijas Progresīvie biedrus, ka nav vismaz pilnībā jāsarauj saiknes ar partiju Latvijas attīstībai. Visas trīs partijas uz Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām veidoja kopīgu sarakstu, un, kā Pietiek jau rakstījis, tieši E. Jaunups bija šīs idejas arhitekts.

Lai samierinātu apvienības biedrus un tie neprasītu Latvijas attīstībai  izstāšanos no apvienības, kā arī neuzstātu uz J. Pūces deputāta mandāta nolikšanu,

ministre I.Vinķele savas partijas Par biedriem un partijai Progresīvie apsolījusi, ka, tikai strādājot kopā ar Latvijas attīstībai, tiks panākts risinājums partnerattiecību jautājumā.

Tikai kopīgi visām trim partijām izdošoties nodrošināt Satversmes tiesas nesenā lēmuma par ģimenes tiesībām homoseksuālām personām izpildi.

I. Viņķele solījusi panākt šī jautājuma atrisināšanu esošajā koalīcijā. Ja tas neizdotos, tad partiju apvienība Attīstībai/Par kopīgi pamestu Krišjāņa Kariņa valdību. No avotu teiktā ir gan saprotams, ka ne visi partijas biedri ir mierā ar šo iniciatīvu glābt apvienību par katru cenu. Partijā pastāvot viedokļi, kuri pieprasa Par pilnīgu izstāšanos no apvienības ar E. Jaunupa un J. Pūces vadīto Latvijas attīstībai, prasot arī J. Pūces atteikšanos no Saeimas deputāta mandāta.

Tāpēc arī E. Jaunups gatavo plānu B, kā turpmāk darboties viņa un J.Pūces veidotajai partijai, ja nu I. Vinķelei neizdotos pārliecināt partijas  Par biedrus par atbalstu un lojalitāti kopīgajai apvienībai pēc M. Mičerevska atklātajiem faktiem.

Abu Attīstībai līderu – E. Jaunupa un J. Pūces plāns paredz ietekmes tirgošanu

– ņemot vērā, ka Attīstībai parlamentā ir 5 deputāti, tā ir gatava iziet no valdības koalīcijas, paliekot “klusā opozīcijā” un atbalstot valdību, ja tiek panākts tai vēlams rezultāts. Tas nozīmētu, ka E. Jaunupa un J. Pūces partijas 5 balsis Saeimas balsojumos iegūtu nosacītu “zelta kārti” un varētu atbalstīt valdību ar pašu diktētiem noteikumiem.

Pagaidām nav skaidrs, kuru no variantiem izvēlēsies partiju apvienība, jo ir skaidrs, ka vakar vakarā paziņotais par kopēju darbu Saeimā un atsevišķu startu pašvaldību vēlēšanās ir tikai pagaidu risinājums. Netiek izslēgts, ka I. Vinķelei izdosies nogludināt domstarpības apvienības biedru starpā.

Līderes lomu, aizstāvot E. Jaunupu un J. Pūci, ministre uzņēmusies gan personisko attiecību dēļ, gan ilgstošās politiskas pieredzes vadīta. I. Viņķeli arī esot aizvainojis tonis, kādā M. Mičerevskis par viņu runājis kā “neveiksmīgi strādājošu” ministri.

Vai I. Viņķelei izdosies saturēt kopā apvienību? Viena no zīmēm būšot kandidāts uz vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatu. Apvienība Par noteikti iebilst pret it kā nominēto Artūru Tomu Plešu un Viesturu Zepu, tos uzskatot par J. Pūces un E. Jaunupa ielikteņiem. Viens no Par kandidātiem ministra amatam ir Daniels Pavļuts, cits – kāda sieviete no reģioniem.

Ar vārdu sakot, ja ar tādu pašu degsmi, kā glābt partiju apvienību, ministre I. Vinķele pildītu savus tiešos darba pienākumus, tad būtu tuvu valsts prezidenta Egila Levita 18.novembra runā pieprasītajai izcilībai.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
homo
homo

Kādan tas jau jādara… kā gan savādāk jaunās Rīgas domē iešnaukušies deputātiņi spēs atstrādāt saviem sponsoriem. Sainieki prasa naudu un labumus – un tad te uz sliedītēm metas būvdarbos Jaunups. … sarakstiņs ar pasūtījuma balsojumiem jau gatavs un jāsāk ar būvatļauju terimiņiem, jāggroza sarkanās līnijas, j;āatsien pras;ibas t.s. “arhitektu domas” lidojumam, pašvaldības pasūtījumi viss kā pie cilvēkiem

Inguna Neminska
Inguna Neminska

Ko var šit-aj-os …… kult …… Ziemassvètkos miņisterša atkal ģiskateku netà uzraus

Zin’ko
Zin’ko

Pēdējais teikums tiešām labs. Pērle. Nevar autoram nepiekrist. Bet Pūcem gan pašam vajadzētu prasties, Viss. Game over. Un tomēr bez bezmaksas auto stāvvietas Rīgā. Taisnība beigās uzvarēja. Re, kā notiek.

Ēriks
Ēriks

Tos uzvārdus pat dzirdēt negribas, politiskie atkritumi.

Stienis
Stienis

Un ne jau kaut kādu cēlu mērķu dēļ viņa to darīs, bet gan lai saglabātu šos ienesīgos amatus sev un savam grupējumam. Šī sieviete ir pilnīgi nederīga jebkādam darbam un viņa, tāpat kā viņas partija un, godīgi sakot, Krišjāņa valdība un Saeimas koalīcija būtu jāpatriec labi tālu.

aletere
aletere

Mātišķo instinktu vadīta censas cik vien iespējams… bet pūce ir smags gadījums, arī fiziskā izteiksmē

Vilks
Vilks

Manā sētā idioti danco!

Inguna Neminska
Inguna Neminska

Elsbergam Klàviņam bija , ka MANÀ SÈTÀ KRETINI DEJO … tà kaut kà ..