Valsts prezidents turpmāk tiks ievēlēts atklātā balsošanā

saeima

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma ar Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu saistītos grozījumus Valsts prezidenta ievēlēšanas likumā.

Parlaments oktobrī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Satversmē, nosakot, ka Valsts prezidents Saeimā tiek ievēlēts atklāti.

Valsts prezidenta ievēlēšanas likuma izslēgs normu par aizklātu balsošanu, lai novērstu pretrunu ar grozījumiem Satversmē.

Tāpat kā līdz šim, Valsts prezidenta ievēlēšana arī turpmāk notiks balsojot ar vēlēšanu zīmēm. Katra deputāta balsojums pēc tam būs redzams balsu skaitītāju sēdes protokolā.

Skatot šos grozījumus, parlamentārieši noraidīja deputāta Gunāra Kūtra (ZZS) priekšlikumu, kas ļautu personai pašai sevi izvirzīt par Valsts prezidenta amata kandidātu, kā arī noteiktu, ka kandidātam vismaz pēdējos trīs gadus ir jābūt dzīvojušam Latvijā.

Šīs idejas iniciatoriem iepriekš vairākus gadus nebija izdevies gūt atbalstu atklātām Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimā. Tomēr 13.Saeimas vēlēšanu priekšvakarā attiecīgie grozījumi saņēma nepieciešamo atbalstu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar