Pūce: Golubevas demisijas pieprasījums ir bezatbildīgs mēģinājums destabilizēt valdību pirms vēlēšanām

Juris Pūce

Politiskās apvienības “Attīstībai/Par!” (AP) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Juris Pūce ir pārliecināts, ka pašreizējā koalīcija varētu atrast kopīgu valodu, lai nostrādātu kopā vēl dažus atlikušos mēnešus līdz Saeimas vēlēšanām.

Intervijā Latvijas Radio, vaicāts par Nacionālās apvienības (NA) demisijas pieprasījumu iekšlietu ministrei Marijai Golubevai (AP), Pūce atkārtoja iepriekš pausto, ka, viņaprāt, tas ir bezatbildīgs mēģinājums destabilizēt valdību neilgi pirms vēlēšanām, lai iekarotu lielākas vēlētāju simpātijas. Politiķis uzskata, ka šis noteikti nav īstais brīdis, kad to vajadzētu darīt.

Pūce vairākkārt uzsvēra, ka tagad visa atbildība ir Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) rokās, un viņam būs jāatrod, kā šo situāciju atrisināt tā, lai nebūtu jāpakļaujas politiskajiem ultimātiem, jo tas likumsakarīgi ātri vien novestu pie jauniem politiskiem ultimātiem.

Vienlaikus gan politiķis atzīmēja, ka vispirms būtu jāsaprot, vai NA ultimāts par gatavību pamest valdību, ja premjers nenomainīs iekšlietu ministri, ir patiess vai arī tā ir tikai publiska pozīcija.

Lūgts komentēt iespējamo darbu mazākuma valdībā, Pūce norādīja, ka tādai tagad nav īstais brīdis, jo priekšā daudz darāmu darbu un sarežģītu, atbildīgu lēmumu, kas jāpieņem.

Politiķis arī uzsvēra, ka, viņaprāt, Golubeva iekšlietu ministres pienākumus ir pildījusi atbilstoši, bet policijas iekšienē pieļautās kļūdas tiks vērtētas dienesta pārbaudēs.

Kā ziņots, pirmdien valdošās koalīcijas partiju sanāksmē plānots apspriest NA prasīto iekšlietu ministres demisiju. Kariņš plkst.12 ir sasaucis koalīcijas partiju ārkārtas sēdi, bet vēlāk plkst.14.30 plānota arī iknedēļas koalīcijas sanāksme.

Piektdien notika Kariņa un Golubevas tikšanās, pēc kuras iekšlietu ministre apgalvoja, ka tās laikā premjers nav izteicis pārmetumus par viņas darbu. Kariņš piektdien tikās arī ar citiem AP pārstāvjiem.

NA Saeimas frakcija un valde paziņoja, ka pieprasa Kariņam atbrīvot no amata Golubevu saistībā ar situāciju 9. un 10.maijā pie padomju pieminekļa Pārdaugavā, kur cita starpā tika pieļauta Krievijas agresiju atbalstošu cilvēku pulcēšanās.

NA paziņojumā uzsvēra – ja premjers un koalīcijas partneri šajā jautājumā neņems vērā NA viedokli, partijas valde neredz iespēju turpināt darbu šajā valdībā un lems par savu ministru atsaukšanu.

Golubeva un viņas pārstāvētā AP neredz pamatu nomainīt viņu iekšlietu ministres amatā.

Golubevas demisiju ir pieprasījusi arī daļa no opozīcijas deputātiem, izskatīšanai Saeimā iesniedzot divus lēmumprojektus par neuzticības izteikšanu iekšlietu ministrei.

Iepriekš:

Nacionālā apvienība pieprasa Golubevas demisiju, pretējā gadījumā gatava pamest valdību – Puaro.lv

Golubeva nejūtas vainīga par notikumiem pie pieminekļa Pārdaugavā un demisionēt negrasās – Puaro.lv

Ministre Golubeva uzskata, ka “konstatētie nodarījumi nav masveidīgi”. Vajag vairāk? – Puaro.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
hmm
hmm

Vai tos aparistus vispār nevajadzētu triekt ar sūdainu koku? Pavļuta veiksmes stāsts un kristāltīrais bondars.

Gada glezna
Gada glezna

Tas ir bezatbildīgi mēģināt Pūci atraut no siles!

latvis
latvis

Parieši un vienotībnieki ir tikai mazliet labāki par gobzemiešiem.

Māra
Māra

Neteiksim , ka pūces varzas homosex orientācija ir normāla !

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Jāpiekrīt pūcei. Valdbai varbūt bij kļūmes, bet kopumā orientācija bija pareiza. Latvijai jākļūst par krievijas ofšoru

Stienis
Stienis

Nudien kā cirkā! Arvien jautrāk. Tā vietā, lai reāli strādātu, puisītis sūdzās, ka kāds kaut ko destabilizē. Šī valdība jau tāpat turās kopā tikai savtīgu interešu dēļ. Klausies, Pūce! Kā būtu, ja jūs visi – Saeimas koalīcija un Krišjāņa valdība – kaut vai pirms vēlēšanām jēgpilni strādātu valsts labā?

Andris
Andris

Vēl viens okupācijas pieminekļa aizstāvis !