Ogres novada dome pieprasa satiksmes ministra Linkaita demisiju

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Konservatīvie)

Ogres novada domes priekšsēdētājs vērsies pie valdības vadītāja Krišjāņa Kariņa ar lūgumu pieprasīt satiksmes ministra Tāļa Linkaita demisiju – ja nav satiksmes, vai ir nepieciešams satiksmes ministrs?

“Augsti godātais premjerministra kungs!

Vēršos pie Jums jautājumā, kurā, manuprāt, ir nepieciešama tieša Jūsu iesaistīšanās.

Kopš šī gada 1.jūlija Ogres novadā un Aizkraukles novadā pasažieru pārvadājumus veic A/S “Liepājas autobusu parks”, iegūstot šīs tiesības konkursā, ko rīko Autotransporta direkcija, kas ir Satiksmes ministrijas pakļautības iestāde.

Problēma, kurai nepieciešams steidzams risinājums, ir tajā, ka minētais transporta uzņēmums nespēj vai nevēlas pildīt līgumsaistības – regulārus pasažieru pārvadājumus.

Nevēlos Jūs apgrūtināt ar skrupulozu statistiku, tomēr norādīšu uz 16.augustā sasniegto “rekordu”; netika izpildīti 38(!) reisi. Šajā periodā ir bijušas vairākas dienas, kad neizpildīto reisu skaits tuvojas diviem desmitiem. Sliktākais ir tas, ka par reisu neizpildi informācija bieži vien netiek publiskota un cilvēki par to uzzin tikai savas nelāgās pieredzes – velti gaidīta autobusa – veidā. Situācija sāk līdzināties trešās pasaules valstīm, kur sabiedriskais transports kursē pēc saraksta: “Būs, kad atbrauks”! Domāju, Jūs piekritīsiet, ka šāda situācija nav pieļaujama 21.gs. Eiropas valstī?

Par situāciju lietas kursā ir Satiksmes ministrija, Autotransporta direkcija, tomēr kaut kādu iemeslu dēļ risinājuma vietā tiek meklētas atrunas, uzlikti mikroskopiski sodi. Nav jūtama nedz atbildīgo iestāžu ieinteresētība, nedz lietpratība.

Uzsvēršu, ka runa ir par diviem novadiem, par divu novadu iedzīvotājiem, kuri vienkārši vairs nevar rēķināties ar sabiedriskā transporta esamību. Tā nav “lieka greznība”, bet gan dzīves nepieciešamība! Emocionāli smagi kļūst, iztēlojoties, cik nokavētu svarīgu lietu, notikumu nācies mūsu iedzīvotājiem pieredzēt – nokavētas mācības, ārstu vizītes, darbi, bēres, ceļojumi, koncerti! Lietas būtība skan skarbi un neticami – Ogres un Aizkraukles novadā nav sabiedriskā transporta!

Līdz ar to vietā ir jautājums: ja nav satiksmes, vai ir nepieciešams satiksmes ministrs?

Ministru prezidenta kungs! Lūdzu Jūs iedziļināties esošajā situācijā un pieprasīt satiksmes ministra T.Linkaita demisiju! Kā Ogres novada vadītājs esmu neskaitāmas reizes saskāries ar situācijām, kas liecina par ministra nekompetenci.

Aicinu arī atcerēties, ka pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā ir jādara viss, lai vairotu uzticēšanos valsts pārvaldei un iestādēm. Šādas situācijas, kas rada pamatotu sašutumu, var tikt un tiek izmantotas, lai grautu uzticēšanos Latvijas valstij, popularizētu “neizdevušās valsts” tēlu. Tādēļ šis, tāpat kā citi klajas nekompetences gadījumi, ir vienlaikus Latvijas drošības jautājums.

Egils Helmanis, Ogres novada domes priekšsēdētājs”

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jānis
Jānis

Šo ministru latviski varētu nosaukt par pirdienu ! Skaņa un smaka ir un tas arī viss.

Latvietis
Latvietis

Senajā Grieķijā un Romā ceļu būvētājus kuri nozaga naudu vai uzbūvēja sliktus ceļus pakāra ceļmalās. Pakārto bija maz, bet ceļi kalpoja simtiem gadu. Ceļu būves inženieri tajos laikos pret darbu attiecās nopietni, nevis kā mūsu ministrelis – žogu uz Baltkrievijas un Krievijas bobežas caur kuru platā straumē Latvijā ieplūst diversanti uzbūvēt nespējam.

Stienis
Stienis

Ikvienam valdībā zināms, ka Tālis ir totāla nulle, bet Krišjānis neko nedarīs, jo ir mazdūšīgāks par zaķi. Viņam galvenais ir saglabāt kOaLĪciJu un Briselē izlikties, ka viss ir bumbās.

Nūja
Nūja

Varbūt vienkāršāk būtu lauzt līgumu ar šleseristu un šķēlistu autobusu parku. Bet nē- laikam jau pārāk kādam ieziepējuši.

Pohas
Pohas

Ka tik te nav jādara otrādi un VARAM nav pēdējais laiks atsaukt Ogres domi par totālu rīcībnespēju

sīkais smerdelis pļešs
sīkais smerdelis pļešs

Nu ja. Ogrē azartspēļu zāļu par maz. Vaig atsaukt! Totāla rīcībnespēja! Un zooloģiskais dārzs Ogrē jāuzceļ vismaz pa kādiem 145 miljoniem. Jā

levitkucins
levitkucins

Sūds ar maršrutkām. Galvenais ir zoloģisko dārzu pārbūvēt pa 45 ļimaki. Kazas un begemoti ir svarīgāki nekā latiši. Jasna bļe?