Latvija starp OECD dalībvalstīm izcēlusies kā teicamniece reformu jomā

ekonomika

Latvija šogad bijusi spējīgākā reformatore Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD). Tā, prezentējot 2017.gada OECD pārskatu par Latviju, sacīja organizācijas ģenerālsekretārs Anhels Gurijs.

Gurijs norādīja, ka šis ir pirmais OECD pārskats par Latvijas ekonomiku, kopš tā pievienojās organizācijai, un Latvija 2017.gadā starp OECD dalībvalstīm izcēlusies kā «top reformators», kas ir apsveicami.

Tāpat Gurijs norādīja, ka Latvijas ekonomika attīstās veiksmīgi – budžets ir sabalansēts, valsts parāds pret iekšzemes kopproduktu (IKP) ir aptuveni 40% apmērā, kamēr OECD vidēji tas ir 100% ampērā. Arī privātā sektora parāds nav liels, finanšu tirgu pārliecība ir augsta, bezdarbs sarūk.

Vienlaikus Gurijs atzinīgi novērtēja Latvijas centienus palielināt nodokļu ieņēmumus, kā arī pieņemto nodokļu politikas reformu.

Gurijs uzsvēra, ka reformas nav kaut kas, ko tikai sāk un pabeidz – tam ir jābūt domāšanas veidam, visu laiku prātā paturot tālākās izmaiņas un attīstību. Attiecīgi OECD ieskatā Latvijai joprojām ir spēcīgi izaicinājumi, piemēram, zema ir produktivitāte, darbaspēka prasmes neatbilst tirgus pieprasījumam, trūkst inovāciju.

OECD ģenerālsekretārs uzsvēra, ka Latvijā šajās jomās nepieciešams būtisks progress, lai ekonomiku un eksportu vairāk veidotu preces un pakalpojumi ar augstu pievienoto vērtību. Latvijas eksportam jāvirzās prom no zemas pievienotās vērtības, uz dabīgajiem resursiem balstītiem produktiem. Tāpat jāuzlabo veselības pakalpojumu, mājokļu un darbavietu pieejamība.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar