Krauze un Gobzems vēršas KNAB, prasot noskaidrot patiesību par RD bezmaksas autostāvvietu atļaujām

Krauze un Gobzems

Lai gūtu skaidrību par iespējamiem Jaunās konservatīvas partijas (JKP), Saeimas un Rīgas domes frakciju amatpersonu likumpārkāpumiem saistībā ar Rīgas domes izsniegto bezmaksas autostāvvietu atļauju izmantošanu, Saeimas deputāti Armands Kauze (ZZS) un Aldis Gobzems (pie frakcijām nepiederošs) vērsušies KNAB.

“Ņemot vērā, ka šī informācija (domāta publiski pieejamā informācija par “Rīgas satiksmes” bezmaksas autostāvvietu atļauju izmantošanu) norāda uz iespējamiem rupjiem JKP Rīgas domes un Saeimas frakciju amatpersonu likumpārkāpumiem, lūdzam uzsākt pārbaudi par intervijā minētajiem faktiem un nepieciešamības gadījumā saukt vainīgās personas pie atbildības,” iesniegumā KNAB norāda deputāti.

Vēlas skaidrību

Iesniegumā deputāti atgādina, ka 2020. gada 11. novembrī KNAB uzsāka resorisko pārbaudi par vides un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces iespējamām pretlikumīgām darbībām, izmantojot SIA “Rīgas satiksme” autostāvvietu caurlaides.

Kā norāda politiķi, dažas dienas vēlāk šie fakti pilnībā apstiprinājās un J. Pūce demisionēja. 2020. gada 30. novembrī intervijā Neatkarīgās Rīta Avīzei bijušais Rīgas vicemērs un bijušais JKP deputāts Rīgas domē ‒ Druvis Kleins apgalvo, ka amatpersonas, iespējams, gadiem ir izmantojušas tiem nepienākošas autostāvvietu caurlaides Rīgā un tā bijusi ierasta prakse vairākās Rīgas domes frakcijās.

Lai gūtu skaidrību, vai patiešām vairāku gadu garumā dažāda kalibra politiķi un amatpersonas ilgstoši izmantojušas likumā neatļautus labumus, deputāti vērsušies KNAB.

Pūces gadījums

Runājot par to, kādas iespējamās nelikumības pamudinājušas deputātus vērsties KNAB, A. Krauze teica: “Uzskatu, ka Rīgas domes deputātiem vajadzētu būt tikai vienai caurlaidei, kura atļautu novietot automašīnu pie Rīgas domes, un nevis saņemt arī atļauju novietot automašīnu visas Rīgas pilsētās teritorijā SIA “Rīgas satiksme” stāvvietās. Tam nav nekāda pamatojuma.

Kā parādīja Pūces gadījums, tādējādi notiek pretlikumīga atļaujas nodošana trešajām personām un tajā ir iesaistīti arī Saeimas deputāti un augstas amatpersonas.

Konkrētā gadījumā

varam runāt par JKP, kura ar savu tiesiskuma koncepciju dzīvē parāda, ka tas, kā viņi rīkojas, nav nekāds tiesiskums, bet gan faktiski bezatbildība un uzspļaušana sabiedrībai.

Tādēļ arī pieņēmu lēmumu vērsties KNAB, jo tikai KNAB var noskaidrot patiesību. Sabiedrībai nav pieejama pilna informācija par šo atļauju izsniegšanas sistēmu. KNAB var pieprasīt informāciju gan par stāvvietu atļaujām, gan par to uzskaiti un automašīnu numuriem, kuras ir piesaistītas šīm atļaujām.

Bez tam KNAB var arī pārbaudīt Rīgas pilsētā izvietoto videokameru ierakstus, kurš kuras automašīnas kurās vietās ir novietojis. KNAB ir lielas iespējas. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj ātri noskaidrot, vai šīs atļaujas ir izmantojuši arī JKP politiķi.”

Traucējošie apstākļi

Vaicāts, kas varētu traucēt Rīgas mēram Mārtiņam Staķim un Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājai no JKP Lindai Ozolai noskaidrot patiesību par to, kurš kā lietojis Rīgas domes izsniegtās stāvvietu atļaujas, A. Krauze skaidroja:

“Traucē noskaidrot patiesību tas, ka tiesiskuma sludinātāji paši nodarbojas ar sīkām blēdībām. Jautājums, vai tās sīkās blēdības, kuras tika veiktas, kad viņi bija opozīcijā, tagad, kad viņi ir pie varas pozīcijā un ir valdībā, nav pāraugušas lielā krāpniecībā.”

Atbildot, vai ir kādi spēki, kuri KNAB varētu traucēt noskaidrot patiesību autostāvvietu atļauju jautājumā, A. Krauze teica: “Es ceru, ka, nē. Bet, ņemot vērā to, cik daudz JKP deputātu un, galvenais, deputātu palīgu ir bijušie KNAB darbinieki, KNAB būs ļoti liels izaicinājums skatīt šo lietu objektīvi. Korporatīvā draudzība jau bieži vien saglabājas.”

Mesli partijai

Jāatgādina, ka intervijā Neatkarīgajai bijušais JKP Rīgas domes deputāts, Rīgas domes vicemērs Druvis Kleins atklāja, ka domē jau gadiem ilgi katram deputātam izsniegtas divas bezmaksas autostāvvietu atļaujas.

Parasti visas partijas saviem deputātiem pieprasījušas, lai vienu no atļaujām atdod partijas vajadzībām: “Tika teikts, ka kartes vajadzīgas Saeimas deputātu palīgiem, lai viņi pie Saeimas varētu novietot savas automašīnas. Vismaz ar tādu tekstu no mums (JKP Rīgas domes deputātiem) šīs kartes atprasīja frakcijas vadītājs Jānis Ozols.”

Portāla Puaro.lv ir sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jurka
Jurka

Labs pārītis — kā roka ar cimdu. Vēl tikai kādu no austrumpuses klāt, un būs komplekts. Varbūt vajag rudo kūmiņu ar brillītēm paaicināt?

Komposts
Komposts

ZZS un NA jauko tradīciju turpinātāji te tiks vētīti- ar cik gadu atkāpi?