KNAB sodījis iekšlietu ministri Golubevu par automašīnas stāvvietas atļaujas nodošanu citai personai

Marija Golubeva

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 120 eiro naudas sodu iekšlietu ministrei Marijai Golubevai (“Attīstībai/Par!”) par automašīnas stāvvietas atļaujas nodošanu izmantošanai cita Saeimas deputāta palīgam, liecina KNAB publiskotā informācija.

KNAB konstatējis, ka Golubeva kā Saeimas deputāte izmantošanai citam deputāta palīgam nodevusi viņai izsniegto transportlīdzekļa novietošanas atļauju. Šādi viņa pārkāpusi Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumu un kārtību, kādā izsniedzamas atļaujas transportlīdzekļu iebraukšanai Saeimas pagalmā un novietošanai Saeimas tuvumā.

Pārkāpums pieļauts pagājušajā gadā no marta līdz novembrim. Sodu viņa samaksājusi martā, bet informācija par piemēroto sodu un pārkāpumu publicēta maija vidū.

KNAB iepriekš ir aizrādījis arī Saeimas deputātei Inesei Voikai (“Attīstībai/Par!”) un bijušajai deputātei, pašreizējai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārajai sekretārei Dacei Bluķei (“Attīstībai/Par!”) par automašīnas stāvvietas atļaujas nodošanu izmantošanai saviem palīgiem.

Amatpersonas pārkāpumu pieļāvušas 2019. un 2020.gadā.

Bluķe parlamentārietes mandātu zaudēja pagājušā gada nogalē pēc tam, kad Saeimā atgriezās demisionējušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, kurš pats amatu zaudēja, jo bija izmantojis citam cilvēkam izsniegtu autostāvvietu atļauju, turklāt sākotnēji apgalvojis, ka to neesot darījis.

Bluķe bez darba nepalika, jo gada nogalē viņa kļuva par Pūces pēcteča Artūra Toma Pleša  (“Attīstībai/Par!”) vadītās VARAM parlamentāro sekretāri.

Abos gadījumos KNAB atteicās sākt administratīvā pārkāpuma procesu, izsakot aizrādījumu.

Pagājušā gada nogalē KNAB deputātei Voikai par aizliegtu amata savienošanu piemēroja 100 eiro sodu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar