KNAB pažēlo cīnītāju par godīgumu Voiku, izsakot vien aizrādījumu par autostāvvietas caurlaides nodošanu citai personai

Inese Voika

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizrādījis Saeimas deputātei Inesei Voikai (AP) un bijušajai deputātei, pašreizējai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārajai sekretārei Dacei Bluķei (AP) par automašīnas stāvvietas atļaujas nodošanu izmantošanai saviem padotajiem.

Voika, nododot viņai kā Saeimas deputātei izsniegto transportlīdzekļa novietošanas atļauju izmantošanai savam palīgam, rīkojās pretēji normatīvajiem aktiem, norāda KNAB.

Pārkāpums pieļauts atsevišķas reizes laikā no 2019.gada rudens līdz 2020.gada novembrim.

Līdzīgu pārkāpumu pieļāvusi arī toreizējā Saeimas deputāte Bluķe. Pārkāpums pieļauts atsevišķos gadījumos laikā no 2019.gada sākuma līdz 2020.gada novembrim.

Bluķe parlamentārietes mandātu zaudēja pagājušā gada nogalē pēc tam, kad Saeimā atgriezās demisionējušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, kurš amatu zaudēja, jo bija izmantojis citam cilvēkam izsniegtu autostāvvietu atļauju, turklāt sākotnēji apgalvojis, ka to neesot darījis.

Bluķe bez darba nepalika, jo gada nogalē viņa kļuva par Pūces pēcteča, Artūra Toma Pleša (AP) vadītās VARAM parlamentāro sekretāri.

Abos gadījumos KNAB atteicās sākt administratīvā pārkāpuma procesu, izsakot aizrādījumu.

Atgādinām, ka pagājušā gada nogalē KNAB deputātei Voikai par aizliegtu amata savienošanu piemēroja 100 eiro sodu. Voika laikā no 2018.gada novembra līdz 2020.gada jūnijam Saeimas deputātes valsts amatpersonas amatu savienoja ar aizliegtu amatu privātā uzņēmumā “Earthbanc”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: apollo.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar