Kariņš par 220 milj. armijas pārtikas iepirkumu: “Piepumpēsim muskuļus un izstumsim viņus no sistēmas”

“Piepumpēsim muskuļus un izstumsim viņus no sistēmas” jeb jāatrod veids, kā tikt vaļā no iepirkuma līguma par centralizēto pārtikas piegādi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām, LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Valdības vadītājs jau uzdevis Aizsardzības ministrijai vērtēt iespējas lauzt līgumu, kas pagaidām vēl ir spēkā.

Premjers uzskata, ka līgumu nepieciešams lauzt: “Ir šausmīgi liela nekārtība notikusi. Tas, ko man ir grūti saprast, kā tas var būt, ka šis pilnīgi ārpus visiem rāmjiem uzvarējušais uzņēmums turpina apkalpot armiju.”

Kariņa ieskatā jāatrod veids, kā “tikt vaļā no līguma”, bet ar sekām jācīnās pēc tam.

“Lauzt līgumu, pēc tam skatīties, kādas ir sekas. (..) Sen nav tie laiki, kad krāpnieki ir tie, kas nosaka visu. Viņi tagad tiek pieķerti pa labi, pa kreisi. Piepumpēsim muskuļus un izstumsim viņus no sistēmas,” sacīja premjers.

Pēc premjera domām no valsts puses rīcībai līguma laušanas kontekstā vajadzētu būt agresīvākai. 

Kariņš pauda: “Jāatrod veids, kā tikt no tā vaļā. Labāk lai uzņēmums tiesājas, nekā valsts cieš, jo nevar atrast veidu, kā pareizi lauzt līgumu. Kāpēc tie, kas pārkāpj likumu, turpina gūt labumu uz sabiedrības rēķina?” 

Kā zināms, armijas iepirkumā par loģistikas pakalpojumu pārtikas piegādēm armijai nākamajos piecos gados uzvarēja salīdzinoši neliels uzņēmums “Zītari ZL”. Aizsardzības ministre pieprasīja skaidrojumu par šo līdz 220 miljoniem eiro vērto iepirkumu un uzdeva pārbaudīt konkursa kvalifikācijas prasības atbilstību līguma mērķim.

Lai ar kriminālprocesuālām metodēm pārbaudītu, vai iepirkuma procedūras laikā nav pieļauti noziegumi, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 3. martā sācis kriminālprocesu, aizturētas trīs personas. Savukārt aizsardzības ministre atstādināja divas ar iepirkumu saistītas amatpersonas.

Valdības vadītājs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) uzdevis AM vērtēt iespējas līgumu ar ēdinātāju lauzt. Pagaidām līgums ar firmu “Zītari LZ” ir spēkā. Līdz pagājušajai nedēļai bruņotie spēki par pārtikas piegādi samaksājuši gandrīz 200 tūkstošus eiro. Saskaņā ar līgumu “Zītari LZ” saņem 3% no šīs naudas par piegāžu administrēšanu.

Nacionālā drošības padome lūgusi Valsts kontroli veikt visaptverošu Aizsardzības ministrijas un NBS iepirkumu un apgādes sistēmas lietderības revīziju.

Armijas komandieris Leonīds Kalniņš iepriekš pauda, ka gadījumā, ja šis līgums tiktu lauzts, armija spētu iztikt, jo pastāv rezerves variants. 

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
a@a.lv

Kariņš arvien biežāk izklausās pēc kaut kādas domnīcas biedra, kas nāk klajā ar paziņojumiem ko vajadzētu un nevajadzētu darīt, galīgi ignorējot to, ka pats ir premjerministrs kas to var un kam to vajag darīt….

kalašnikovs
kalašnikovs

Loti žēl, ka tavs mammuks!

lode
lode

Tu, protams, to saki mazajam, ļaunajam žurkulēnam Pūķinam.

Pabira
Pabira

Sistēma pati sevi nevar izstumt. Āksts Kariņš un pavadošā svīta ir šīs sistēmas veidotāji un uzturētāji.

Latvānijas žurnālistu savienìba
Latvānijas žurnālistu savienìba

Augstākā pilotāža. Pulicers

kucēnam
kucēnam

Tu gan izklausies gudrs.

nagla
nagla

Līgumam nav nekāda vaina. Gluži normāls līgums.
Ko gan iedomājas kaut kāda firmele? Prasīt tikai 3% par loģistikas administrēšanu ir bezkaunība, ja citur tirdzniecībā normāli tas maksā 5%, tad armijā varētu būt arī 10%, lai pietiek arī “draugiem” un ziedojumiem partijām.

Roja
Roja

Un kā tad ar to ka tas iepirkuma uzvarētājs ir Kariņam kaimiņš? Izrādās ka kariņam itkā esot māja Rojā peldu ielā pie pašas jūras. Nevaru pārbaudīt ziņas patiesumu, bet tā dažos slēgtos whatsapp kanālos ziņo.

a@a.lv

es dažos telegram kanālos dzirdēju ka viņi kopā ar Šķēli upurē bebrus Rīgas kanālā, katra 4. mēneša otrajā otrdienā, ap 2:23 naktī. Nevaru pārbaudīt patiesumu jo baig gribas gulēt naktī, bet ja telegram tā saka, tad visdrīzāk tā ir patiesība

Ierēdnis
Ierēdnis

Baigā jau nu māksla lauzt šo līgumu. Jāatzīst, ka šī līguma slēgšanas fakts ir kriminālnoziegums personu grupā, jāsaliek ķurķī iesaistītās personas un līgumu atzīt par spēkā neesošu. Jebšu Latvijā arī kriminālnoziegumams nav pamats līguma laušanai, tādā gadījumā ož pēc nākamās krimināllietas.