Jaunieceltais ministrs Eglītis apgalvo, ka valdība atbalstīšot vienīgi “savas” pašvaldības

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) politiķis, jaunievēlētais labklājības ministrs Gatis Eglītis, vēl īsti nepaguvis amatā nostrādāt dienu, izpelnījies kritiku sociālajos tīklos par savu tvītu, no kura var noprast, ka valdošās koalīcijas partijas Eiropas fondu sadalē “primāri rūpēsies par savām pašvaldībām”.

Eglītis mikroblogošanas vietnē “Twitter” bija ierakstījis aicinājumu Latvijas Reģionu apvienībai, Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) un “Saskaņai” pārāk nesapriecāties par uzvarām pašvaldību vēlēšanās, jo “3.jūnija valdības restarts nozīmē to, ka lielās valsts budžeta, Eiropas Savienības (ES) fondu un Atveseļošanas un noturības mehānisma naudas plūsmas kontrolēs četras koalīcijas partijas (Nacionālā apvienība, JKP, “Jaunā vienotība” un “Attīstībai/Par”, kas primāri rūpēsies par savām pašvaldībām”.

Šie izteikumi izpelnījās sociālo tīklu lietotāju kritiku, piemēram, domnīcas “Providus” direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka mikroblogošanas vietnē “Twitter” Eglītim vaicāja, vai tieši pret šādu politiku – naudas došanu savējiem – Jaunā konservatīvā partija nebija solījusi cīnīties, vai šāda politika – dāvāt īpašas privilēģijas pašvaldībām, kuru vadībā ir tā brīža koalīcijas partiju pārstāvji – ir jāturpina vai jāizbeidz.

Uz šo ierakstu reaģēja arī citi “Twitter” lietotāji, aicinot jauno ministru jau “kravāt kastes promiešanai”.

Eglītis šo ierakstu ātri izdzēsa un ierakstīja maigāku: “Man būs interesanti vērot, kā pašvaldību vēlēšanu rezultāti ietekmēs gaidāmās ES fondu/RRF atbalsta naudas plūsmas. For the record: JKP nav “savu” pašvaldību.”

Eglītis atzinis, ka arī pirmais ieraksts mikroblogošanas vietnē bija viņa rakstīts. Politiķis sacīja, ka vēlējies tikai paust savu viedokli par kādreiz ierasto praksi atbalsta līdzekļu sadalē, lielāko atbalstu novirzot ZZS pašvaldībām. Viņš solās, ka šāds princips turpmāk vairs netikšot īstenots.

Tikmēr Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) medijiem izplatītajā paziņojumā norādījusi, ka aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) nekavējoties vērtēt Eglīša atbilstību amatam un spēju atbildīgi pildīt valdības locekļa pienākumus. ZZS valde uzskata, ka Eglīša izteikumi “Twitter” ir nepieņemami un absolūti neizprotami, ievērojot to, ka valdībai un katram tās ministram ir jāstrādā visas valsts iedzīvotāju labā.

Eglītis, ZZS valdes ieskatā, “paužot šādus draudus” novadiem un pilsētām, kurās vēlētāji ir atbalstījuši citu, ne valdības koalīcijas partiju, politisko spēku pārstāvjus, ir demonstrējis klaju nekompetenci un līdz ar to neatbilstību ministra amatam.

“Mēs redzam Eglīša pārstāvētās Jaunās konservatīvās partijas pieticīgos panākumus vietvaru vēlēšanās. Tomēr šādi klaji draudi vēlētājiem, ka tie ir atbalstījuši it kā nepareizus novada un pilsētu domju deputātus un tādējādi to labklājība un iespēja tālāk attīstīt pašvaldību būs liegta, ir nepieņemami un tiesiskā valstī nav pieļaujami,” pauda ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

ZZS valde uzskata, ka pēc šādiem valdības locekļa izteikumiem ir jāvērš arī Eiropas Komisijas uzmanība uz to, ka Latvijā Eiropas fondu finansējumu plānots sadalīt nevis labākajiem projektiem, bet pēc politiskās piederības.

Levits: Nevaru iedomāties, ka Eglītis to ierakstu tviterī bija domājis nopietni.

Labklājības ministram Gatim Eglītim būtu jāskaidro paustais saistībā ar naudas dalīšanu “savām” pašvaldībām, pirmdien intervijā Latvijas Radio teica Valsts prezidents Egils Levits.

Prezidents uzsvēra, ka naudas dalīšana “savējiem” nav pieļaujama. Levits gan nevarot iedomāties, ka jaunais ministrs savus vārdus bija domājis nopietni. Tā, iespējams, bija spontāna reakcija. “Nav arī katrs vārds jāliek uz svariem,” sacīja Levits, norādot, ka arī politiķi ir cilvēki.

Vienlaikus Levits uzskata, ka Eglītim vajadzētu paskaidrot savu motivāciju – pateikt, ka tas tā nebija domāts, ka ne partija, ne valdība tā nerīkosies.

Prezidents uzskata, ka jaunajiem valdības ministriem ir pietiekama politiskā pieredze, lai viņi varētu savus pienākumus veikt. Un pirms nākamajām Saeimas vēlēšanām varēsim spriest, kā viņiem gājis.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
motorhead 1916
motorhead 1916

Well, well… nav ko muldeet. IIlens no maisa izliida, vai ne? Tagad shito fruktu jaaizsniedz Edgaram uz taadu skarbaaku dupsaaciju. Kaut gan…iespeejams, ka shis to vien grib. Cilveeki tak dazhaadi ;-)

Stienis
Stienis

Es domāju visi trulie JKP vēlētāji var sist plaukstiņas – kārtējais jūsējo iebrauciens totālās auzās. Bet par levitu nupat jāsāk brīnīties, kā cilvēks, kas šādi skaidro politiķa tvītu, varēja būt Eiropas līmeņa tiesnesis. Citus par vēl naivākiem tvītiem šīs koalīcijas pakaļskrējēji ir vajājuši daudz smagāk. Domāju, Eglītim jādodas brist skujās…

šķina
šķina

pie siles vēl viens JKP…. varbūt valdības vadītajam ir kaut kādi tikumības elementi saglabājušies? vai bailēs atkal tikai izbīlē actiņas plikšķina

Ingrīda
Ingrīda

ĀM plēš nost Baltkrievijas karogu, otrs ministrelis pretvalstiski muld , ko var gribēt no muļķīšu brandžas !

strebele
strebele

JKP un sile- nešķirami līdz kaam, tādi ztrēbēji un demagogi nebija pat ZZS…. lai arī ļoti centrās