Izgāžas Bordāna un Šuplinskas iecere ļaut skatītājiem apmeklēt pasaules čempionātu hokejā

Foto: ekrāntvērums no Twitter

Ministru kabinets nelems par iespēju skatītājiem apmeklēt pasaules čempionātu hokejā vīriešiem, pavēstījis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Pirmdien pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns žurnālistiem sacīja, ka uz otrdienas Ministru kabineta sēdi tiks meklēti risinājumi, lai vismaz daļa skatītāju varētu klātienē redzēt Rīgā gaidāmo pasaules hokeja čempionātu.

Otrdien Ilgas Šuplinskas (JKP) vadītā Izglītības un zinātnes ministrija bija plānojusi iesniegt minēto priekšlikumu Ministru kabineta sēdē, tomēr Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) neiekļāva šo jautājumu valdības sēdes dienaskārtībā.

Premjers atteikumu valdībā skatīt minēto jautājumu pamatoja ar faktu, ka šis priekšlikums netika atbalstīts valsts pārvaldes un piesaistīto ekspertu Operatīvajā vadības grupā.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) valdības sēdes laikā vēlējās zināt, vai tomēr nebūtu atļaujams skatītājiem klātienē apmeklēt hokeja čempionātu, piemēram, uzrādot negatīvu Covid-19 testu.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) ministrei norādīja uz riskiem, kas saistīti ar Covid-19 testiem, sevišķi atļaujot ar negatīviem testiem apmeklēt publiskus pasākumus slēgtā telpā.

Pavļuts atgādināja par gadījumu, kad Cēsu koncertzālē tika rīkots koncerts, kurā dalībnieki bija veikuši Covid-19 testus, tomēr vēlāk izrādījās, ka šī koncerta laikā infekcija plaši izplatījās. Tāpat veselības ministrs informēja, ka valstī nebūtu iespējams veikt tika plašu testēšanu.

Savukārt Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis norādīja uz to, ka paiet zināms laiks kopš saslimšanas ar Covid-19 līdz šī slimība manifestējas cilvēkā.

“Var būt situācijas, kad tiek veikts tests, tomēr paiet 2-3 stundas un slimība ir kļuvusi identificējama. Testi palīdz samazināt slimības izplatību, bet tā nav panaceja,” uzsvēra Briģis.

Kariņš aicināja neturpināt minētās diskusijas, piebilstot, ka gadījumā, ja kāds no kolēģiem pusgada laikā nav sapratis infekcijas izplatības nianses, tad šī nebūs tā diena, kad atkal par to runāt.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošais IZM noteikumu projekts, lai nodrošinātu drošu čempionāta spēļu vērošanu klātienē, bija iecerēts, ka skatītājs ne agrāk kā 48 stundas pirms spēles sākuma ir veicis polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR) Covid-19 testu, un šī testa rezultāts ir negatīvs.

Covid-19 tests tiek veikts pēc personalizētās ieejas biļetes (kurā norādīts biļetes lietotāja vārds un uzvārds) iegādes un testa rezultātā tiek iekļauts attiecīgās biļetes numurs. Šis Covid-19 tests netiktu veikts par valsts budžeta līdzekļiem. 

Drošai pasākuma norisei IZM bija iecerējusi, ka čempionāta rīkotājs sadarbībā ar laboratorijām varētu nodrošināt iespēju pie spēļu arēnas ieejām tiešsaistē pārbaudīt testa rezultāta patiesumu un atbilstību attiecīgajai personai, kā arī veikt šo pārbaudi vienlaikus ar ieejas biļešu un drošības kontroli.

Testa rezultātu, kurā būtu norādīts arī spēles biļetes numurs, kopā ar personalizētu biļeti un derīgu personu apliecinošu dokumentu būtu nepieciešams uzrādīt biļešu kontrolierim. Personalizēta biļete būtu derīga tikai kopā ar negatīvu testa rezultātu un biļetes lietotāja derīgu personu apliecinošu dokumentu.

IZM bija rosinājusi, ka skatītāji visas spēles laikā (arī pārtraukumos) atrodas fiksētās, personalizētās sēdvietās un spēles laikā sēdvietu drīkst atstāt tikai tualetes apmeklējumam, kā arī drīkst piecelties. Čempionāta rīkotājs organizētu skatītāju plūsmu tā, lai novērstu cilvēku drūzmēšanos, nodrošinātu divu metru distances ievērošanu ārpus sēdvietām un to, lai apmeklētāji, kuru sēdvietas atrodas dažādos sektoros, nesatiekas.

Savukārt blakus sēdvietās bija iecerēts, ka sēdvietās varētu atrasties ne vairāk kā divas personas un starp katrām blakus esošajām divām sēdvietām tiek nodrošināta divu metru distance. Kopējais skatītāju skaits daudzfunkcionālajā hallē “Arēna Rīga”, Skanstes ielā 21, Rīgā, nepārsniegtu 2660 personas, bet Olimpiskajā sporta centrā, Grostonas ielā 6B, Rīgā, nepārsniegtu 1058 personas,

Tāpat skatītāji visa spēles apmeklējuma lakā lietotu mutes un deguna aizsegu, tai skaitā atrodoties spēles arēnas teritorijā ārā. Skatītāji izmantotu nacionālās kontaktu noteikšanas un brīdināšanas mobilo lietotni “Apturi Covid”, pēc pieprasījuma to uzrādot biļešu kontrolierim.

Kā zināms, marta sākumā valdība atbalstīja piešķirt līdz 3,7 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai segtu pasaules čempionāta hokejā vīriešiem organizēšanas izdevumus. No valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” līdz 3 609 736 eiro piešķirts IZM un pārskaitīšanai Latvijas Hokeja federācijai (LHF), savukārt līdz 90 264 eiro piešķir Iekšlietu ministrijai.

Kopējās visa čempionāta organizēšanas izmaksas būs 12 miljoni eiro, kā arī papildu divus miljonus eiro Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) ir rezervējusi Covid-19 drošības protokola prasību nodrošināšanai čempionātā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Faktiski
Faktiski

Nu neizgāzās vis. Re kā , bija pilnas ložas ar tautas pārstāvjiem kā magones, martinsoni un citi līdzīgie vai tie kas līdzīgāki par līdzīgajiem.

Derdz
Derdz

A tā masu medijos runaja vakcinetie vares

smekta
smekta

Proletārieši tā cīnījās, tā centās atstrādāt partijas sponsoriem… biedri nedsaprata. nenobalsoja. Būs vajadzīga politinformācija. varbūt pāris avīzītes? katram…

Stienis
Stienis

Vismaz varam secināt jeb gūt apliecinājumu, ka testi ir bezjēdzīgākais pasākums ķīniešu tripera kampaņā.