Feldmans: Jāmaina Finanšu ministrijas augstākā vadība, “lai nebūtu stagnācijas”

Krišjānis Feldmans

Finanšu ministrijai (FM) ar nākamā gada valsts budžetu vajadzēja strādāt kvalitatīvāk, tāpēc būtu jādomā par cilvēku nomaiņu ministrijas augstākajā vadībā un Budžeta departamentā, ceturtdien intervijā Latvijas Radio sacīja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) valdes loceklis, Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans.

Viņš norādīja, ka FM vadībā un Budžeta departamentā “daudzi ir amatos 15 un 20 gadus”, bet tas acīmredzami sekmē stagnāciju un motivācijas zudumu, kas izpaužas arī darbā ar valsts budžeta projektu. “Tur ir vieta uzlabojumiem,” sacīja politiķis, piebilstot, ka FM Budžeta departamentam ir ļoti svarīga loma valsts budžeta izstrādē, to pat varētu uzskatīt par sesto koalīcijas partneri.

Vaicāts, vai domā, ka būtu nepieciešama arī paša finanšu ministra Jāņa Reira (JV) nomaiņa, Feldmans atbildēja, ka “kopumā situācija ir sarežģīta, jo mēs atrodamies ārkārtējā situācijā”.

No viņa teiktā bija noprotams, ka JKP neuzstās uz Reira nomaiņu vien tādēļ, lai Covid-19 krīzes laikā neradītu valdībā nestabilitāti.

Arī jautājumā par atbalstu nākamā gada valsts budžetam JKP sola “ievērot spēles noteikumus”, ja to darīs citi koalīcijas partneri, kā rezultātā budžets varētu tikt pieņemts tāds, kāds tas ir sagatavots. “Protams, tas nekādā gadījumā nenozīmē, ka tas ir ideālākais [budžeta] variants,” rezumēja Feldmans.

Šajā kontekstā politiķis pauda viedokli, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), finanšu ministrs Reirs un viņu politiskais spēks izmanto ārkārtējo situāciju, lai “ietu uz visu banku ar šo budžeta projektu”. Tomēr, ja nebūtu ārkārtējās situācijas, kritika par valsts budžeta plānu būtu krietni asāka, teica Feldmans.

Kā zināms, Saeimā galīgajā lasījumā izskatot nākamā gada valsts budžeta projektu, JKP deputāti vairākkārt pauduši kritiku par to.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Artūrs Malta LLK, LZS priekšsēdētājs
Artūrs Malta LLK, LZS priekšsēdētājs

Sena paruna: Radīts rāpot – lidot nespēj!!!

Saglabājot LPSR iekārtu, ar mainīšanu nekas neizdosies!

Ivīc
Ivīc

Feldmanis laikam ir tas, kas balsoja par MUN nodokļa pacelšanu no 15 uz 25 %.
Tur nu viss tad it kā skaidrs — labāk lai iet, nekā nāk.