Deputātei Mārtužai saistībā ar homofobisko komunikāciju sociālajos tīklos partija izsaka rājienu

Saistībā ar notikumiem ap it kā Saeimas deputātes Evas Mārtužas (JKP) vārdā nosūtītajiem e-pastiem viņai partijā izteikts rājiens, vēsta portāls “apollo”.

JKP portālam norādīja, ka ētikas komisija ir izskatījusi konkrēto lietu, iepazinusies arī ar Saeimas IT departamenta konstatējumiem un izteikusi aizrādījumu Mārtužai par risku neizvērtēšanu, atklājot darba kontekstā sniegto informāciju citām personām, nepietiekami uzmanīgu attieksmi pret personīgajām IT ierīcēm.

“Tā rezultātā teorētiski tika radīti apstākļi citu personu piekļuvei tām,” sacīja JKP.

Līdz ar to lemts

“izteikt aizrādījumu par haotisku, neprofesionālu un šaubas raisošu komunikāciju sociālajos tīklos, kā rezultātā nodarīts reputācijas kaitējums partijai”.

Tāpat Mārtužai uzdots arī sazināties ar VID un nepieciešamības gadījumā veikt labojumus amatpersonas deklarācijā.

Pati deputāte jautājumu atteikusies komentēt. 

Jau vēstījām, ka sestdien, 9. janvārī, LGBT apvienība “Mozaīka” mikroblogošanas vietnē “Twitter” dalījās ar ekrānuzņēmumiem, kur kāds jaunietis sūtījis e-pastu Saeimas deputātiem ar aicinājumu nebalsot par “Nacionālās apvienības” rosinātajiem grozījumiem Satversmes 110. pantā.

Vēlāk viņš saņēmis atbildes e-pastu no kādas Ievas Bonderes, kurai nekas nav ticis sūtīts.

Meklējot informāciju, kas ir Ieva Bondere, atklājies, ka tas ir politiķes Evas Mārtužas rakstnieces pseidonīms.

Nākamajā dienā, svētdien, 10. janvārī, politiķe savā personīgajā “Twitter” kontā tvītoja, ka “ņemot vērā izskanējušo apgalvojumu par it kā manis rakstītu evēstuli saistībā ar iespējamiem Satversmes grozījumiem, informēju, ka šādu evēstuli neesmu rakstījusi”. Piebilstot, ka viņa ir noskaidrojusi, no kādas ierīces e-pasts ticis sūtīts un esot jau veikti “preventīvi pasākumi, lai šādi incidenti neatkārtotos”.

Dienu vēlāk sarunās ar Latvijas medijiem Mārtuža šķietami sapinusies iepriekš apgalvotajā, jo teikusi, ka “viņa patiesībā nezinot, no kādas ierīces e-pasts ticis sūtīts”, tāpat – “visticamāk, vēstuli sūtījis viņas brālis”.

Informācija, ka politiķei būtu brālis, gan pagaidām nav apstiprināta – šāda radniecība nav uzrādīta nevienā no Mārtužas valsts amatpersonas deklarācijām. Tā kā Mārtuža atteikusies sniegt komentārus, par šo jautājumu skaidrības joprojām nav.

Tāpat joprojām nav zināms, kurš tieši nosūtījis e-pastus.

Parlamenta Preses dienestā uz jautājumu, kāda ir deputāta atbildība, ja viņa lietotās ierīces vai konti tiek uzlauzti vai jebkādā citā veidā pakļauti drošības riskiem, iepriekš norādīja, ka “Saeimas datortehnikas un programmatūras drošība ir viena no parlamenta IT drošības prioritātēm”.

“Datortehnikas lietotāji tiek lūgti nekavējoties ziņot, ja rodas aizdomas par nesankcionētu piekļuvi Saeimas IT infrastruktūrai vai citiem IT drošības riskiem,” norādīja Saeimā.

“Pēc publiski izskanējušās informācijas saistībā ar iespējamu nesankcionētu piekļuvi deputātes Evas Mārtužas e-pastam pēc Saeimas IT drošības speciālistu iniciatīvas operatīvi ir veiktas arī pārbaudes, kurās nav konstatētas pazīmes, kas liecinātu par nesankcionētu piekļuvi Saeimas IT infrastruktūrai, deputātes darba e-pastam vai datorvīrusa klātbūtni.

Deputāte ir apliecinājusi, ka patlaban problēmu ar Saeimas datortehniku nav,” portāls noskaidroja parlamentā.

Mārtuža uz portāla “Apollo” sākotnēji publicēto informāciju reaģēja, “Twitter” nobloķējot vairākus “TVNET Grupas” darbiniekus un vēlāk izdzēšoties no sociālajiem tīkliem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Apollo

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skolnieciņš no sidrabbirzs
Skolnieciņš no sidrabbirzs

Mēs dzīvojam 21. gadsimta Eiropā. Latvieši ir svabada tauta, kas dzīvo Latvijā – brīvā un neatkarīgā valstī. Viduslaiki, kad katoļu baznīca spīdzināja un dedzināja ateistus, dažādu ticību pagānus, ķecerus (kristiešus, kuri interpretē Bībeli pa savam nevis pēc Vatikāna oficiālās nostājas), seksuālās minoritātes un citus baznīcai nevēlamus cilvēkus, ir beigušies. Viduslaiki – neiecietības un kristietības šovinisma laiki – ir aizgājuši prom. Tagad ir laiks iecietībai un sapratnei. Dievu un pasauļu ir ļoti, ļoti daudz. Cilvēki šajā pasaulē ir dzimuši, lai gūtu fiziskās pasaules pieredzi. Mēs esam Dabas Mātes bērni. Dažādi Dievi ir radījuši mūsu dvēseles, tomēr tieši Dabas Māte ir radījusi… lasīt vēl »

Ora
Ora

Krimināllietas vietā te tāds brīdinājums no draugu kopas- visu darīt no labak no sveša datora