Ārlietu ministra amata kandidāte Braže paziņo savas darba prioritātes; par pievienošanos Vienotībai vēl domā

Baiba Braže

Ārlietu ministra amata kandidātes Baibas Bražes prioritātes būs Latvijas drošības stiprināšana, ekonomikas konkurētspējas palielināšana un valstspiederīgo aizstāvība, žurnālistiem 15. aprīlī paziņoja Braže.

Pēc Ministru prezidentes Evikas Siliņas (JV) paziņojuma par Bražes kandidatūras virzīšanu ārlietu ministres amatam, diplomāte sacīja, ka valdības prioritātes ārlietu un drošības jomā ir pilnīgi skaidras – tās ir Latvijas drošības stiprināšana, mūsu kā NATO spēcīgas dalībvalsts un visas alianses stiprināšana, nacionālās ekonomikas izaugsme un konkurētspējas palielināšana, Latvijas valstspiederīgo aizstāvība pasaulē un Eiropas Savienības konkurētspējas attīstīšana.

Ārlietu ministra amata kandidāte akcentēja, ka Latvija var darīt vairāk, lai nepieļautu Krievijas militāro spēju atjaunošanos.

Braže pateicās Ministru prezidentei Evikai Siliņai (JV) par uzticību, nominējot viņu ārlietu ministra amatam, “kas uzliek lielu atbildību”.

Pirmdien Siliņa paziņoja, ka pēc vairāku nedēļu politiskajām konsultācijām “Jaunās vienotības” iekšienē ārlietu ministra amatam ir nolēmusi virzīt diplomāti Braži, par kuras apstiprināšanu amatā vēl būs jābalso Saeimai.

Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece Braže ārlietu dienestā ieņēmusi dažādus amatus, tostarp bijusi Latvijas vēstniece vairākās valstīs. Pirms kļūšanas par īpašo uzdevumu vēstnieci 2023.gada vasarā, viņa kopš 2020.gada maija bija NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos.

Braže neoficiāli tika minēta kā ticamākā kandidāte šim amatam jau uzreiz pēc tam, kad par atkāpšanos no amata paziņoja līdzšinējais ministrs Krišjānis Kariņš (JV).

Saeimas frakcijas paudušas vēlmi tikties ar nākamo ārlietu ministra amata kandidātu. Nākamo ārlietu ministru tradicionāli iztaujās arī Valsts prezidents.

Braže vēl neesot pieņēmusi lēmumu par pievienošanos “Vienotībai”

Ārlietu ministra amatam virzītā diplomāte Baiba Braže vēl nav pieņēmusi lēmumu, vai iestāsies partijā “Vienotība” (JV), kas viņu nominējusi ministres amatam.

Braže stāstīja, ka nekad nav bijusi kādas partijas biedre, bet Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) līdz ar nominēšanu ārlietu ministres amatam uzdevusi viņai arī “šo nopietno, būtisko jautājumu” par pievienošanos premjeres pārstāvētajam politiskajam spēkam.

Pašlaik Braže to nopietni apsverot, bet lēmumu vēl neesot pieņēmusi.

Siliņa apgalvoja, ka Braže amatam uzrunāta pagājušās nedēļas nogalē. Pēc tam, kad potenciālā ministre iestrādāsies amatā, premjerministre ar Braži plānojot pārrunāt arī “viņas politiskos uzskatus un aktivitāti”.

Ierasti praksē pievienošanās “Jaunajai vienotībai” nozīmē kļūšanu par partiju apvienības lielākās partijas “Vienotība” biedru.

Kā ziņots, ārlietu ministra amats kļuvis vakants pēc tam, kad to pēc privāto lidojumu skandāla atstāja bijušais premjers Krišjānis Kariņš.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vēlētājs
Vēlētājs

Braže palīdzēs Vienotības bandai ar aplokšņu algām , palīdźēs pieprasīt no CVK piekļuvi iekšējai datoru sistēmai , lai sakārtotu Vienotības bandas vēlēšanu rezultātus !

Skatīt
Skatīt

15 aprīlī TV24 raidijums Ziņu Top !

Antiņš
Antiņš

Lielākā muļķība, ko Braže varētu izdarīt, būtu iestāšanās Vienotībā. Nav nekādu juridisku, morālu, praktisku un citu apstākļu, lai viņa to darītu.