“The Telegraph”: NATO reakcija uz Krievijas agresiju atkarīga no dzelzceļa infrastruktūras

dzelzceļš sliedes

NATO spēja ātri izvērst līdz 500 tūkstošiem karavīru uz savām austrumu robežām, atbildot uz Krievijas agresiju, ir atkarīga no tādu šķēršļu pārvarēšanas kā birokrātija un trausla dzelzceļa infrastruktūra, sevišķi Vācijā, ziņo britu laikraksts “The Telegraph”.

Kad Francija izvērsa savus bruņotos spēkus jaunas NATO kaujas grupas vadīšanai Rumānijā, Francijas tanki tika iekrauti vilcienos un sagatavoti transportēšanai caur Eiropu, bet dokumentu problēmu dēļ tos apturēja uz Vācijas robežas. Francijas amatpersonas pēc tam bieži ir atgādinājušas aliansei, ka tās autoritāti nosaka spēja ātri atbildēt uz draudiem.

Šāds viedoklis ir arī NATO augstākajai vadībai, kura apzinās, ka pēc pirmajām agresijas pazīmēm no Krievijas puses aliansei vajadzēs steidzami pārsviest līdz 500 000 karavīru uz savām austrumu robežām.

“Mēs cenšamies likt krieviem saprast, ka redzam viņu darbības. Uzdevums ir novērst krīzi un sniegt mūsu politiskajiem līderiem alternatīvas nepieciešamībai veikt atbrīvošanas kampaņu Lietuvā vai Rumānijā,” paziņoja ģenerālleitnants Bens Hodžess, kurš bijis ASV armijas komandieris Eiropā, bet tagad ir NATO vecākais konsultants loģistikas jautājumos.

Kopš pērnā gada samita Viļņā NATO sagatavo 300 000 karavīru augstai kaujas gatavībai, kā arī veido spēka struktūras, lai nodrošinātu visu nepieciešamo alianses aizsardzībai.

Šajā loģistikā svarīga loma ir dzelzceļiem, jo dzelzceļa līnijas ir ātrākais un efektīvākais paņēmiens liela militārās tehnikas un transportlīdzekļu daudzuma pārvadāšanai starp valstīm, nenobloķējot autoceļus.

Tomēr karaspēka pārvešana Eiropā saskaras ar tādiem šķēršļiem kā sarežģīta birokrātija un nestabila infrastruktūra, un abos gadījumos galvenais šķērslis ir Vācija.

“Pēc aukstā kara beigām mēs pilnībā pārveidojām savus bruņotos spēkus un lielā mērā atteicāmies no visa, kas bija ieplānots un izstrādāts aukstā kara laikā,” paziņoja Vācijas atvaļinātais ģenerālleitnants Heinrihs Brauss.

Tagad, kad kara draudi ir Eiropas durvju priekšā, tiek veiktas izmaiņas. Ir izstrādāti reģionālās aizsardzības plāni, kas ļauj ātri pārsviest līdz 100 brigādēm (līdz 500 000 karavīru) uz aizsardzības pozīcijām krīzes novēršanai.

Pirmie 100 000 karavīru tiktu pārsviesti uz NATO austrumu robežu pirmo 10 dienu laikā. Otrs karaspēka ešelons ar papildspēkiem ierastos pirmā mēneša laikā, bet trešais spēku līmenis tiktu mobilizēts pirmo sešu mēnešu laikā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jefiņš
Jefiņš

Tā, tā un tad tāpēc Latvija tā muļļājas ar Rail Baltic Eiropas platuma sliedēm. Staciju un tiltu būvē, bet ceļu nē.

prosas dzinējs
prosas dzinējs

JL/ V/JV, NA, JKP – kā tas ir, ka virziens Maskava – Rīga ir tuvu perfekcijai, bet Polija – Lietuva- Latvija- Igaunija nu nekādi, arī šoseja uz Igauniju ar izjukušu tiltu? Skaidrojumus, norādot vienam uz otru var izlaist, bliežam visus pārējos…

Cirks
Cirks

Tāda sajūta ka neviens eksperts īsti neko nezin un nesaprot. Katrs eksperts muld kaut ko pilnīgi savādāku, un katru reizi kaut ko citu. Vieni uztraucās ka 5. pants nestrādā. Citi apgalvo, un pat Igaunijas prezidente, ka Baltiju ļaus uz pusgadu ieņemt un tad pēc 180 dienām itkā nākšot NATO un atbrīvošot. Vēl citi, Slaidiņš, Rajevs, Vērdiņš, Sārts jau 2022. gada pavasarī propagandēja ka Krievija karu jau esot zaudējusi, ka esot ļoti vāja armija, ieroči beigušies. Tādā gadījumā priekš kam šodien biedē ar Krievijas iebrukumu? Tātad tas bija fake? Bet citi katru reizi kaut ko citu runā, šodien stāsta ka reakcija… lasīt vēl »

Viss vienkārši
Viss vienkārši

Propogandisti ir iecelti ekspertu kārtā un baidīšana ir vajadzīgu lai patīrītu valstu budžetus par labu onkulim. Kā redzam, tad sanāk tīri labi. Lai izdodas uztaisīt tos video! Būs interesanti paskatīties.