Stoltenbergs: Uzsākam sarunas par NATO aizsardzības izdevumu palielināšanu

NATO

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs paziņojis, ka ir uzsāktas sarunas par NATO dalībvalstu aizsardzības izdevumu palielināšanu.

“Vairāki sabiedrotie stingri atbalsta 2% mērķa pārvēršanu par minimālo mērķi,” gadu mijā ziņu aģentūrai DPA sacīja Stoltenbergs.

“Mēs tiksimies, mums būs ministru tikšanās, mums būs diskusijas galvaspilsētās,” paziņoja NATO ģenerālsekretārs, paužot pārliecību, ka vienošanos būs iespējams panākt jau nākamajā NATO samitā, kas plānots 11. un 12.jūlijā Viļņā.

NATO pašreizējais mērķis nosaka, ka alianses dalībvalstīm jācenšas līdz 2024.gadam palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) gadā. NATO par šo mērķi vienojās 2014.gadā samitā Velsā pēc tam, kad Krievija bija anektējusi Ukrainai piederošo Krimu.

Stoltenbergs neatklāja, kuras valstis aicinājušas palielināt mērķi, bet Polija, Lietuva un Lielbritānija nesen pauda atbalstu stingrāku mērķu izvirzīšanai, ņemot vērā Krievijas atkārtoto iebrukumu Ukrainā, liecina diplomātu sacītais.

Tiek uzskatīts, ka Vācija, Kanāda, Beļģija uz citas valstis ir noskaņotas pret šādu soli. Līdz šim tās savai aizsardzībai atvēlējušas ievērojami mazāk par 2% no IKP.

Gaidāms, ka Vācijas aizsardzības izdevumi 2022.gadā būs bijuši tikai 1,44% no IKP.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
nodoklis
nodoklis

Un kāda jēga maksāt nodokļus? Tāpat viņus iztērēs kaut kādiem lūžņiem. Vienīgais nodoklis ko jēga maksāt un kuru es maksāju ir sociālais, jo tad skaitās ka tiek maksāti nodokļi – pārējie jau neskaitās. Iepērkoties bez čeka, gandrīz vienmēr var sarunāt ~10% atlaidi, otri 10% paliek pārdevējam.

Gonors Ejs
Gonors Ejs

Nu ja visu pārējo atved kaimiņš-tālbraucējs no Polijas, tad taupīgi sanāk, jā…
Ūdenskrānu vai dušu arī vari nopirkt bez PVN?