Viesturs Rudzītis – kādēļ ir labi, ja sievietes iekausta

Viesturs Rudzītis
Pēdējās dienās sabiedrībā aktualuzējusies diskusija saistībā ar Latvijas valdības nevēlēšanos parakstīt Stambulas konveciju un skandalozo Tieslietu ministrijas juridisko analīzi, kas pamato, kāpēc nevajadzētu parakstīt šo konvenciju.
Lai labāk izprastu Nacionālās apvienības un citu konvencijas pretinieku argumentus, publicējam bijušā psihoterapeita (Latvijas psihoterapeitu asociācija ir anulējusi Rudzītim izsniegto sertifikātu) Viestura Rudzīša pārdomas par tēmu “Varmācība pret sievieti”.

Bijušais psihoterapeits Viesturs Rudzītis savā mājaslapā publicētajā apcerējumā “Vai ir izgudrots kas labāks par vardarbību?” analizē divas pretējas terapeitiskas pieredzes, kuru kopsaucējs liek domāt, ka fiziskas vardarbības mazināšanās pēdējo gadsimtu laikā sākusi izpausties kā cita veida agresija.

“Kā uz faktu, ka sieva ne uz viņu lūkojas, reaģētu vidējais latviešu (krievu, vācu, ebreju) vīrietis simts, divsimt vai trīssimt gadus atpakaļ?

Vispirms, dažās no minētajām kultūrām tāda sievas uzvedība nemaz nebūtu iespējama. Bet, ja tomēr, tad sadotu sievai pa ausīm vai pa muti, noslānītu, izvarotu, vismaz izlamātu, verbāli pazemotu,” raksta Viesturs Rudzītis.

Savā apcerējumā bijušais psihoterapeits iesaka padomāt, kas sabiedrībā un ģimenē ir mainījies, mazinot vardarbību pret sievietēm.

“Ar vārdu sakot – (..) visām cīnītājām par sieviešu tiesībām, feministēm utt. derētu padomāt – kas tiek nodarīts pāri sievietēm, aizliedzot vardarbību pret sievietēm. Vai – kādēļ ir labi, ka sievietes iekausta un tamlīdzīgi, kamēr viņas iemācās sagaidīt vīru mājās ar siltām vakariņām, pasniedz tam čības un palīdz novilkt mēteli. (..)

Jā – tas labs jautājums feministēm – ko liekat vietā? Kā panāksit, ka sieviete bez sišanas kļūst par priekšzīmīgu māti, sievu un Sievieti galu galā. Kā neitralizēsiet viņas Dzemdi un Dievieti, panākot, ka tās netraucē sievietes ceļā uz Sievieti? Ja feministes saka A, tad jāsaka arī B. Vai ir izgudrots kas labāks par vardarbību? (..)

Ne jau visas sievietes pat pēc vizītes (-ēm) pie manis “nāk pie prāta” un atgriežas pie vīra. Ja tas nenotiek, tad esam atpakaļ matriarhātā, kas mums savukārt liecina par feminisma slēpto ideoloģiju. Kā lai vēl tās sievietes ierāmē, ja viņām pašām liekas, ka nevajag? Kādas vēl bez sievas sišanas izejas?” nesaprašanā ir bijušais psihoterapeits Viesturs Rudzītis.

 

Un kas jums par to ir sakāms? Rakstiet komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


14
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Paula
Paula

Kas tad nu, portālam rakstāmā aptrūcies, ja no veca materiāla tendenciozi, ārpus konteksta, jāizvelk daži teikumi, lai patracinātu lētticīgus komentāru cepējus? Vai arī šī ir vienkārši maza artaviņa Stambulas konvencijas ziedojumu kastītē? Fui!

Mja
Mja

Tas, ka Viesturam Rudzitim joprojam ir auditorija un fani nav ar pratu saprotams. Nozombeta tauta?

Mja
Mja

Turpin. – un taas un taas un tie, kuri vinam nepiekrit, tiek saukti par radikaliem feministiem un analizeti Rudzisa gaumee….

solaris
solaris

Tas ir visai vienkārši saprotams. Ja Rudzītis ar skaļām idejām (tipa ‘Dzemde’ un ‘Dieviete’) kritizē feminismu un manipulē ar cilvēku priekšstatiem, tad viņš ir līdzīgs sludinātājiem. (Es gan nezinu, ko tieši Rudzītis stāsta, tāpēc man var nebūt taisnība.) Jebkurš sludinātājs savas idejas balsta uz cilvēku primitīvām tieksmēm, tai skaitā tieksmi meklēt ienaidnieka tēlu un tieksmi kontrolēt citus. Sieviešu loma sabiedrībā ir vienmēr saistījusi cilvēkus, kuri tiecas atrast ienaidnieka tēlu un kontrolēt citus. Kristietība, islāms, komunisms u.c. ideoloģijas arī šo aspektu izmantoja, lai iekarotu cilvēku sirdis. Tāpat arī ar Patriarhāta ideoloģiju, kas, redz, cīnās pret Matriarhāta atgriešanos. Super variants, ko sludināt!… lasīt vēl »

solaris
solaris

Taisnības labad jāpiebilst, ka feminisms (cik nu zinu par to) arī ir pilnīgi kreizī ideoloģija, kas manipulējoši balstīta uz tieksmi meklēt ienaidnieka tēlu un tieksmi kontrolēt citus.

analizators
analizators

bbb! Vai šajā gadījumā netiek propogandēta sieviešu vardarbība, ja kadu tā uzņemas dzemdēt, bet citu izpirzt? Vai vienkārsi jūs aizskaruma dēļ zaudējat veselo saprātu?…

Bbbb
Bbbb

Ir vīrieši kurus ir dzemdējušas sievietes un vīrieši kuri ir tikai sieviešu pirdieni. :)
Par raksta autora ierašanās veidu pasaulē jautājumu nav :)

solaris
solaris

Ak, jā, Rudzīt, ja tev ir grūtības ar sapratni par sieviešu un vīriešu savstarpējām attiecībām, vari vērsties vizītē pie manis. Aizvedīsim ar sievu tevi uz saviem laukiem, un ļausim kopīgi ar mums dienu vai divas pastrādāt pie zemes, ieskaitot aršanu, traktortehnikas apkopi, stādīšanu, ravēšanu utt. Iespējams, pēc smaga darba kopīgi ar mums tev kaut kas noklišķēs bēniņos.
Es tev pat samaksu neņemšu par vizīti, jo vienkārši žēl, ka tu konsultē cilvēkus, nesajēgdams vienkāršas likumsakarības, bet vadoties no kaut kādām savām idejām.

solaris
solaris

Neesmu nedz psihoterapeits, nedz feministe, bet uz savas pieredzes, novērojumiem un kritiskās domāšanas pamata varu atbildēt uz Rudzīša uzdoto jautājumu. Pirmkārt, nevajag fetišizēt idejas (“Dzemde”, “Dieviete” u.tml.), tad vieglāk saprast pasauli un cilvēkus. Otrkārt, nevajag vispārināt. Cilvēki ir dažādi. Nepastāv universālas metodes. Piemēram, priekšstats, ka sievietes sišana piespiedīs viņu būt cītīgai mājsaimniecei, nedarbosies attiecībā uz daudzām sievietēm, jo daudzas sievietes vienkārši atstās tādu vīrieti, un viņš varēs ēdienu mājās sev gatavot pats un vakaros raut kulakā. Treškārt, nevajag izplatīt apgalvojumus (pat ja tie ir retorisku jautājumu formā) bez to pienācīgas pārbaudes vai vismaz apspriešanās ar kvalificētiem, kritiski domājošiem speciālistiem. Citādi… lasīt vēl »

kāds
kāds

“bijušā psihoterapeita (Latvijas psihoterapeitu asociācija ir anulējusi Rudzītim izsniegto sertifikātu) Viestura Rudzīša”

Paklau, puaro, esiet tik laipni un nejauciet zirgus ar knīpstangām. Rudzīts ir esošs nevis bijušai psihoterapeits. Tas, ka tiek izveidota kaut kāda asociācija, kas laiku pa laikam kādu uzņem un izmet no savām rindām, neko īpaši nemaina. :P

Anonīms
Anonīms

ja, ja.. pats sev terapeits viņš ir :( sava sulā vārās.

Ko?
Ko?

Slimais maniaks

Laura
Laura

Rudzīša kungs ( kaut kāds jūs sūda “kungs” ), tad jau varbūt laižam ārā no cietuma visus sieviešu, meitenīšu izvarotājus ar?

Didzis
Didzis

Morāls kroplis!