Kā beigt gausties un sākt dzīvot

sapņi

Kā beigt gausties, ja nekas nevedas un visapkārt valda netaisnība un cilvēki kļuvuši tik īgni un ļauni, jūs teiksit? Bet vai nekad neesat aizdomājušies, kāpēc gan dzīvē nenotiek tā, kā gribētos? Varbūt tāpēc, ka sēžam rokas klēpī salikuši un gaidām brīdi, kad viss piepeši sakārtosies un dzīve sāks iet augšup?

Arī šajā sarežģītajā laikā var kaut ko mainīt. Ir jāsāk pašam kaut kas darīt! Lūk, trīsdesmit ieteikumi, kā pavērst dzīvi citā virzienā – uz augšu:

1. Sāc katru dienu ar to, ka pasaki sev kaut ko labu – pozitīvu. Piemēram: cik labi tu tiec galā ar saviem darba pienākumiem, cik labi tu šodien izskaties – vienu vārdu sakot – jebko, kas palīdzēs pasmaidīt.

2. Ēd to, kas ne tikai apmierina izsalkumu, bet arī piepilda tevi ar enerģiju.

3. Katru dienu nodarbojies ar sportu, un agri vai vēlu tu iemīlēsi savu skaisto ķermeni, kurā esi dzimis.

4. Netici visam, ko pats domā. Katrā no mums ir iekšējais kritiķis, kurš cenšas mūs pasargāt ne tikai no nepatikšanām un briesmām, bet arī  no visa labā un jaunā, kas dzīvē varētu notikt.

5. Pulcini ap sevi cilvēkus, kuri mīl un iedvesmo tevi. Ļauj viņiem tev atgādināt, cik tomēr tu esi labs un brīnišķīgs cilvēks.

6. Pietiek salīdzināt sevi ar citiem! Otra tāda cilvēka kā tu, pasaulē vairs nav, tad, kā var sevi salīdzināt ar kādu? Vienīgais, ar kuru tu sevi vari salīdzināt, esi tu pats!

7. Atsakies no ikvienām attiecībām, kas saindē dzīvi. Nopietni! Ikviens cilvēks, kurš liek tev justies slikti, vienkārši nav pelnījis būt daļa no tavas dzīves.

8. Svini savas uzvaras – nav svarīgi, mazas vai lielas. Uzsit sev pa plecu un lepojies ar sasniegto!

9. Izbaudi kaut ko jaunu. To sajūtu, ko izbaudām, kad darām un izmēģinām kaut ko jaunu, gūstam agrāk nebijušus panākumus, ne ar ko nevar salīdzināt.

10. Pieņem un mīli to, kas tevi atšķir no citiem. Tieši tas padara tevi īpašu.

11. Atceries – skaistais mīt skatītāja acīs. Neļauj tām visām, ar fotošopu apstrādātajām bildēm glancētajos žurnālos pārliecināt tevi par to, ka tavs ķermenis nav tāds, kādam tam vajadzētu būt. Pat tās modeles, kas gozējas žurnālu lappusēs, īstajā dzīvē izskatās pavisam citādas.

12. Centies saglabāt mieru ikvienā dzīves situācijā. Dziļi ieelpo un izelpo, attīri savu prātu no visa liekā un vienkārši esi tu pats!

13. Seko savam sapnim. Tu zini savu sapni – tās ir tā lietas, kas tevi vienlaikus gan pievelk, gan biedē. Tas, ar ko tu patiešām vēlies nodarboties, bet sevi pārliecini, ka nekas nesanāks. Seko tam!

14. Esi pacietīgs un neatlaidīgs. Mīlēt sevi nozīmē – pāraugt sevi. Tas ir tas, ko vajag praktizēt katru dienu, bet kam bieži vien ar vienu dzīvi nepietiek. Tāpēc esi labsirdīgs pret sevi un atbalsti sevi grūtos brīžos.

15. Pacenties apzināties, ko tu domā, ko jūti un ko gribi. Nodzīvo savu dzīvi atbilstoši tam visam.

16. Pieņem citus cilvēkus ar mīlestību un cieņu. Vecā labā patiesība – attiecies pret citiem tā, kā vēlies, lai citi attiektos pret tevi. Protams, tas nenozīmē, ka visi atmaksās tev ar labu par labo, taču, tā jau ir viņu problēma – ne tavējā.

17. Katru dienu atrodi kaut ko, par ko vari būt pateicīgs. Tev neizbēgami būs gan kāpumi gan kritumi. Tas ir normāli un ļoti cilvēciski. Tieši tajos brīžos, kad esi pakritis, svarīgi atrast to, par ko būt pateicīgam – pat tajā melnajā dienā. Tas palīdzēs tavam saprātam atrast risinājumus problēmām.

18. Kad tev ir problēmas, parunājies ar savu ģimeni, draugiem un skolotāju – patiesībā ar jebkuru cilvēku, kuram esi svarīgs un kurš var palīdzēt. Tev nav tas jādara vienatnē.

19. Iemācies teikt «nē». Tas nepadarīs tevi par sliktu cilvēku, bet par gudru gan.

20. Piedod sev. Tu vēl joprojām izjūti kaunu par kādu savu kļūdu vai pat par vairākām kļūdām? Ir pienācis laiks atlaist šo sajūtu, tāpat to vairs nevar mainīt. Tev nav varas pār pagātni, bet ir – par nākotni. Labāk notikušo uztvert kā labu skolu un mācību, kas noteikti palīdzēs kļūt labākam un gudrākam.

21. Pieraksti savas domas. Tavā galvā zib tik daudz domu, ka nezini, kurai pieķerties? Pieraksti tās, neskatoties uz to, cik tās šķiet neprātīgas, naidīgas, skumjas vai briesmīgas. Pēc tam ieliec šo lapiņu starp avīzēm un sadedzini. Vienu vārdu sakot, dari visu, lai tiktu no tām vaļā.

22. Atslēdzies no pasaules un ieskaties sevī. Ielej savā mīļākajā krūzītē tēju, kas tev garšo vislabāk, kafiju vai glāzi vīna, vai arī to, ko visvairāk mīli dzert un klusiņām pasēdi vienatnē ar sevi. Bez televizora un datora – tikai tu. Padomā par visām tām labajām lietām, kas notiek tavā dzīvē tieši tagad, par savu sapni, par to, kā to sasniegt.

23. Aizmirsti par atzinības alkām no citiem cilvēkiem. “Tu vari būt pats brīnišķīgākais persiks visā pasaulē, bet vienalga atradīsies kāds, kuram riebjas persiki”, teica Dita fon Tīza.

24. Esi reālists. Pasaulē neatradīsies neviens cilvēks, kurš būtu laimīgs katru brīdi, katru dienu. Kāpēc? Tāpēc, ka mēs visi esam cilvēki. Mēs pieļaujam kļūdas, mēs izjūtam emocijas (kā labās, tā arī sliktās), un tas ir normāli. Ļauj sev būt cilvēkam.

25. Esi radošs un izpaud sevi, kā vien proti un vari. Zīmē, raksti, lipini, būvē, spēlē mūzikas instrumentus, dziedi – dari to, kas tev patīk un savu iekšējo kritiķi atstāj aiz durvīm. Ir miljons iespēju kā realizēties – izvēlies to, kas tev tuvāk sirdij.

26. Atstāj vēsturē pagātnes traumas un dvēseles brūces. Tas var nebūt viegli – ja nevari, vērsies pie tiem, kas palīdzēs. Toties tad, kad nometīsi no pleciem šo smagumu, tev šķitīs, ka esi vieglāks par pūciņu. Mums nav jāstiepj sev līdzi tas viss. Mēs esam pelnījuši kaut ko vairāk!

27. Atrodi vietu, kur tev ir labi. Kur ir šī vieta, kur jūties labi, mierīgi, klusi, pozitīvi, noreibis no laimes? Un tad, kad pienāk grūti laiki – dodies turp, vai iedomājies sevi tur esam. Iztēlojies, kā tu tur jūties, ko sajūti, kam tas līdzinās.

28. Kad tu nākamreiz sajutīsies laimīgs un dzīves virsotnē, sastādi savu labāko īpašību, uzvaru un sasniegumu sarakstu. Jā, tas atkal var šķist pārāk egoistiski, taču šis saraksts ļaus tev uzlabot garastāvokli arī grūtajās dienās.

29. Ieklausies savā iekšējā dialogā. Un, ja tas izrādīsies nemīlošs, neiedvesmojošs un neatbalstošs, tad laiks pārmaiņām! Tev ar sevi jārunā kā ar labāko draugu, māsu, brāli vai dēlu.

30. Gūsti prieku! Nodarbojies ar kaut ko tādu, kas tev ļoti patīk. Baudi procesu, baudi to, ka tu esi tu un baudi savu brīnišķīgo dzīvi!

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Vivacity

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar