Trešdaļa rīdzinieku vēlas pārcelties prom no galvaspilsētas

cilvēki

Trešdaļa rīdzinieku vēlas pārcelties dzīvot uz citurieni, liecina pētījumu kompānijas “Latvijas fakti” augustā un septembrī veiktā rīdzinieku aptauja.

Uz jautājumu “Vai jūs gribētu dzīvot citā vietā Latvijā (nevis Rīgā)?” apstiprinoši atbildēja 31% aptaujāto rīdzinieku. Savukārt 69% atbildēja noliedzoši.

Vairāk pārcelšanos prom no Rīgas vēlas vīrieši, respondenti vecumā no 25 līdz 34 gadiem, cilvēki ar augstāko izglītību, strādājošie ar augstu ienākumu līmeni.

Vēlmi pārcelties dzīvot prom no Rīgas apstiprinājuši cilvēki ar bērniem un rīdzinieki kuriem ir automašīnas.

Vairāk vēlmi pamest Rīgu pauda latvieši, bet mazāk – krievi.

Uz jautājumu, vai tuvāko piecu gadu laikā tiek plānots pārcelties uz citu dzīvesvietu, 62% atbildēja noliedzoši, norādot, ka paliks dzīvot esošajā dzīvesvietā.

Visvairāk – 13% aptaujāto atzina, ka apsver iespēju pārcelties uz citu valsti, 9% – uz Pierīgu, 8% – uz citu vietu Latvijā, bet 7% uz citu Rīgas apkaimi. Vēl 4% plāno pārcelties uz citu dzīvesvietu savā apkaimē.

Kā galvenais iemesls, lai pārceltos dzīvot prom no Rīgas minēta iespēja būtu tuvāk dabai, un dzīvot zaļākā vidē. Šādu atbildi snieguši 18% aptaujāto.

14% vēlas pamest Rīgu dzīves dārdzības dēļ, 13% – ģimenes apstākļu dēļ, 10% – darba dēļ, 8% – drošības apsvērumu dēļ, 7% – mājokļa pieejamības dēļ, bet 7% – lai nodrošinātu bērniem piemērotu vidi un pakalpojumus.

Aptaujā tika iztaujāti 2207 Rīgas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 gadiem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: ReTV

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
vecā vīzda freiberga
vecā vīzda freiberga

Es jau sen Kuldīgas rajonā dzīvoju

levitkucins
levitkucins

Es Cēsīs nopirku dzīvokli. Nēsu jau kaukāds ēzels lai rīgā dzīvotu

nacionālists Vasja Dzintars
nacionālists Vasja Dzintars

Es uz Siguldu pārvācos. Besī tā krievu pilsēta

progresīvie deģenerāti
progresīvie deģenerāti

Lai lasās prom, kam kaukas nepatīk