Sievietēm nepatīk pārāk gudri vīrieši, secināts pētījumā

vīrieši

Zinātniskajā žurnālā “British Journal of Psychology” publicētajā pētījumā noskaidrots, ka sievietes izvairās uzsākt attiecības ar vīriešiem, kuri viņām šķiet pārāk gudri vai pārmērīgi atbrīvoti un nesaspringti.

Lai arī sievietēm šķiet pievilcīga potenciālā partnera inteliģence un nesaspringtais, atbrīvotais prāts, tomēr kas par daudz, tas par skādi. Proti, sievietes cenšas izvairīties no pārāk gudriem un atbrīvotiem vīriešiem, skaidro zinātnieki.

Līdzīgi ir arī ar fizisko pievilcību – pārāk liels fiziskais daiļums spēj atvairīt potenciālās partneres.

Pētījuma praktiskajā daļā psihologi 214 studentiem, no kuriem 70% bija vidēji 19 gadu vecas sievietes, lika veikt testu par potenciālā romantiskā partnera kvalitātēm. Īpaša uzmanība aptaujā tika pievērsta tādām īpašībām kā izskats, inteliģence, laipnība un atbrīvotība.

Runājot par laipnību, zinātnieki vēlējās uzzināt, cik pievilcīgs pētījuma dalībniekiem šķiet potenciālais partneris, kurš ir laipnāks un jaukāks par vienu procentu no visas populācijas. Vēlāk šis procents tika paaugstināts līdz simts. Līdzīgi tika veidoti jautājumi par citām īpašībām.

Pēc rezultātu izanalizēšanas atklājās, ka abu dzimumu dalībnieki visas četras kvalitātes potenciālajā partnerī uzskata par pievilcīgām. Turklāt, jo lielāks bija procents, jo pievilcīgāks dalībniekiem šķita potenciālais partneris.

Tiesa, starp sievietēm pastāvēja izņēmumi, proti, ja partneris būtu pārāk inteliģents vai pārāk atbrīvots, viņš zaudētu pievilcību sievietes acīs.

 

Vai arī jūs tā uzskatāt? Savu viedokli rakstiet komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar