Netīri trauki, putekļainas palodzes – ko nekārtība atklāj par mājokļa saimnieka raksturu

nekārtība

Visiem cilvēkiem, vienalga – vai tas ir vīrietis vai sieviete, piemīt savi trūkumi, ja runājam par kārtības uzturēšanu mājoklī.  Vienam ir nesaklāta gulta no rīta, citam parasta parādība ir pa visu māju izmētātas mantas, bet vēl cits mēdz piekraut pilnu izlietni ar netīriem traukiem vai uz galda atstāt pusdzertas kafijas krūzi.

Fui, kādi sliņķi un nevīžas, jūs teiksit? Nekā nebija. Viss nav tik viennozīmīgi, kā šķiet un ne vienmēr pie vainas ir slinkums, norāda psihologi.

Par ko liecina nekārtība?

Pētnieki ir noskaidrojuši: apstāklī, ka jūsu mājoklī valda neliels haoss patiesībā nav nekā slikta vai nosodāma.  Daudz ļaunāk ir tad, ja mājās valda ideāla kārtība un trauki tīri nomazgāti mirdz un laistās. Spodrība mājās, kā apgalvo speciālisti, norāda uz dzīvokļa iemītnieku iespējamo nervu kaiti.

Un maz ir tādu, kuri zina, ka nekārtība liecina par mājokļa saimnieka dvēseles stāvokli un raksturu.

 

Uz galda atstāta pusizdzertas kafijas krūze

Cilvēku, kurš atstājis uz galda neiztukšotu kafijas krūzi, var raksturot kā diktatoru.

Šāds cilvēks izjūt nepieciešamību visu kontrolēt – un vienalga, kas tas būtu – situācija vai cilvēki.

Tāds cilvēks visu vienmēr plāno, ir samērā prasīgs gan pret sevi, gan citiem, ir ambiciozs un bieži mēdz būt nepacietīgs.

Ir skaidrs, ka šādas dabas cilvēks sasniedz augstas virsotnes, tomēr kopā dzīvot ar tādu personu nebūt nav viegli.

Netīri trauki

Ja jūs nemēdzat nomazgājat traukus uzreiz pēc ēdienreizes, bet vienkārši ieliekat izlietnē, līdz tur sakrājies vesels netīro trauku kalns – tas nozīmē, ka jūs esat diezgan patmīlīga persona.

Cilvēks, kuram riebjas mazgāt traukus, ir sabiedrisks un viņam mēdz būt kupls draugu pulks. Tomēr viņa vieglprātīgais raksturs bieži iedzen viņu parādu jūgā.  Ieteicams biežāk domāt par nākotni.

 

Izmētātas netīras zeķes

Kā apgalvo psihologi, cilvēks, kurš savas netīrās zeķes iemet pagultē, pēc rakstura ir taupīgs — tāds nekad mūžā nesāks tērēt naudu kaut kādiem sīkumiem vai pirkt nevajadzīgas lietas.

Patiesībā tas nemaz nav slikti  – tādas personas parasti ir lieliski ģimenes cilvēki.

 

Nesaklāta gulta

Ir pieņemts uzskatīt, ka nesaklāta gulta un pa visiem stūriem izmētātas drēbes liecina par mājokļa saimnieka pārlieku lielo aizņemtību.

Šāds cilvēks tik ļoti nogurst darbā, ka viņam ir vienkāršāk nepievērst uzmanību mājās valdošajai nekārtībai, nekā, pārvarot nogurumu, haosu sakārtot.

Tas nenozīmē, ka cilvēks ir nevīža – no darba brīvajā laikā viņš visu sakārtos un pat izmetīs Ziemassvētku eglīti.

Nesaklāta gulta un izmētāts apģērbs var liecināt arī par to, ka cilvēks dzīvo viens – kad gribu, tad kārtoju, kas man ko var aizrādīt.

 

Nemazgāti logi, putekļainas palodzes

Ja esat aizgājuši viesos un ieraugāt nemazgātus logus un putekļainas palodzes, visticamāk, mājokļa saimnieks bieži mēdz slīgt depresijā un viņa dzīvē nav prieka, viņš jūtas vientuļš.

Caur nemazgātajiem logu stikliem saules stariem grūtāk iekļūt mājoklī  — iespējams, mājokļa saimniekam gribas paslēpties savā pasaulē no visa un no visiem.

Cilvēkam, kurš logus mazgāt mēdz reti, piemīt ievērojams potenciāls. Visticamāk, viņam izdosies sasniegt daudz radošu virsotņu, ja vien būs pa spēkam pārvarēt savas skumjas.

 

Ēdiena drupačas gultā

Kuram gan nepatīk ieritināties gultā un kaut ko pačāpstināt, skatoties iemīļoto filmu? Vai varbūt jums patīk gultā strādāt ar datoru? Arī tad var uzkost kādu sviestmaizi.

Nekā nosodāma tur nav, norāda psihologi. Šādi cilvēki augstu vērtē komfortu, nu un ir nedaudz slinki, ko tur liegties.

Tukšas kastes un iepirkumu maisiņi

Mājoklī izmētas tukšas elektrotehnikas kastes, polietilēna iepirkumu maisiņi un somas norāda uz cilvēka vēlēšanos kaut ko mainīt savā dzīvē.

Sapņi par labāku nākotni, brīnuma gaidas  – tas, protams, ir lieliski, taču šādiem cilvēkiem tas viss parasti paliek tikai sapņu līmenī.

 

Netīrība tualetē

Cilvēki, kuru tualetē valda netīrība, visticamāk, nespēj tikt galā ar kādiem aizvainojumiem, pagātnē piedzīvotu vilšanos vai emocionālu traumu.

Viss jau sen pagājis, bet šie cilvēki to nespēj aizmirst – aizvainojums spiež viņu plecus kā smags baļķis. Viņš moka sevi, nemitīgi atcerēdamies savu negatīvo pieredzi.

 

Nekārtība mājoklī nav iemesls, lai cilvēku uzskatītu par nevīžu vai sliņķi. Iespējams, tam ir pavisam cits iemesls. Taču tas nebūt nenozīmē, ka haosā dzīvot ir normāli – jūs taču nevēlaties ieaugt mēslos līdz ausīm?

Taču arī ideāla kārtība neliecina, ka mājokļa saimnieks ir ideāls. Visam ir jābūt saprāta robežās, kā jau visam dzīvē.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: cluber.ru

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar