Latvijā saglabāsies zemākā minimālā alga Baltijā

2024. gadā minimālā alga Latvijā tiks celta par 80 eiro un sasniegs 700 eiro pirms nodokļu nomaksas. Minimālās algas kāps arī Lietuvā un Igaunijā, kur jau šobrīd tās ir lielākas par mūsu nākamā gada līmeni, ziņo TV3.

Ar minimālo algu 924 eiro apmērā (pirms nodokļu nomaksas) Lietuva arī nākamgad saglabās Baltijas līdera pozīciju. Jau šogad lietuviešiem minimālā alga ir 840 eiro.

Vasarā Lietuvas valdība atbalstīja ierosinājumu nākamgad minimālo algu valstī celt par 10% līdz 924 eiro mēnesī.

Latviju apsteidz arī Igaunija, kur jau pašlaik minimālā alga ir 725 eiro. Kā vienojušās šīs valsts arodbiedrības un darba devēju organizācijas, 2024. gadā minimālā alga Igaunijā pakāpsies vēl par 95 eiro, sasniedzot 820 eiro mēnesī.

Saskaņā ar vēl iepriekšējā Saeimas sasaukuma pieņemtajiem Darba likuma grozījumiem šogad minimālā alga Latvijā ir 620 eiro, bet nākamgad tā būs 700 eiro mēnesī.

Minimālās algas pelnītājs Latvijā nākamgad mēnesī saņems par 120 eiro mazāk nekā Igaunijā un par 224 eiro mazāk nekā Lietuvā.

Avots: TV3

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jefiņš
Jefiņš

Valsts pārvaldes lielāka problēma ir minimālā prātiņa saglabāšanās Baltij;a.

nīlzirgs
nīlzirgs

Kāds prātiņš tāda alga.

rinka
rinka

Baltkrievijā miņimalka 554 BLR. Tas ir 160 eiro. Latkrievija stabilu apsteidz savu vecāko māsu. Nevaig salīdzināties ar veco kontinentu.