Ko uzzina svešinieks, aplūkojot jūsu profila bildi sociālajos tīklos

sociālie tīkli

Mūsdienās, šķiet, ar uguni grūti sameklēt tādu cilvēku, kurš nebūtu reģistrējies kādā no sociālajiem tīkliem. Aktīvi komunicējot ar virtuālajiem draugiem, daudzi dāsni publicē fotogrāfijas no visdažādākajiem dzīves brīžiem. Un parasti vislabākā tiek izvēlētas kā profila bilde. Taču, vai kādam iešaujas prātā, ko par mums uzzina svešinieks, aplūkojot to?

Pētnieku grupa, kurā strādāja zinātnieki no ASV un Irānas, izanalizēja tūkstošiem  lietotāju profila fotogrāfiju mikroblogošanas vietnē Twitter. Pētījums atklāja, ko tās atklāj par cilvēka personību, vēstīts publikācijā „Analyzing Personality through Social Media Profile Picture Choice”.

 

sociālie tīkli

Apzinīgums

Īpašība, kas saistīta ar paškontroli, organizētību un mērķtiecību.

Apzinīgi cilvēki izvēlas publicēt pārsvarā nesamākslotus foto, bez attēla izskaistināšas digitālo fotoredaktoru programmās.  Šie sociālo tīklu lietotāji profilā liks visdrīzāk krāsainu, nevis melnbaltu fotogrāfiju. Viņi cenšas fotogrāfijās izskatīties vecāki, attēli var atainot ne tikai prieku, bet arī ieturētākas emocijas.

bilde-soc-tiklos-2

Atvērts jaunai pieredzei

Vēsta par plašu interešu loku, attīstītu iztēli, gatavību riskēt.

Sociālo tīklu lietotāji ar šādām rakstura īpašībām savai profila bildei visbiežāk izvēlas ļoti neparastus un mākslinieciskus kadrus: kontrastainus, ar sulīgām krāsām vai, tieši pretēji, neskaidrus, izpludinātus. Fotogrāfijas var nebūt pārāk emocionālas, tai pat laikā šiem lietotājiem patīk akcentēt savu seju – viņu profila bildes bieži ir fotografētas tuvplānā.

 

bilde-soc-tiklos-3

Ekstraverti

Ekstravertiem ir raksturīga emocionalitāte, komunikabilitāte un neatlaidība.

Šāda tipa sociālo tīklu lietotāji publicē spilgtas un krāsainas fotogrāfijas, kuros ir kopā ar citiem cilvēkiem. Pats par sevi saprotams, ekstraverti šajos kadros gluži vai zaigo.

 

bilde-soc-tiklos-4

Neirotisms

Šī personības iezīme saistīta ar emocionālu nestabilitāti un nemieru.

Tie, kuriem tā piemīt, parasti mēdz publicēt kompozīcijā vienkāršas fotogrāfijas pieklusinātos vai melnbaltos toņos. Visbiežāk viņu seja fotogrāfijās neatspoguļo nekādas emocijas, izskatās skumja vai  nav saskatāma vispār.

 

bilde-soc-tiklos-5

Labvēlīgums

Raksturīgs ar tieksmi uz sadarbību un draudzīgumu.

Labvēlīgi noskaņotu cilvēku fotogrāfijas var būt ne tajā pašā labākajā kvalitātē: miglainas, bez pienācīga asuma.  Taču tās noteikti būs spilgtas un dzīvas, bet pats profila īpašnieks tajās būs priecīgs un smejošs.

 

Secinājumi

Pētījuma autori secina, ka neirotiķi un jaunai pieredzei atvērti cilvēki fotogrāfijās izstaro mazāk pozitīvu emociju. Atšķirība ir fotogrāfiju kvalitātē: pirmie tām pievērš mazāk uzmanības, savukārt otrie – vairāk.

Savukārt apzinīgo, labvēlīgo un ekstravertu profila bildes izstaro vairāk optimisma. Taču pirmie publicē drīzāk reprezentablus foto, tostarp abi pārējie sociālo tīklu lietotāju tipi bieži publicē dzīvākas un krāsainākas fotogrāfijas, taisnība gan – ne vienmēr tās ir pienācīgā kvalitātē.

Un nu ir atlicis tikai viens – steigšus pārbaudīt savu profila bildi sociālajos tīklos un saprast, vai zinātniekiem ir taisnība.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar