Ko jums nekad nestāstīs introverts

introverts

Rakstniece Meriena Reida (Maryann Reid), pati būdama introverts cilvēks, ir pārliecināta, ka ekstravertiem ir pavisam greizs priekšstats par sevī vērstiem cilvēkiem.

Tāpēc viņa izveidojusi sarakstu ar to, kas mums būtu jāzina par introvertiem cilvēkiem.

1. Jūsu dzimšanas diena mūs nebūt neiepriecina
Jebkurš introverts, kas strādā birojā, jūtas apjucis, kad visi drudžaini sāk vākt naudu, lai apdāvinātu kādu kolēģi. Ne tāpēc, ka introverti būtu skopuļi. Vienkārši darbinieks, kurš priecīgi smaidot paziņo, ka viņam šodien ir svētki, liek mums šausmās sastingt, jo šķiet, ka viņš sagaida no mums nesamērīgu sajūsmu, entuziasmu un interesi. Iespējams — kādas šausmas! — viņš pat ielūgs mūs uz ballīti, kurā piedalīsies trīs simti svešu cilvēku. Trīs simti, bez šaubām, ir pārspīlējums, bet introverts to redz tieši tā, un viņš mīļuprāt labāk dotos mājup. Tā ka, ja jūs mūs neielūgsiet, mēs neapvainosimies, bet pat atviegloti uzelposim.

2. Lūdzu, aizmirstiet arī par mūsu dzimšanas dienām
Tieši tā –– aizmirstiet! Mums ir daži tuvi draugi, un mums pilnīgi pietiek ar viņu apsveikumiem. Mēs nevēlamies skaļi svinēt un izklaidēties. Mūsu labākie svētki norit klusu, rūpīgi izvēlētu cilvēku sabiedrībā. Pasaulei par to nekas nav jāzina.

3. Mums patiešām nav jāklausās stāstus par to, kā jūs esat pavadījuši brīvdienas
Ja jūs nepiederat mūsu draugu lokam, tad mums ir vienalga, ko jūs esat darījis brīvdienās. Mēs patiešām uzskatām, ka katram ir tiesības uz personīgo dzīvi, un ja jūs pavadāt brīvo laiku pamatīgā žvingulī vai laužoties savas bijušās draudzenes durvīs, tad tā ir tikai jūsu darīšana. Mēs nenosodām, vienkārši komunikācija ar nepazīstamu cilvēku atņem pārāk daudz enerģijas. Tas vien, ka mēs kopā strādājam, nenozīmē, ka mēs labi pazīstam cits citu.

4. Mēs ienīstam pūli
Mēs nogurstam no liela daudzuma cilvēku. Mums reibst galva no dažādiem sociāliem tipiem un grupām. Dažiem introvertiem piemīt empātija, tāpēc viņi mēdz nonākt svešas enerģijas ietekmē. Dažkārt mums šķiet, ka mēs „jūtam” katru cilvēku telpā, un tas mūs emocionāli pārslogo.

5. Mums tiešām nepatīk korporatīvie pasākumi
Korporatīvie pasākumi īpaši apgrūtina introvertus, kuri vada biznesu. Komandas darba nepieciešamība liek mums darīt to, kas izsit mūs no līdzsvara. Katrs laikā pateikts vārds, katrs uzklausīts viedoklis mums nozīmē cīņu ar sevi. Mēs pat biznesā izjūtam nepieciešamību sajust saikni ar kādu citu cilvēku citā līmenī, lai gūtu maksimālu atdevi no korporatīviem pasākumiem. Jāiegulda daudz laika komandas darba vai kāda plaši apmeklēta pasākuma organizēšanai, lai introverts un viņa kolēģi justos komfortabli.

6. Mēs izliekamies, ka jūs mums patīkat
Jā, tāda nu ir rūgtā patiesība. Mēs lieliski zinām, kurš cilvēks mums patīk un kurš – ne. Tam ir daudz iemeslu: no seniem bērnības aizvainojumiem līdz pat šā rīta negaršīgajām brokastīm. Neuztveriet to personīgi. Godīgums, lai cik augstu mēs to vērtējam, dažkārt sāpina. Lai izdzīvotu, mums jāatslēdz visas šīs emocijas un jābūt labiem, bet tas ir daudz grūtāk nekā būt patiesiem.

7. Mēs protam strādāt
Kad esam vieni, mēs veltām laiku projektiem, tālruņa zvaniem, e-pasta vēstulēm, melnrakstiem vai pasaules iekarošanas plānu rasējumiem. Mums ir daudz ideju. Mēs augstu vērtējam vientulību, tāpēc ka tā ļauj mums eksperimentēt ar koncepcijām un ļauties iztēlei. Kad mēs esam vieni, viss ir iespējams. Viss ir iespējams, kad mēs esam vieni, un tas, ko mēs radām, reiz var mainīt mūsu dzīvi, jā, un arī jūsējo.

8. Mums patīk komunicēt sarakstoties
Mums patīk elektroniskās vēstules, tāpēc, ka tās sniedz mums iespēju gūt to, kas mums nepieciešams, bez personīgiem kontaktiem. Reāla savstarpēja ietekme novirza mūs no izvēlētā kursa, un mums jāpatērē daudz enerģijas, lai atkal atgrieztos savā vilnī. Tāpēc, lūdzu, zvaniet mums tikai tad, ja tas ir dzīvības un nāves jautājums.

9. Mēs jūtamies drošībā tikai starp „savējiem”
Kad mūsu dzīvē ir „pareizie” cilvēki, mēs esam gatavi pilnībā ziedoties tiem. Mēs kļūstam par uzticamiem kareivjiem, kas cīnās par saviem mīļajiem. Pajautājiet mūsu draugiem. „Īstajā” sabiedrībā mēs ziedam un starojam. Mums ir nepieciešams laiks, lai atrastu „pareizos” cilvēkus, toties mēs nekad nepametam tos.

10. Mums ir draugi, kuri patiešām mūs mīl
Introvertiem ir vajadzīgi citi cilvēki, un citiem cilvēkiem ir vajadzīgs kāds introverts. Vairumam no mums nav komunicēšanās problēmu. Mēs, tāpat kā visi citi, mēdzam pa reizei apmeklēt bārus, ballītes un iepazīties ar jauniem ļaudīm. Vienīgi ne visi, kurus  mēs sastopam, kļūst par mūsu draugiem. Mēs apzināti izvēlamies tuvus draugus un rūpīgi kopjam attiecības.

11. Mēs spējam kādu laiku izlikties, ka esam ekstraverti
Mēs esam spiesti darīt to, lai izdzīvotu. Mēs varam būt ballītes dvēseles, organizēt lielus korporatīvus pasākumus un pat vadīt labdarības organizācijas. Mēs darām to brīvprātīgi, apzinoties, ka dienas beigās varēsim doties mājās. Kad mēs tur nonākam, mums ir nepieciešamas vairākas dienas vai pat nedēļas, lai atgūtos.

12. Mēs neesam kautrīgi, rupji vai pārlieku nervozi
Sākumā var šķist, ka tā patiešām ir, tomēr ja jūs labāk iepazīsiet mūs, tad sapratīsiet, ka mēs spējam gan sasmīdināt jūs, gan papļāpāt ar jums ilgāk par piecpadsmit minūtēm. Vienkārši mēs neesam tādi attiecībās ar visiem. Sabiedriskuma opcija nav iekļauta mūsu bāzes komplektācijā. Mēs nespējam ticami notēlot laimi vai saviļņojumu un jūs, visdrīzāk, ieraudzīsiet to mūsu sejās.

13. Mums patīk vientulība
Mūsu galvās notiek daudz dažādu lietu, un vairāk mums nevajag. Atšķirībā no ekstravertiem mums nav nepieciešama citu cilvēku ārēja stimulācija. Dzīve savā iekšējā pasaulē mūs pilnībā apmierina. Mēs izklaidējam sevi ar radošiem projektiem un lieliski pavadām laiku.

14. Mēs neciešam pasaulīgu pļāpāšanu
Mēs esam domātāji, mums sagādā baudu sarunas par augstām idejām, teorijām un ideāliem. Mēs ārkārtīgi reti piedalāmies pasaulīgā tērzēšanā un ja arī darām to, tad bez īpašas vēlēšanās.

15. Ja mēs esam izvēlējušies jūs, tad jums tas jānovērtē
Mēs augstu vērtējam savas vientulības laiku un ļoti prasīgi izturamies pret tiem, kurus ielaižam savā dzīvē. Komunikācija ar „nepareizo” cilvēku mūs emocionāli izsmeļ. Mēs bieži piesaistām ekstravertus, kas izsūc mūsu enerģiju, un meklējam domubiedrus starp introvertiem. Mūsu vērtība ir laiks, kas pavadīts kopā ar citiem introvertiem, un mēs ļoti cienām citu cilvēku personīgās telpas robežas.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vilmārs
Vilmārs

Pilnīgi piekrītu.

Stass
Stass

Gay