Ko darīt, ja attiecībās jūties nenovērtēts?

pašcieņa

Ja no citiem pārāk daudz gaidām un ticam, ka partneris dzīvē vienmēr būs līdzās, tomēr izrādās, ka tā nav – rodas tukšuma un vilšanās sajūta.

Daži uzskata, ka īsta laime ir dodot nevis ņemot. Iespējams, tāda bijusi audzināšana vai pārmērīga augstsirdība, bet lai nu kā, tas liek mums aizmirst par vienu ļoti svarīgu dzīves aspektu – pašcieņu.

Ir  ļoti svarīgi atbrīvoties no dažādām koncepcijām, kas izjauc mūsu emocionālo līdzsvaru. Dāvāt laimi – tā ir augstsirdība, kas bagātina mūs pašus. Ir cilvēki, kas to uzskata pat par obligātu attiecību nosacījumu un savu pienākumu.

Taču, lūk, kas būtu jāsaprot:

Dot – lieliski, bet arī saņemt ir mūsu dabas dotās tiesības.

Pāru attiecībās dot un saņemt nozīmē gan tiesības, gan pienākumus. Tas ir noteikts enerģijas veids, kas rodas starp diviem cilvēkiem, kuri viens otru baro, kopā attiecībās aug un attīstās.

Tikai šajā gadījumā emocijas ir tas dzinējspēks, kas ikdienā liek pukstēt sirdij, un tikai tā cilvēki saprot un novērtē mijiedarbību un cieņu.

Attiecībās nevajadzētu krist galējībās un aizmirst par sevi. Tu, protams, vari ļoti daudz ko gaidīt no otra cilvēka, taču neaizmirsti, ka pa īstam par sevi tu vari parūpēties tikai pats.

  • Atceries palutināt sevi katru dienu. Un nekad nenostādi citus cilvēkus, viņu intereses un vērtības augstāk par savām vajadzībām.
  • Dāvā maigumu un mīlestību, rūpējies par citiem, esi iejūtīgs un piedalies viņu dzīvēs tik, cik tas vajadzīgs un cik vari…. taču iemācies arī pats neatteikties un pieņemt rūpes.

 

pašcieņa

Ko darīt, ja saproti – partneris tevi nenovērtē?

Tikai paša sajūtas pateiks to, cik daudz vari cerēt.

Ja tu katru rītu mosties un redzi tikai lietus mākoņus un tumsu, tā vietā, lai justos gaiši un priecīgi, ja jūties sarūgtināts un vīlies un bieži gribas raudāt, tad zini – pienācis laiks rīkoties.

  • Neļauj tukšumam un citiem cilvēkiem piespiest sevi noticēt tam, ka neesi pelnījis mīlestību.
  • Atceries par pašapziņu, tieši tā tev liks turpināt savu ceļu un iegūt līdzsvaru, iekšējo mieru, prieka un laimes sajūtu.
  • Nevajag ne no viena neko gaidīt.

Pirmkārt, mēs esam pelnījuši cieņu paši pret sevi, tāpēc nekad nepārstāj sevi cienīt. Iemācies to, ja neproti.

Mīlestība taču ir mijiedarbība, atbalsts un sirsnība. Un, ja tavās attiecības to nav, tad tās nekādā gadījumā nevar nosaukt par veselīgām.

Iemācies cienīt pats sevi, un tad arī citi cilvēki tevi cienīs. Uzslavē sevi, mīli sevi – tad arī citi tevi slavēs un mīlēs.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: https://www.econet.ru

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar