Ķiplokmaize, siļķe vai ābols – etiķete ēšanai darbavietā

maltīte ofisā

Lielākā daļa no mums darbā pavada labu tiesu sava laika, un tas nozīmē, ka mūsu personīgie paradumi ietekmē arī kolēģus. Viens no paradumiem – ēšana birojā. Aptaujas liecina, ka ārpus biroja pusdieno 36% darbinieku, kamēr 49% aptaujāto maltīti ietur turpat darba vietā. Kas ir jāņem vērā, lai ēšanas paradumi netraucētu kolēģus?

Izvairies no specifiskas smaržas ēdiena

Šis noteikums ir samērā vienkāršs. Vislielākie likuma pārkāpēji ir sīpoli, ķiploki, tuncis un dažādi sieri. Atstāj šīs delikateses baudīšanai mājās, turpretī darbā centies ēst maltītes, kas apkārtējiem neliek raukt degunu. Protams, daži uzskata, ka viņiem ir tiesības ēst, ko un kur vien vēlas. Ja esi viens no viņiem, tad zini, ka specifiskas smaržas ēdiena baudīšana var atspēlēties – var mainīties kolēģu attieksme vai pat iemantosi kādu neglaimojošu palamu, piemēram, sīpolvecis. 

Atbilstoša vieta

Iespējams, tu no darba nevari atrauties ne minūti un arī maltīti ieturi turpat pie sava darba galda. Ja strādā atvērta tipa birojā vai arī telpā ir kāds, kuram tava ēšana varētu traucēt, noteikti pajautā, vai nevienam nav iebildumu, ka ēdīsi. Var gadīties, ka ēdiena smarža tomēr ir specifiska, nav iespējams atvērt logu vai arī ēdiens smaržo tik kārdinoši, ka pārējiem kolēģiem tas novērsīs uzmanību no darāmā. Cieni apkārtējos un izvēlies atbilstošu vietu maltītēm!

Sakop!

Neatkarīgi no tā, vai ēd pie darba galda vai biroja virtuvē, pēc maltītes aiz sevis sakop. Īpaši, ja pusdieno koplietošanas telpās, tīrības atstāšanai aiz sevis vajadzētu būt pašsaprotamai lietai.

Ledusskapja lietošanas kultūra

Vairumā biroju ir vismaz viens ledusskapis, kurā darbinieki uzglabā savas maltītes. Ņemot vērā, ka ledusskapji ir paredzēti koplietošanai, esi atbildīgs par savu ievietoto pārtiku tajā – produktus, kuriem beidzies derīguma termiņš, izmet ārā laikus, kā arī centies hermētiski noslēgt produktus, lai to aromāts nepiepilda visu ledusskapi. Tāpat neaizņem pārāk daudz vietas ar savām maltītēm, atstājot iespēju ielikt ledusskapī produktus arī citiem kolēģiem. Un atceries – bez atļaujas neaiztiec citu atstāto pārtiku!

Dzērieni

Neaizmirsti arī par dzērieniem. Ja pēc tam, kad esi piepildījis savu kafijas krūzīti, automāts signalizē, ka to nepieciešams piepildīt ar ūdeni vai iztīrīt tvertni – paveic to. Arī tad, ja beidzies ūdens koplietošanas ūdens aparātā, nekautrējies nomainīt pudeli pats vai palūgt kolēģu palīdzību.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: monster.com

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar