Kā tikt vaļā no kaitinošiem cilvēkiem?

cilvēki

Mēs ar to saskaramies ik dienu. Viņi mūs tracina, izraisa stresu un dusmas – kaitinoši cilvēki.

Jums noteikti ir nācies sastapt tādus ļaudis. Viņi iespraucas rindā pirms jums, uzbļauj jums birojā vai nicīgi izturas restorānā, braucot ar mašīnu, strauji nogriež ceļu tieši jums degungalā, nemitīgi runā par kaitinošām lietām, spēlē pārāk skaļu mūziku, kad cenšaties koncentrēties un tā tālāk.

Neuztraucieties, mēs visi tādi esam. Ja ļausiet, lai šādi cilvēki kāpj uz galvas, jūs visu laiku būsiet nikni un aizkaitināti. Dzīve vairs nešķitīs laba. Taču ar to var tikt galā.

Tas, cik komfortabli jūtamies, ir atkarīgs no mums pašiem.

Lūk, trīs paņēmieni, kas varētu palīdzēt civilā veidā atbrīvoties no cilvēkiem, kas jums šķiet kaitinoši, viņus nenogalinot.

 

1. Saskatiet kopainu

Šo paņēmienu piedāvā Zen skolotājs Roberts Tomass, kas to izmanto kā vienu no paņēmieniem, kas palīdz viņam palikt mierīgam.

Iztēlojieties, ka esat divus gadus vecs bērns, kurš tagad un tūlīt nevar dabūt rotaļlietu vai saldējumu. Šī problēma šobrīd jums ir vissvarīgākā, tādēļ sākat dusmoties. Tāda ir divgadīgā bērna pasaule. Taču kā pieaugušie mēs zinām, ka tas ir pilnīgs štrunts un ir tik daudz citu lietu, par kurām divgadīgais mazulis varētu priecāties.

Protams, mums tas ir vienkārši – mums ir lielāka perspektīva. Taču, kad kāds mūs aizvaino, tā samazinās. Šis mazais aizvainojums tajā brīdī ir visbūtiskākā lieta pasaulē, un tā mūs padara trakus. Taču kopumā ņemot, šī mazā lieta ir tīrais sīkums. Par to nav vērts būt dusmīgam. Atgādiniet sev: saskati kopainu. Tas paplašinās perspektīvu.

 

2. Plūstiet pa straumi

Aizkaitinājuma izlādēšana var vēl vairāk vairot niknumu.

Neviens neiesaka paturēt dusmas sevī, taču niknuma izlādēšana var visu padarīt vēl sliktāku. Klusas pārdomas var būt vislabākais risinājums.

Kad braucam mašīnā un citi šoferi izturas nepieklājīgi, mēs dusmojamies. Tad iedomājieties, ka laivā plūstat pa straumi un citas mašīnas ir tikai zari un lapas, kas peld garām šajā straumē. Tā mēs mierīgi peldam pa straumi, un neuztraucamies par to, kā zari peld mums apkārt (taču cenšamies tiem neuztriekties, neaizmirstot par drošību).

Patiesībā tāda ir dzīve – citi cilvēki nemaz necenšas jūs aizvainot, vairumā gadījumu pat nepamana jūs. Tie ir tikai zari, kas peld jums garām. Taču atcerieties būt laipni pret šiem zariem.

 

3. Samīļojiet citus savās domās

Izkliedējiet dusmas ar empātiju

Bērniem un arī pieaugušajiem mēdz būt nekontrolējamas dusmas. Vienalga, vai cilvēkam ir 5 vai 45 gadi.

Šis paņēmiens var mainīt to, kā mēs jūtamies, kad dusmojamies uz kādu. Pieņemsim, kāds jums tikko ir pateicis kaut ko rupju. Kā viņš uzdrīkstas?! Vai viņam ir pavisam vienalga, kā es jūtos? Protams, ja reaģējam šādi, mums ir vienaldzīgas arī viņu jūtas. Svarīgs ir tikai tas, kā jūties tu pats.

Tādēļ šajā gadījumā centieties izjust empātiju pret šo cilvēku. Saprotiet, ka šis cilvēks ir dusmīgs, nobijies vai abi kopā. Nepieklājība ir kā aizsargmehānisms bailēm. Tādēļ garīgi (dažreiz arī fiziski) samīļojam pāridarītāju. Jūtam līdzi šai baiļu māktajai personai, jo arī mēs paši mēdzam būt nobijušies. Mēs esam vienādi. Mums ir nepieciešami apskāvieni, līdzjūtība, mazliet mīlestības.

Izmēģiniet kādu no šiem paņēmieniem, kad nākamreiz kāds jūs sadusmos.

Mierīgi smaidiet, zinot, ka esat pārāks par pārējo pasauli.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar