Kā atstāt iespaidu uz cilvēkiem, izvēloties attiecīgas krāsas apģērbu

kā atstāt iespaidu

Kā atstāt iespaidu, ka esi apņēmīgs, atbildīgs un prātīgs cilvēks? Vai, gluži pretēji, kā nepiesaistīt sev uzmanību brīžos, kad to nevēlaties? Izvēlieties attiecīgās krāsas savā tērpā. Apģērba krāsa ir ļoti nozīmīga tajā, kā mūs uztver līdzcilvēki.

Vai zināt, kāpēc jums patīk kāds konkrēts krāsu tonis? Atbilde, iespējams, jūs izbrīnīs, jo tai nav nekāda sakara ar „pasaki man, kāda krāsa tev patīk, un es pateikšu, kas tu esi”. Tas, kāda krāsa jums patīk, ir saistīts ar jūsu pieredzi. Tāpēc, ja bērnībā jums bija dzeltens rotaļu lācītis un māmiņa mēdza valkāt dzeltenu blūzi, visticamāk, viena no jūsu mīļākajām krāsām ir dzeltena, jo ar šo krāsu saistītas patīkamas atmiņas.

Krāsu toņi var iedvesmot, nomierināt vai gluži pretēji – uzbudināt. Tas, kādu krāsu salikumu izvēlaties savam tērpam, liek attiecīgi justies gan jums pašam, gan cilvēkiem, kas jums apkārt. Kā krāsas apģērbā izmantot savā labā, veidojot tādu tēlu, kādu vēlaties?

Ņemot vērā to, ka lielākai daļai no mums dzīves labie brīži saistās ar vienādām lietām – zilu debesjumu, zaļu bērzu birzi vai smaržojošu mežu, arī krāsu uztvere un reakcija, tās ieraugot vairumam cilvēku ir līdzīga. Tāpēc tas, kādā krāsā ir jūsu apģērbs, var ietekmēt citu cilvēku psihi – emocijas un attieksmi. Piemēram, sievieti sarkanā blūzē lielākā sabiedrības daļa uztvers  kā enerģisku, dinamisku un, iespējams, pat agresīvu (kā arī seksuāli pievilcīgu) būtni.

 

ka-atstat-iesapidu-uz-cilvekiem-izveloties-attiecigas-krasas-apgerbu-01

Krāsas un tēls

Tumši zilas krāsas tērps lieliski iederēsies biznesa tikšanās reizēs un pārrunās. Zilā krāsa ir neitrāla un patīk daudziem cilvēkiem, kaut gan var šķist diezgan konservatīva. Biznesa pārrunu laikā zilas krāsas apģērbā tērpts partneris var likt domāt, ka ir gatavs piekāpties.

Cilvēks, kas ģērbies melnas krāsas tērpā, šķiet nopietns. Melnā ir arī autoritārisma un varas krāsa, kā arī tā tiek pieņemta kā bēdu un ļaunuma tonis. Sastopot cilvēku, kurš tērpies melnā, ir skaidrs, ka ar viņu nebūs iespējams manipulēt.

Sarkans tērps būs īsti vietā, ja vēlaties atstāt iespaidu un pievērst sev uzmanību. Cilvēki, kuru apģērbā dominē sarkanā krāsa, šķiet enerģiski un apņēmīgi. Šī krāsa asociējas arī ar agresivitāti. Ja runājam par sievietēm, sarkanā tērptas dāmas vīrieši uztver kā seksuāli pievilcīgas un iekārojamas būtnes. Tomēr biznesa tikšanās laikā vai darba intervijā sarkanais apģērbs sievietei var izdarīt lāča pakalpojumu: šis tonis rada iespaidu, ka potenciālais darba ņēmējs nav profesionāls. Turpretī sarkanā krāsa apģērbā ir pat ļoti vēlama, ja jums jāuzstājas lielai auditorijai – tērps noteikti piesaistīs klausītāju uzmanību un jūs šķitīsit enerģiskāks. Cilvēku sarkanās drānās uztver arī kā tādu, kas nečammājas un dzīvo ar pilnu krūti (ja pēc dabas esat flegmatisks, sarkano krāsu apģērbā varat izmantot tad, kad vēlaties šo rakstura iezīmi noslēpt).

Zaļa krāsa rada emocionālas stabilitātes un dabiskuma iespaidu. Cilvēks, kura tērpā valda zaļie toņi, šķiet vairāk draudzīgs un atklāts.

Pelēkais un bēšais tonis ļauj neizcelties – saplūst ar fonu, ja nevēlaties sev lieki pievērst uzmanību (vai arī, piemēram, ja vēlaties, lai cilvēki nepievērš vērību tam, ko sakāt).

Ja vēlaties izskatīties gudrs, vieds un veiksmīgs izvēlieties piesātinātas, tomēr smalkas krāsas apģērbu (pasteļtoņos, krēmkrāsā, bordo, gaiši pelēku), izvairoties no spilgtām krāsām un tādiem toņiem, kas „griežas acīs”.

Ja vēlaties izskatīties īsts sava aroda pratējs, profesionālis — kombinējiet pieklusinātus un tradicionālus toņus — tumši zilu, pelēku, tēraudkrāsā, turklāt tērpieties tikai kvalitatīvās, augstas kvalitātes drānās.

Ja vēlaties pievērst sev uzmanību, apģērbā izmantojiet spilgtas krāsas — zaļu, dzeltenu, oranžu lietišķajā kostīmā kombinējiet ar „profesionālajām” krāsām — piemēram, tādu toņu kreklu pieskaņojiet „rāmas” krāsa uzvalkam, lai radītu enerģiska un izdomas bagāta cilvēka iespaidu, ja jūsu darbības lauciņš ir radošā un inovāciju jomā.

Ja vēlaties palikt nepamanīts, apģērbā izmantojiet neitrālas krāsas un aukstos toņus (tie raisa vēlmi norobežoties no cilvēka).

Ja vēlaties šķist radoša un intelektuāla persona, izvēlieties neparastus krāsu salikumus un toņus (lillā, ultravioleto, neona zaļo).

Ja vēlaties radīt atbildīga un prātīga cilvēka tēlu,  apģērbā izmantojiet pasteļtoņus un maigas nokrāsas – izvēlieties dabiskus toņus, kas asociējas ar mieru un harmoniju.

Ja vēlaties izskatīties draudzīgs un atklāts, veidojot ansambli noderēs spilgtie un siltie toņi: persiku krāsa, koši dzeltens, maigi oranžs, turpretī nederēs tumšās, jo tās izraisa vēlmi turēties pa gabalu. Veidojot tēlu, neizmantojiet „kodīgās” krāsas (it īpaši sarkano) – tās asociējas ar agresiju un cīņu.

Ja vēlaties atstāt izlēmīga, stingra rakstura cilvēka iespaidu,  sarkano krāsu tērpā izmantojiet nevis kā pamata toni, bet kā papildinājumu. Kombinējiet aukstos toņus, tumšās krāsas, lai radītu vēlēšanos ieturēt distanci.

Ir vērts atcerēties, ka apģērba krāsa ietekmē ne tikai līdzcilvēkus, bet arī mūs pašus. Tas, kā jūs jūtaties vienas vai otras krāsas apģērbā, ietekmē to, kā jūs uztver apkārtējie. Starp citu, no tā, kādas krāsas apģērbā cilvēks ir tērpies, var spriest arī par viņa raksturu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: ELLE

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar