Ja jūsu mīļotais ir intraverts: skaidrojošā vārdnīca laimīgām attiecībām

intraverts

Ģimenes strīdus visbiežāk izraisa nesaprašanās. Ir grūti, dažbrīd pat neiespējami, iejusties otra cilvēka ādā, ja nesaproti viņa domāšanu. Īpaši sarežģīti nonākt līdz kopsaucējam ir attiecībās, kur viens ir ekstraverts, bet otrs – tieši pretēji – intraverts.

Šis raksts palīdzēs labāk saprast intraverto cilvēku, kuru mīlat. Protams, tas nenozīmē, ka visas nosauktās īpašības ekstravertiem vispār nepiemīt. Vienkārši intravertam ir nepieciešams kārtējais apliecinājums, ka ekstraverti viņus sapratīs.

Pavērsim noslēpumainības priekškaru, aiz kura paslēpušies intraverti – cilvēki, kas vairāk vērsti uz sevi.

Ko intraverts pastāstītu par sevi, ja vēlētos runāt?

1. Intravertam nevajag visu laiku sarunāties ar cilvēkiem

Mēs nemēdzam izplūst sirsnīgās sarunās, taču skaļā balsī runājam savās domās. Reizēm mūs mīlēt nozīmē vienkārši cienīt klusumu, kas vajadzīgs, lai mēs normāli funkcionētu. Mums nav vajadzīgi tūkstošiem vārdu, lai sajustos mīlēti. Mums vienkārši vajag, lai kāds būtu līdzās, ar savu klusēšanu ļaujot būt pašiem. Mēs izbaudām klusumu ap mums.

2. Intraverti var izkāpt no savas komforta zonas mīlestības dēļ

Protams, mēs reizēm varam izturēties kā ekstraverti to cilvēku dēļ, kuri mums patiesi daudz nozīmē. Tā ka – ja mēs piekrītam kopā ar jums apmeklēt skaļas svinības, mums būtu patīkami, ja jūs to novērtētu kā dāvanu. Nākamajā dienā mums varbūt būs vajadzīgs laiks lai vienatnē uzlādētu sevi un, ja mēs jutīsim jūsu atbalstu, citā reizē labprātāk iziesim no savas komforta zonas.

3. Intraverti atver savu sirdi tikai īpašākajiem cilvēkiem

Ja mēs esam izvēlējušies jūs, tātad mēs jau uzskatām, ka esat tā vērti, lai riskētu. Jūs esat no tiem nedaudzajiem, kam mēs dodam iespēju ieraudzīt savu iekšējo es. Tas padara mūs neaizsargātus, bet ir daži cilvēki, kuru dēļ ir vērts riskēt.

4. Intraverti vairāk novērtē, kad viņos klausās

Klausīties nozīmē izrādīt savu mīlestību. Mēs daudz domājam, pirms vispār sākam runāt. Tā ka – ja mēs savās domās dalāmies ar jums, esiet pārliecināti, ka tā ir 100% patiesība. Mēs neattiecamies pret vārdiem vieglprātīgi. Kad runājam par kaut ko svarīgu, tas nozīmē, ka mēs esam veltījuši daudz laika, lai apdomātos un pārliecinātos par to, ka teiktā doma ir precīza un patiesa. Intraverti ir lieliski klausītāji un viņiem patīk, ja arī pret viņiem tādi esat.

5. Būt intravertam nenozīmē būt nošķirtam mīlestībā

Mēs esam savā iekšējā Pasaulē. Taču, ja jums reiz ir dota iespēja saprast mūs saistošo dziļo saikni, jūs vienmēr būsiet daļa no mūsu Visuma. Mēs ļoti reti riskējam, lai tik ļoti uzticētos jums. Nav noslēpums, ka mēs slēpjamies savā Pasaulē – vienkārši domājam, pārspriežam, pārtinam dzīves filmu turp un atpakaļ, visu laiku pārbaudot šo un to. Tā vienkārši ir daļa no tā, kas mēs esam.

6. Intraverti bieži iemīlas ekstravertos

Mēs reizē apbrīnojam un apskaužam jūs. Mēs ar bijību attiecamies pret jūsu spēju apburt visus cilvēkus sev apkārt un vieglumu sarunās ar nepazīstamiem ļaudīm. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ jūs mums šķietat tik pievilcīgi. Taču tas arī nedaudz biedē. Mēs redzam jūsos tos, kas mēs nekad nebūsim, un uztraucamies par to, ka drīz jums ar mums kļūs garlaicīgi.

7. Labāk, pirms sākat strīdēties, dodiet iespēju intravertam padomāt

Mums ir vajadzīgs laiks. Mēs visu kārtīgi apdomājam, rūpīgi izvēlamies vārdus. Tādēļ pēkšņi mesties cīņā ar intravertu neizdosies. Ja mēs mēģināsim visu noskaidrot, pirms esam tam gatavi, nenonāksim ne pie kādas vienošanās. Bet, ja no sākuma apdomāsim un tikai pēc tam runāsim, jūs skaidri zināsiet mūsu nostāju.

8. Intraverti alkst būt saprasti

Mēs ceram uz sapratni no cilvēkiem, kuri mūs mīl. Reizēm mēs patiešām pārāk ilgi aizsēžamies savās domās. Reizēm mēs pārāk daudz domājam par kaut kādām lietām un it kā aizplūstam tām līdzi. Ja mīļotais to saprot, tas palīdz saglabāt saikni ar viņu. Ja jums ir interesanti, kas norisinās mūsu galvās, vienkārši pajautājiet. Mēs ļoti novērtējam, ja jūs ievērojat mūs, tiecaties pēc mums – tad mēs esam gatavi pamest savu mazo pasaulīti.

9. Intravertiem patīk līksmot

Tas, ka mēs neuzvedamies skaļi jautrās ballītēs, nenozīmē, ka mums nepatīk smieties un līksmot. Intravertiem ir lieliska humora izjūta, tā atveras, esot starp ļaudīm, kuriem viņi uzticas. Mazrunība nav tas pats, kas garlaicība un īgņošanās.

10. Intravertiem svarīgi zināt, ka jūs esat laimīgi

Mēs zinām, ka esam citādāki. Vai, kā minimums, mēs jūtam, ka atšķiramies no citiem. Mēs negaidām, lai katrs būtu tāds kā mēs un priecātos par to pašu, par ko līksmojam mēs. Taču mēs vēlamies darīt jūs laimīgus. Mums vajag zināt, ka jūs esat apmierināti ar to, cik daudz kopīgi iesaistāmies sociālās aktivitātēs – cik mēs tās varam atļauties – , un to dziļumu, kurā dalāmies ar jums. Tas ir sarežģīts līdzsvars – sniegt cilvēkiem tik, cik viņiem vajag, bet ne vairāk kā jums ir. Mēs gribam zināt, ko darīt, lai jūs justos laimīgi.

Nav nemaz tik noslēpumaini, vai ne? Intraverti daudzējādā ziņā ir paši uzticamākie, atbalstošākie un miermīlīgākie cilvēki. Ja intraverts ir izvēlējies jūs tam, lai dalītos savā dzīvē, tas nozīmē, ka jūs esat brīnišķīgais cilvēks, kurš ir tā vērts, lai riskētu ar savu sirdi un dvēseli.

Bet, ja jūs pats esat intraverts, nebaidieties veidot attiecības ar tiem, kurus mīlat, paliekot uzticīgi savai būtībai. Intraverts un ekstraverts var daudz mācīties viens no otra, ja būs atvērti otram, attieksies pret otru cilvēku ar mīlestību un sapratni.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Sagatavots pēc Psychology today materiāliem

 

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar