Izplatītākais nāves cēlonis vīriešiem Latvijā – audzēji

slimnīca

Latvijā visizplatītākais nāves cēlonis vīriešiem ir audzēji, liecina Centrālās Statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Pats izplatītākais vēža veids vīriešiem – prostatas ļaundabīgais audzējs. Statistikas dati liecina, ka katram piektajam ar vēzi slimajam vīrietim diagnosticēts audzējs prostatā. 

Visbiežāk audzējs tiek atklāts II stadijā, I stadijā vēzis diagnosticēts 25% gadījumu, liecina statistika.

Risks saslimt ar prostatas ļaundabīgo audzēju ir vīriešiem, kuri sasnieguši 40 gadu vecumu. Lielākais ļaundabīga prostatas audzēju gadījumu īpatsvars ir vīriešiem vecumā no 60 – 80 gadiem.

Pēc Latvija ir 2. vietā Baltijā prostatas vēža saslimstības un mirstības ziņā, informējusi Pasaules Veselības organizācijas Vēža izpētes aģentūra.

Prognozē sēklinieku vēža saslimstības pieaugumu Eiropā līdz 2035. gadam

Jauns pētījums, ko veikuši Starptautiskās vēža pētījumu aģentūras (IARC) pētnieki un līdzstrādnieki, kvantitatīvi nosaka jauno sēklinieku vēža gadījumu skaitu 28 Eiropas valstīs līdz 2035. gadam, ņemot vērā jaunākās saslimstības līmeņa tendences, kā arī demogrāfiskās prognozes.

Sēklinieku vēzis ir visizplatītākais vēža veids gados jauniem vīriešiem Eiropā. Tiek lēsts, ka viena trešdaļa no visiem saslimšanas gadījumiem visā pasaulē konstatēti tieši Eiropā. Kaut arī saslimstības rādītāji ir stabilizējušies Eiropas valstīs ar visaugstāko risku, valstīs ar zemāku riska pakāpi, tostarp Somijā, Baltijas valstīs un dažās Austrumeiropas valstīs, ir novērots liels šī vēža paveida saslimstību skaita pieaugums.

Tiek prognozēts, ka līdz 2035. gadam 20 no 28 valstīm palielināsies, salīdzinot ar 2010. gadu, to pacientu skaits, kuriem diagnosticēts sēklinieku vēzis. Tiek prognozēts, ka kopējais pacientu skaits palielināsies par 13%. Lielākais pieaugums prognozēts Austrumeiropā, kur saslimušo izdzīvošanas rādītāji ir zemāki. Tas pastiprina vajadzību nodrošināt efektīvu šīs patiesībā izdziedējamās slimības ārstēšanu.

Vai jūs jau veicāt profilaktiskās pārbaudes? Mirklis reizēm ir dzīvības vērts.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar