Fotografēt aizmigušu cilvēku nozīmē pakļaut viņu nāves briesmām. Lūk, kāpēc

fotografēt

Fotografēt aizmigušu cilvēku ir bīstami. Ir vai nav tie muļķīgi aizspriedumi, katram ir jāizlemj pašam. Taču informācijas nekad nevar būt par daudz, tāpēc – lūk, vairāki iemesli, kāpēc to nedrīkst darīt:

  • tā var nozagt viņa likteni un veselību;
  • fotografējamais var nepamosties;
  • ja cilvēks piepeši pamodīsies fotografēšanas brīdī, viņš var nobīties līdz nāvei;
  • cilvēka, kuru fotografējat, miegs būs saraustīts un viņš pamodīsies neizgulējies;
  • cilvēks, kas fotografēts aizmidzis, attēlā izskatās kā miris;
  • aizmidzis cilvēks fotogrāfijā neizskatīsies labi;
  • aizmigušu cilvēku fotogrāfijas mēdz izmantot melnie burvji, jo tā ir ļoti vienkārši viņiem pieburt nelabas lietas (nolādēt);
  • var izbiedēt cilvēka sargeņģeli un viņš pametīs aizmigušo uz visiem laikiem;
  • raisa asociācijas ar post-mortem fotogrāfijām un tradīciju fotografēt aizgājējus;
  • baznīcraksti aizliedz fotografēt aizmigušu cilvēku.

Apskatīsim dažus punktus nedaudz sīkāk.

 

Mistiskie iemesli

Pēkšņa veselības stāvokļa pasliktināšanās

Valda viedoklis, ka aizmigušu cilvēku nedrīkst fotografēt tāpēc, ka viņa enerģētiskais lauks dīvainā kārtā ir ļoti līdzīgs miruša cilvēka enerģētiskajam laukam. Un tad, ja aizmidzis cilvēks ir nofotografēts, šis mirušā stāvoklis it kā tiek fiksēts realitātē. Cilvēks var piepeši sasirgt un nomirt.

 

Piepeša nāve

Cits, biežāk izplatīts pieņēmums – aizmiguša cilvēka dvēsele atrodas citā dimensijā, atgriežoties ķermenī tad, un atgriežas tad, kad cilvēks mostas. Tāpēc, ja aizmigušais piepeši fotozibšņu izbiedēts pamodīsies, dvēsele var nepagūt atgriezties viņa ķermenī un cilvēkam iestājas nāve.

Tāpat mēdz uzskatīt, ka fotogrāfijās aizmigušo bērnu vai pieaugušo sejas izteiksme un aizvērtās acis var izskatīties kā nedzīviem. Tieši šādu asociāciju dēļ māņticīgi cilvēki ir pārliecināti, ka fotogrāfija var piesaukt uzņēmumā fiksētā aizmigušā cilvēka nāvi.

 

Noskaušana vai lāsts

Dziednieki un ekstrasensi apgalvo, ka fotogrāfijās ir redzams arī cilvēka enerģētiskais lauks. Un tā kā cilvēkam miegā tas ir vājāks nekā nomodā esot, nelabvēļiem vai negodprātīgiem ekstrasensiem, izmantojot aizmiguša cilvēka fotogrāfiju, viegli uzsūtīt lāstus vai noskaudumu, vai kādu citu nelāgu ligu.

Šī paša iemesla dēļ uzskata, ka  nedrīkst fotografēt aizmigušus bērnus, it īpaši zīdaiņus, jo viņu biolauks ir daudz trauslāks nekā pieaugušam cilvēkam. Tāpēc viņi ir uzņēmīgāki pret visādiem slikto burvju ļaunajiem trikiem. Daži ir pārliecināti, ka pat vienkārši skatoties uz aizmigušu zīdaini un domājot ļaunas domas, var bērnu noskaust.

 

Sargeņģeļa zaudēšana

Daudzi reliģiozi cilvēki uzskata, ka fotografēti aizmiguši, cilvēki riskē palikt bez saviem sargeņģeļiem.

Reliģiski iemesli

Islāmticīgie fotografēt aizmigušus cilvēkus neatļaujas, pielīdzinot fotogrāfijas skulptūrām, un pēc viņu reliģijas cilvēkus atveidot ir aizliegts. Tas skaidrojams ar to, ka mēģinot attēlot cilvēku mākslā, tiks zaimots Allāha veikums. Cilvēka pielīdzināšana sevi Allāham ir grēks, par ko draud nonākšana ellē.

 

Zinātniski pamatoti iemesli

Izbīļa rezultātā cilvēks strauji pamostas

Šis ir loģiskāks un saprotamāks skaidrojums, kāpēc nedrīkst fotografēt aizmigušus cilvēkus, jo sevišķi bērnus.

 

Nepilnvērtīgs miegs

Biologi apgalvo, ka cilvēka organismā viņam esot aizmigušam, notiek melatonīna sintēze, kas savukārt regulē diennakts ritmus. Pilnvērtīgai melatonīna sintēzei nepieciešama pilnīga tumsa, tāpēc fotoaparāta zibšņi var traucēt pilnvērtīgam organisma atjaunošanās procesam, cilvēkam esot aizmigušam. Pamostoties cilvēks jutīsies neizgulējies un viņam būs slikta pašsajūta.

 

Cilvēks ne vienmēr izskatās labi, kad aizmidzis

Fotogrāfija var izdoties tāda, par kuru cilvēkam būs kauns. Kāpēc gan radīts sliktas emocijas? Cilvēks miegā atslābst, tai skaitā viņa seja, un poza, kādā viņš guļ, ne vienmēr izskatās estētiski pievilcīga.

 

Līdzība ar pēcnāves fotouzņēmumiem

Pēcnāves fotogrāfijas, pēc kurām ir kā traki kolekcionāri, ir ļoti līdzīgas tām, kurās cilvēks nofotografēts aizmidzis. “Post Mortem” fenomens uzplauka 19.gs.beigās, un cilvēki pēcnāves fotogrāfijās izskatījās ļoti reālistiski, patiešām – kā dzīvi.

 

Ticēt māņiem vai turpināt fotografēt aizmigušus cilvēkus, ir katra paša ziņā. Uzskati mēdz būt dažādi, taču informācijas nekad nav par daudz.

 

Izsakiet savu viedokli un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kārlis
Kārlis

Kas tie par viduslaiku tumsoņu māņiem ? :)