Enerģijas dzēriens, kas atbaida iesnas un klepu

enerģijas dzēriens

Kad spēki izsīkuši, daudzu iepirkumu grozā nokļūst enerģijas dzēriens. Skaidri zināms, ka šī dzira ir veselībai kaitīga. Piedāvājam pagatavot enerģijas dzērienu, kas aizbaida vīrusus, pašrocīgi, turklāt no veselīgiem komponentiem.

enerģijas dzēriens

Nepieciešams:
Cukura sīrups
Ingvera sakne
Citrons
Gāzēts minerālūdens
Ledus

Pagatavošana:
Limonādes krūzē (0,7 l) ieberam ledus gabaliņus, pievienojam 30 ml cukura sīrupa, 30 ml ingvera sulas, 30 ml citrona sulas un pielejam gāzētu minerālūdeni. Un gatavs!

Ja ir nepieciešams spēcīgāks enerģijas lādiņš, tonizējošajam dzērienam varam pievienot Ķīnas citronliānas (Schisandra chinensis) ogu uzlējumu (recepte zemāk).  Citronliānas ogas pēc garšas neatgādina nevienu no plaši pazīstamām ogām. Ķīnas tradicionālās medicīnas traktātos tā nosaukta par „piecu garšu ogu” – „u vei czi”. Tās ir skābas, saldas, sāļas, rūgtas ar sveķu un muskata piegaršu. Austrumu tautu medicīnā citronliānas ogas lieto kā spēcinošu un stimulējošu līdzekli.

enerģijas dzēriens

Ķīnas citronliānas ogu uzlējums:
10 g kafijas dzirnaviņās sasmalcinātu kaltētu Ķīnas citronliānas augļu pārlej ar glāzi verdoša ūdens, ļauj nostāvēties 6 stundas, pēc tam izkāš caur sietiņu vai marli. Ēdamkaroti uzlējuma pievieno pagatavotajam ingvera enerģijas dzērienam vai lieto tāpat 2 reizes dienā pa 1 ēdamkarotei.

Ķīnas citronliānas stimulējošo efektu var pārbaudīt, lietojot iepriekš ieteikto dozu tukšā dūšā vai 4 stundas pēc ēšanas. Reakciju sajutīsit pēc 30-40 minūtēm un tā saglabāsies apmēram 4-6 stundas.

Šizandras uzlējums likvidē fizisku nogurumu, tāpēc to bieži lieto sportisti pēc izturības treniņa vai lielas slodzes.

Jums prātā vēl kāda vērtīga recepte imunitātes uzlabošanai? Dalieties ar to komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar