Attīrīt organismu no nikotīna palīdz šie desmit produkti

attīrīt organismu

Pīpēt ir kaitīgi veselībai, smēķēšana nogalina – brīdinājumi uz cigarešu paciņas, ko neviens pīpētājs neņem par pilnu. Taču vajadzētu gan. Un jo ātrāk jūs atmetīsiet šo smirdīgo un nāvējošo paradumu, jo labāk. Nikotīns no organisma tiek izvadīts divu – triju dienu laikā, un tiklīdz tas būs prom, jūs ieelposit ar pilnu krūti un uzreiz jutīsities labāk. Šo procesu var padarīt ātrāku, ja uzturā lietosit šos produktus.

Nikotīns – spēcīgas iedarbības neirotoksīns, kas mazā koncentrācijā izraisa atslābināšanos, nomierina, rada vieglu eiforiju un paaugstina modrību. Nikotīns bloķē acetilholīna receptorus, kā rezultātā nervu un muskuļu šūnas sāk funkcionēt nepareizi. Tieši nikotīns ir tas, kas rada paradumu smēķēt un paātrina sirds ritmu, paaugstina asinsspiedienu, un līdz ar to arī insulta risku.

Mūsdienās, neraugoties uz visiem ierobežojumiem un brīdinājumiem, kā arī jaunākajiem pētījumiem, kuros gūti neapgāžami pierādījumi pīpēšanas kaitīgajai iedarbībai uz veselību, cilvēki tik un tā izvēlas smēķēt. Protams, var arī zelēt tabaku vai pat lietot šņaucamtabaku kā senajos laikos, taču lietas būtību tas nemaina: nikotīns tik un tā nokļūst asinsritē, un nav nozīmes, kādā veidā jūs to dabūjat sev iekšā.

Tomēr ir noteikti produkti, kas palīdz attīrīties no nikotīna. Ja jums nepietiek gribasspēka, lai pavisam atmestu smēķēšanu, iekļaujiet vismaz savā ēdienkartē pēc iespējas vairāk šo produktu, lai kaut nedaudz palīdzētu organismam tikt galā ar smirdīgo indi – nikotīnu.

 1. Brokoļi

attīrīt organismu

Brokoļi satur ļoti daudz B5, C un B vitamīnu, kas atbild par svarīgākajiem procesiem mūsu organismā. To trūkums var izraisīt dzīvībai svarīgu funkciju „nobrukšanu”. Brokoļi papildinās vitamīnu rezerves un uzturēs līmenī metabolismu. Bez tam, brokoļi satur NRF2 gēnu, kas sargā plaušas no oksidācijas un iekaisuma procesiem, ko provocē nikotīns.

 

2. Apelsīni

attīrīt organismu

Apelsīns ir viens no spēcīgākajiem ieročiem cīņā ar nikotīnu. Šis citrusauglis lieliski uzlādē pīpēšanas novājināto organismu ar C vitamīnu un palīdz atbrīvoties no stresa, kas ir neizbēgams pavadonis pīpēšanas atmešanas procesam.

 

 3. Spināti

attīrīt organismu

Spināti — šajā augā ir augsts folijskābes (vitamīna B9) un dzelzs līmenis, kas nepieciešams imūnai un asinsrites sistēmai. Folijskābe, ko satur spināti, var samazināt sirds un asinsvadu slimību risku, kas ir neizbēgams smēķēšanas pavadonis. Tas palīdz ātrāk izvadīt no nikotīna novārdzinātā organisma toksīnus, normalizē miegu un gara možumu.

 

 4. Ingvers

attīrīt organismu

Ingvera labās īpašības sen jau ir pierādītas, turklāt tā ir plaši pielietota garšviela kulinārijā. Bez ingvera labajām garšas īpašībām, tas ir slavens ar savām dziedināšanas spējām saaukstēšanās slimību gadījumos, likvidē kakla un mutes dobuma iekaisumu.

Šī brīnumsaknīte tautas medicīnā tiek lietota teju visam, pat liekā svara nomešanai. Smēķētājiem ingvers būtu jālieto uzturā, jo šis augs satur vielas, kas palīdz samazināt lipīdu līmeni asinīs. Un tas savukārt labvēlīgi iespaido visu cilvēka sirds asinsvadu sistēmu, kas cenšas atgūties pēc gadiem ilgas indēšanas.

 

 5. Dzērvenes

attīrīt organismu

Skābe, ko satur dzērvenes, arī kalpo kā līdzeklis, kas palīdz atbrīvoties no nikotīna verdzības. Nikotīns paaugstina cukura līmeni asinīs tieši tāpat kā šīs ogas. Tāpēc iesakām aizstāt cigaretes ar dzērvenēm. Tas palīdzēs pārdzīvot smēķēšanas atmešanas procesu.

 

6. Citrons

attīrīt organismu

Citrons — vēl viens ierocis cīņā ar stresu, kas nenoliedzami liks par sevi manīt pēc smēķēšanas atmešanas. Pīpētājiem nikotīns paliek asinsrites sistēmā vidēji trīs dienas, ārdot jūsu imūnsistēmu un bojājot ādu. Organismam atkal kļūt možam palīdzēs atkal jau tas pats C vitamīns un pati citronskābe. Dzeriet ūdeni, kam pievienota citrona sula, tēju ar citronu, vai ēdiet to tāpat – kā nu kuram labāk iet pie sirds.

 

7. Burkāni

attīrīt organismu

Un tagad ir kārta vēl kādam vitamīnam – A. Pīpmaņi regulāri iztukšo tā rezerves — dienā tik reižu, cik reižu aizdedzina cigareti, lai uzsmēķētu. Kad A un C vitamīnu līmenis organismā krītas, sāk iet bojā nervu šūnas, buksē asins cirkulācija un, kā sekas tam, smadzeņu normāla funkcionēšana. Ēdiet biežāk burkānus: tiek lēsts, ka beta karotīns, ko lielā daudzumā satur šis sakņaugs, labi stimulē imūnsistēmu.

 

8. Granātāboli

attīrīt organismu

Kā jau minējām, smēķēšanas rezultātā tiek traucēta normāla sirdsdarbība, kas izraisa sirds aritmiju un daudzas citas kaites. Asinsvadi krasi sašaurinās, pasliktinās to caurlaidība, kā rezultātā šūnām visā organismā sāk pietrūkt skābekļa. „Iztīrīt” asinsvadu sistēmu un uzlabot asinscirkulāciju palīdz granātāboli. Šis auglis bagātīgi satur makro un mikroelementus: kalciju, magniju, kāliju, mangānu un nātriju. Granātābolu sulu ieteic dzert, ja cilvēks sirgst ar mazasinību vai kuņģa problēmām, kas ir pīpmaņiem ir parastas kaites.

 

9. Diedzēti kviešu graudi

attīrīt organismu

Nikotīns, nokļūstot asinīs, stipri sašaurina asinsvadus, paaugstinās asinsspiediens. Rezultātā smēķētāju pašsajūta krasi pasliktinās. Diedzēti kviešu graudi satur daudz E vitamīna, kas ir spēcīgas iedarbības antioksidants un dabīgs imūnmodulators. Šī produkta labās īpašības grūti saskaitīt: tas palīdz atjaunoties un normāli darboties visam organismam.

 

10. Kale kāposti

attīrīt organismu

Ir pierādīts, ka kale kāposti pazemina onkoloģisko saslimšanu risku un ir dabīgs izotiocianātu— bioloģiski aktīvu vielu avots, kas nodrošina veselu virkni dzīvībai svarīgu funkciju: aizsargā organismu no baktērijām, ultravioleto staru negatīvās iedarbības un vēža šūnu attīstības.

Nemoki organismu, mīli sevi – palīdzi pats sev attīrīt organismu, ieviešot ēdienkartē šos produktus.

 

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

 

Avots: Healthy Panda

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
shemo
shemo

Nikotīns – spēcīgas iedarbības neirotoksīns