80% pāru nebūtu izšķīrušies, ja būtu zinājuši par šiem septiņiem neizbēgamajiem laulības dzīves etapiem

«Mīlestība ilgst trīs gadus», — uzskata Frederiks Begbeders. Savukārt laulības dzīvē ir septiņi etapu. Vismaz tā apgalvo psihologi. Un, ja visi to zinātu, vismaz astoņdesmit procenti šķirto pāru būtu kopā.

Mijot laulības gredzenus, konfekšu un rožu klēpju periods attiecībās beidzas, pagaist romantika, sākas ikdiena un pārim nākas tikt galā ar pārbaudījumiem, kas labi parāda, cik stipra ir viņu laulība.

Mīlestībai ir jāizdzīvo septiņi posmi, lai tā kļūtu patiešām īsta, stipra un neviltota. Tāda, par kuru droši var teikt: „Mīlestība uz mūžu!

 

laulība

1.Konfekšu un rožu klēpju etaps

Šis posms ilgst apmēram pusotru gadu. Šajā laikā gan viņš, gan viņa pasauli redz spilgtās krāsās, ko rada  aktīva un nepārtraukta laimes hormonu izdalīšanās iemīlējušos organismā.

It viss mīļotajā cilvēka šķiet brīnišķīgs, apbrīnojams un unikāls. Bieži esot šādā eiforijā, kas ir ļoti līdzīga alkohola radītam reibumam, mīlētāji pieņem liktenīgus lēmumus. Kā izrādās vēlāk – pārsteidzīgus.

 

80-paru-nebutu-izskirusies-ja-zinatu-sos-septinus-neizbegamos-laulibas-dzives-etapus-2

2. Pārsātinājuma etaps
Eiforija zūd, prāts apskaidrojas, un situācija tiek novērtēta objektīvi. Jūtu pārbagātību nomaina ieradums un pieķeršanās. Izturēšanās kļūst dabiska un atraisīta, it kā nevis jūs esiet kopā, bet katrs pats vienatnē ar sevi. No kā gan te kautrēties?..

 

80-paru-nebutu-izskirusies-ja-zinatu-sos-septinus-neizbegamos-laulibas-dzives-etapus-3

3. Riebuma etaps
Otra trūkumi kļūst acīmredzami un sāk krist uz nerviem. Strīdi, nesaprašanās, zāģēšana un piekasīšanās — tas ir neizbēgami. Un šķiet, ka vislabākais veids, kā izvairīties no tam sekojošajām negatīvajām emocijām – šķiršanās.

Pēc šķiršanās var uzsākt jaunas attiecības. Bet arī tās reiz tik un tā nonāks šajā trešajā etapā.

 

80-paru-nebutu-izskirusies-ja-zinatu-sos-septinus-neizbegamos-laulibas-dzives-etapus-4

4. Pacietības etaps
Dramatisms paliek otrajā plānā. Tā vietā nāk viedums un sapratne, ka visi strīdi agrāk vai vēlāk beigsies un varēs dzīvot tālāk mierā un saticībā.

 

80-paru-nebutu-izskirusies-ja-zinatu-sos-septinus-neizbegamos-laulibas-dzives-etapus-5

5. Pienākuma un cieņas etaps
Neraugoties uz ilgo laiku, kas pavadīts kopā līdz šim, mēdz teikt, ka tieši šajā etapā pāris pirmoreiz sāk just īstu mīlestību. Frāzes “tu man to esi parādā” vietā nāk “es gribu to izdarīt tavā labā”. Parteri sāk apzināties savus pienākumus, domājot ne par to, ko viņi var saņemt no otra, bet par to, ko paši var sniegt mīļotajam cilvēkam.

 

80-paru-nebutu-izskirusies-ja-zinatu-sos-septinus-neizbegamos-laulibas-dzives-etapus-6

6. Draudzības etaps
Tuvības etaps, kura aizsākums ir bezgalīga uzticēšanās. Tāda pati, kā īstiem un uzticamiem draugiem. Cilvēki iepatīkas viens otram, neraugoties uz kaislību, ir iepazinuši viens otru, bez ierunām pieņēmuši, un tā rezultātā sadraudzējušies.

 

80-paru-nebutu-izskirusies-ja-zinatu-sos-septinus-neizbegamos-laulibas-dzives-etapus-7

7. Īstas mīlestības etaps
Īsta mīlestība – tas nav kā zibens spēriens no skaidrām debesīm. Tā ir sajūta, kas iegūta, ilgstoši ejot kopā dzīves lielceļos un vētrās. Lai sajustu īstu mīlestību, ir jākļūst pieaugušiem un jānobriest, un tas nozīmē – jāatsakās no egoisma un aizspriedumiem.

Laimīgi cilvēki ir savu laimi nopelnījuši. Neapskaudiet, labāk mācieties no viņiem!

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar