5 iemesli, kāpēc gadu gaitā zaudēt draugus ir labi, nevis slikti

zaudēt draugus

Mēs baidāmies zaudēt draugus, ar kuriem puds sāls apēsta un nespējam saņemt drosmi saraut saites attiecībās, kas šķiet sevi izsmēlušas? Turklāt visur bez mitas tiek atkārtots, ka draudzība ir vērtība, kas jāsargā kā acuraugs? Par to ir gan sliktas, gan labas ziņas.

Labā ziņa – kļūstot vecākam, jūsu personība mainās. Jūs kļūstat par citu cilvēku, jūs vairs neesat tāds kā jaunībā. Jūs domājat citādāk, krājas atziņas un spriedumi gan par dzīvi, gan cilvēkiem. Jūsu personība attīstās.

Sliktā ziņa — jums nāksies šķirties no dažiem seniem draugiem tieši šīs personības izaugsmes dēļ. Pārmaiņas — tas ne vienmēr nozīmē, ka būs sliktāk.  Reizēm ar gadiem zaudēt draugus drīzāk ir labi, nevis slikti.

1. Pastiprināta modrība

Kļūstot vecākam, jūs sākat vairāk sargāt visu svarīgo un nozīmīgo savā dzīvē.  Jums izkristalizējas savi dzīves standarti, cerības un gaidas, jūs visu īpašo savā dzīvē sargājat rūpīgāk nekā jaunībā. Un jūs vairs neesat ar mieru izlikt savu dzīvi publiskai apskatei. Taču ir draugi, kas par visu makti lien dvēselē, lai izķidātu to, ko jūs nevēlaties publiskot. Izvērtējiet, vai jums šādi draugi patiešām ir nepieciešami.

Jauni draugi, kurus iepazīstam brieduma gados, novērtēs to, ko darām un ieklausīsies tajā, ko sakām. Draudzības pamatā ar šiem jauniepazītajiem cilvēkiem būs kopīgas intereses un dzīves uztvere.

2. Dzīve kā ceļojums

Gadiem ritot, aug dzīves pieredze un sapratne, uz kuriem draugiem patiešām var paļauties. Arī mēs paši ik brīdi esam gatavi steigties palīgā sev tuviem cilvēkiem.

Tomēr pienāk brīdis, kad nākas atzīt – daudz kas no tā, kas agrāk šķita svarīgās par visu, tagad ir zaudējis nozīmību.  Iespējams, nāksies šķirties no cilvēkiem, kas to nesaprot, lai turpinātu ceļu, turpinātu personības izaugsmi.

3. Apzinātas attiecības

Pat ja ar laiku nāksies zaudēt senus un pārbaudītus draugus, tas nenozīmē, ka vairs nekad dzīvē nesatiksim cilvēkus, kas stāsies viņu vietā, kļūstot par uzticamiem draugiem. Ja attiecības ir sevi izsmēlušas, ja jūtamies nekomfortabli tāpēc, ka zuduši kopīgie mērķi un intereses, nebaidieties doties tālāk viens. Katram cilvēkam ir savs ceļš ejams, un tikai kompānijas dēļ, tikai tādēļ, lai nezaudētu draugus, apstāties savā izaugsmē nedrīkst.

Ar gadiem mēs iepazīstam jaunus cilvēkus, ar kuriem rodas kopīgas intereses un vieno sasniedzami mērķi. Un pagātne, senie draugi, paliek mūsu pieredzes apcirkņos.

4. Laika nozīmība

Jo vecāki mēs kļūstam, jo mazāk laika atliek dzīves baudīšanai. Iespējams, kādam šķitīs, ka tas ir pārspīlēti teikts, taču izvēle ir tikai mūsu pašu rokās. Dzīve var būt aizraujoša arī sirmā vecumā, ja izvēlēsimies cilvēkus, kuri domā tāpat kā mēs. Un ja tiem, kuri bija mums blakus līdz šim, mūsu temps šķiet par ātru, ļausim viņiem palikt pagātnē.

Ir jāsaprot, ka laiks ar gadiem kļūst sevišķi vērtīgs. Turklāt viss, kas notiek, notiek īstajā brīdī. Tas attiecas arī uz cilvēkiem mums apkārt. Ir īstais brīdis padomāt, kuri cilvēki ir mūsu laika vērti, bet kuri to tikai izšķiež.

5. Nicinot neīstumu, melus un izlikšanos

Jaunībā neīstums un liekulība nešķiet nekas peļams. Bērnībā mēs visi mēdzām mazliet tēlot. Mazliet piepušķot, mazliet izlikties – nekas neparasts attiecībās ar draugiem. Taču, kļūstot vecākiem, mums sāk riebties lišķīgums, meli un izlikšanās. Mēs vēlamies, lai attiecībās ar draugiem viss būtu godīgi. Diemžēl daži cilvēki neprot dzīvot bez izlikšanās. Netērēsim savu laiku draugiem, kas par tādiem tikai izliekas.

Bez šaubām, viss iepriekš teiktais nav jāuztver kā aksioma, kā gatava dzīves recepte. Cilvēki ir dažādi, tāpat kā ir atšķirīgi draudzības kritēriji. Tomēr, kļūstot vecākiem, ir svarīgi atcerēties, ka tērēt laiku viltus draugiem un neīstām attiecībām ir pārāk liela greznība. Zaudēt draugus, ja ar tiem vairs nesakrīt uzskati un intereses, nav nekas slikts. Viņu vietā nāk jauni cilvēki.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Psychology Today

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stienis
Stienis

Tagad valdība ar mediju palīdzību daudziem iemācīja vairs nedraudzēties ar nevakcinētajiem. Ir ģimenes, kur brāļi vairs nesatiekas, kur radi vairs nepulcējas. Liels “paldies”! Ej @ir$t, Krišjān!