22 paņēmieni, kā sagraut savu dzīvi un nekad nebūt laimīgam

pašapziņa

Labākais veids, kā sagraut savu dzīvi un nekad nebūt laimīgam, ir sapluinīt lupatu lēveros savu pašapziņu.

Šaubas par sevi un savām spējām, paradums iesākto nepadarīt līdz galam vai tikai sapņot, pat nemēģināt īstenot idejas dzīvē – pazīstamas sajūtas?

Kamēr cilvēki ar adekvātu vai augstu pašvērtējumu sasniedz karjeras virsotnes, izveido ģimeni, iemanto sabiedrības cieņu, mīl, pienācīgi novērtē un pieņem sevi, cilvēki, kuru pašapziņa ir zema, jūtas nelaimīgi. Jebkura karjeras izaugsme viņiem izraisa daudz negatīvu emociju, katrs lēmums tiek apšaubīts un rada trauksmi. Viņi apšauba visu, ko dara, un pat paši sevi. Viņi vēlas savu dzīvi mainīt.

“Mēs visi nākam no bērnības,” rakstījis Antuāns de Sent-Ekziperī. Un mazi bērni, kā zināms, dara visu pretēji tam, ko viņiem saka. Tikai jāpasaka: “Nekāp peļķē”, un bērns tajā noteikti iekāps.

Būsim kā bērni un, izmantojot nepareizus padomus, centīsimies kļūt pārliecinātāki par sevi, atgūt pašapziņu un iemantot laimi.

1. Nekādā gadījumā nelaid garām iespēju nosodīt sevi par kļūdu, un vēlme izmēģināt jaunas lietas pazudīs pati no sevis. Lai doma, ka nekļūdās tas, kurš neko nedara, neapgrūtina tevi.

2. Vienmēr nodali savas emocijas un jūtas sliktajās un labajās. Nosodi sevi, ja esi sadusmojies uz kādu. Nav svarīgi, ka viņš tevi aizvainoja, pagrūda vai apvainoja. Viņš tā negribēja, tas vienkārši notika.

3. Nekad neuzticies tiem, kas līdzās. Viņi tikai ieņirdz par tevi.

4. Uzturies toksisku cilvēku lokā, viņi nenodarīs kaitējumu. Ar šo uzdevumu tu pats lieliski tiec galā.

5. Nešķiries ne ar vienu. Tas nekas, ka šis cilvēks tevi burtiski sagrauj un iznīcina. Vieta blakus ir aizņemta, un labāki cilvēki un attiecības nevar pietuvoties.

6. Nepabeidz iesāktos darbus. Kur jāsteidzas? Lai to izdarītu, visa dzīve vēl priekšā! Nu un tad, ka pabeigts darbs pieliek punktu un ļauj saprast, ka esi sasniedzis mērķi.

7. Apšaubi savus lēmumus. Tad pārējie tam noteikti pievienosies un arī apšaubīs visu, ko dari vai saki.

8. Neatzīsti savas uzvaras. Neslavē sevi, nestāsti par to nevienam – tā būtu lielīšanās. Ticība sev un gandarījums par paveikto – tas nav domāts tev.

9. Salīdzini sevi ar citiem cilvēkiem. Padari tos par elkiem un meklē savus trūkumus. Noteikti atradīsi! Nu un tad, ka esi personība? Kam vajadzīga tava individualitāte un unikalitāte? Vilšanās, šaubas un nožēla – tas ir tavs liktenis.

10. Neļauj nevienam sevi slavēt vai izteikt komplimentus. Tu neesi citu apbrīnas un uzmanības cienīgs.

11. Bēdz kā no uguns no pozitīviem, optimistiskiem cilvēkiem, kuri gatavi tevi atbalstīt un palīdzēt. Viņi ir no citas planētas. Viņi ir bīstami – ja nu celsies tava pašapziņa?

12. Nedari neko pats pēc savas iniciatīvas, nesaņemot citu piekrišanu. Atbildība par savu dzīvi nav domāta tev.

13. Atkāpies pie pirmās neveiksmes! Neizdevās ar pirmo reizi – pat nedomā atkārtot. Sasniegt rezultātu – tas nav tavs ceļš. Nogalini savu pašcieņu.

14. Nodarbojies ar to, kas neinteresē un nesagādā nekādu prieku. Ja darīsi to, kas patīk, vari gūt panākumus, bet tev tie nav vajadzīgi. Neriskē būt veiksmīgs.

15. Iegaumē, ka nekad nevari kļūt labāks kā esi. Darbs ar sevi – tas nav tev! Vari pat nemēģināt.

16. Koncentrējies nevis uz savām labajām īpašībām, bet gan uz negatīvajām.

17. Nemācies nekā jauna – tas tikai traucē domāt par to, cik stulbs un nevērtīgs cilvēks esi.

18. Kritizē sevi un visu, ko dari. Un dari to skaļi, lai visi dzirdētu un redzētu. Pierodi pie domas, ka esi viduvējība un viss, ko dari, ir slikti. Tu neko neproti.

19. Nekad neieklausies sevī. Tavas vajadzības un vēlmes nevienu neinteresē. Pat tevi pašu ne. Netērē sevi sīkumos.

20. Sacensības nav domātas tev. Konkurējot ar citiem, tu, bez šaubām, zaudēsi. Tu esi ķēdes vājais posms.

21. Rūpēties par sevi? Kādas muļķības! Sporta zāle, baseins, velosipēds, SPA padarīs tevi pievilcīgāku, un tu pat vari sev iepatikties. Kam tev tas vajadzīgs?

22. Šausti sevi un vaino it visās pasaules nelaimēs. Ar cieņu paciet ņirgāšanos, sāpes un apvainojumus. Nākamajā dzīvē viss būs citādi.

Ja klausīsi šiem ieteikumiem, kādu dienu dzīve patiešām sabruks. Ja darīsi visu tieši pretēji, tad viss izdosies. Neaizmirsti, ka savu pašapziņu ceļam vai gremdējam tikai mēs paši.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar