22 labākie veidi, kā iznīcināt pašapziņu un sagraut dzīvi

Šaubas par sevi un savām spējām, ieradums nenovest lietas līdz galam vai pat nemēģināt īstenot savas idejas dzīvē. Izklausās pazīstami?

Perinatālā un krīzes psiholoģe, mākslas terapeite Olga Mazurkēviča savā blogā sniedz padomus, kā beidzot sev noticēt un sākt dzīvot.

Labākais veids, kā sagraut savu dzīvi un nekad nebūt laimīgam, ir sagraut savu pašapziņu, pašnovērtējumu.

Kamēr cilvēki ar adekvātu vai augstu pašnovērtējumu sasniedz karjeras virsotnes, iemanto ģimenes un sabiedrības cieņu, mīl, novērtē un pieņem sevi, cilvēki ar zemu pašapziņu ir nelaimīgi. Jebkura karjeras izaugsme viņiem izraisa daudz negatīvu emociju, katrs lēmums tiek apšaubīts un izraisa trauksmi. Viņi apšauba visu, ko dara, un pat paši sevi. Viņi vēlas savu dzīvi mainīt.

Nepaklausīgiem bērniem ir izgudrots paņēmiens: kā un ko teikt, lai tas būtu produktīvi. Šādam bērnam nevajadzētu dot derīgu, bet gluži pretēji – aplamu padomu: “pat nedomā ēst šo zupu”. Un viņš darīs pretējo. Viss sanāks labi.

Tāpēc būsim kā bērni, un rīkosimies diametrāli pretēji šiem ieteikumiem:

1. Nepalaid garām iespēju nosodīt sevi par kļūdu, un vēlme izmēģināt jaunas lietas pazudīs pati no sevis. Lai doma, ka nekļūdās tas, kurš neko nedara, neapgrūtina tevi.

2. Vienmēr nodali savas emocijas un jūtas “sliktās” un “labās”. Nosodi sevi, ja esi sadusmojies uz kādu. Nav svarīgi, ka viņš tevi aizvainoja, pagrūda vai apvainoja. Viņš tā negribēja, tas vienkārši notika.

3. Nekad neuzticies tiem, kas blakus. Viņi noteikti nosodīs tevi.

4. Uzturies toksisku cilvēku lokā, viņi nenodarīs kaitējumu. Ar šo uzdevumu tu pats lieliski tiec galā.

5. Nešķiries ne ar vienu. Tas nekas, ka šis cilvēks tevi burtiski sagrauj un iznīcina. Vieta blakus ir aizņemta, un labāki cilvēki un attiecības nevar pietuvoties.

6. Nepabeidz iesāktos darbus. Kur steigties? Lai to izdarītu, visa dzīve vēl priekšā! Nospļauties, ka pabeigtas lietas pieliek punktu un ļauj saprast, ka esi sasniedzis paredzēto mērķi.

7. Apšaubi savu taisnību un lēmumus. Tad pārējie tam noteikti pievienosies un arī apšaubīs visu, ko dari vai saki.

8. Neatzīsti savas uzvaras. Neslavē sevi, nestāsti par to nevienam – tā būtu lielīšanās. Ticība sev un gandarījums par paveikto nav domāti tev.

9. Salīdzini sevi ar citiem cilvēkiem. Novieto tos uz pjedestāla un meklē savus trūkumus. Noteikti atradīsi! Nu un tad, ka esi personība? Kam vajadzīga tava individualitāte un unikalitāte? Vilšanās, šaubas un nožēla – tas ir tavs liktenis.

10. Neļauj nevienam tevi slavēt vai teikt komplimentus. Tu neesi citu apbrīnas un uzmanības cienīgs.

11. Nekomunicē ar pozitīviem, optimistiskiem cilvēkiem, kuri gatavi atbalstīt un palīdzēt. Viņi ir no citas planētas. Ja nu viņi ir bīstami un optimisms – lipīgs?

12. Nesaņemot citu piekrišanu un atbalstu, nedari neko. Atbildība par savu dzīvi nav domāta tev.

13. Atkāpies pie pirmās neveiksmes! Neizdevās ar pirmo reizi – atkāpies. Sasniegt rezultātu – tas ir garlaicīgi. Nogalini savu pašcieņu.

14. Nodarbojies ar to, kas neinteresē un nesagādā prieku. Ja darīsi to, kas patīk, vari gūt panākumus, bet tev tas nav vajadzīgs. Neriskē būt veiksmīgs.

15. Iekal galvā, ka nekad nevari kļūt labāks, nekā esi. Darbs ar sevi, speciālista palīdzība – tas nav tev! Vari pat nemēģināt.

16. Koncentrējies nevis uz savām pozitīvajām īpašībām, bet gan uz negatīvām!

17. Nemācies neko jaunu – tas traucē domāt par to, cik tu esi stulbs un nevērtīgs cilvēks.

18. Kritizē sevi un visu, ko dari. Ieteicams to darīt tā, lai visi dzirdētu un redzētu. Pierodi pie domas, ka esi viduvējība, un viss, ko dari, ir slikti. Tu neko neproti.

19. Nekad neieklausies sevī un ķermenī. Tavas vajadzības un vēlmes nevienu neinteresē. Pat tevi nē. Netērē sevi sīkumos.

20. Sacensības nav domātas tev. Konkurējot ar citiem, tu, protams, zaudēsi. Tu esi vājais posms.

21. Rūpēties par sevi, savu ķermeni? Kādas muļķības! Sporta zāle, baseins, velosipēds, SPA padarīs tevi pievilcīgāku, un tu pat vari sev iepatikties. Kam tev tas vajadzīgs?

22. Nodarbojies ar sevis vainošanu un šaustīšanu. Vardarbība ir norma! Ar cieņu paciet ņirgāšanos, sāpes un apvainojumus. Nākamajā dzīvē tu visu izlabosi.

Ja ievērosi kaitīgos padomus, pienāks diena, kad dzīve sabruks. Ja izpildīsi tos tieši pretēji, tad viss izdosies. Pašnovērtējums ir tas, ko pats sevī izveido.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar