10 padomi dzīvei, ko mums ieteiktu kaķis

Kaķu skatījums uz pasauli ir īpašs. Ja var teikt, ka suns vēlas vienu – lai tu esi laimīgs, tad par kaķi pareizāk būtu sacīt, ka viņu vairāk uztrauc paša labklājība. Un varbūt tieši tāpēc varam no kaķiem šo to mācīties.

1. Es mīlu tevi, bet sevi es mīlu vairāk. Mīli sevi. Nodarbojies tikai ar to, kas tevi patiešām interesē. Izvēlies labāko. Tavas intereses – fiziskās, emocionālās un garīgās – ir prioritāte. Tev nav jāupurē sava dzīve kādam citam, neviens tāpat to nenovērtēs.

2. Pieņem dāvanas un novērtē labus nodomus. Reizēm es tev atnesu kādu pusdzīvu putniņu vai pelīti. Tā ir dāvana. Ja tā nav gluži tāda dāvana, par kādu tu sapņo, tad zini – es to dāvinu, jo mīlu tevi. Pasaule ir pilna ar dāvanām. Pamani tās un novērtē, ja kāds tev dāvina ko tādu, kas viņa acīs ir ļoti svarīgs un paša kārots.

3. Esi neatlaidīgs, līdz panāc, ko vēlies. Nav vārdiņu “nē” vai “nevaru”. Iesaisti arī citus, kas var tev palīdzēt nokļūt pie mērķa. Ja es esmu izsalcis, tu mani pabarosi, jo citādi es tāpat visādos veidos pievērsīšu tavu uzmanību, līdz tu izdarīsi to, ko man vajag.

4. Iemāci citiem, kā pret tevi jāizturas. Es vēlos, lai tu paglaudi mani tieši tagad un tāpēc es ielecu tev klēpī. Ja tu piecelsies, es došos līdzi. Vai redzi, cik es esmu brīnišķīgs? Viss, tagad man pietiek, es izlecu un eju mazgāties. Netraucē, es varu arī vieglītēm iekost vai ieskrāpēt.

5. Uzvedies kā karalis (karaliene). Radi par sevi pārliecināta cilvēka iespaidu pat tad, ja sirds dziļumos par to šaubies. Ja darīsi tā ilgstoši, arī tavas smadzenes tam noticēs! Ja es ko daru, tad tieši šobrīd man tas ir labi un vajadzīgi.

6. Ārējam izskatam ir nozīme. Patīk tas jums vai nē, bet ārējais izskats demonstrē pasaulei, ko tu jūti pret sevi, kā sevi novērtē. Ja pats sevi necieni, kāpēc lai citi to darītu.

7. Esi neatkarīgs. Es paļaujos uz tevi, ka sagādāsi man ēdamo un dzeramo, jo dzīvoju pie tevis, bet vispār es paļaujos tikai uz sevi. Man patīk sabiedrība, bet arī viens nejūtos slikti. Tikai pats esmu atbildīgs par savām emocijām un garastāvokli.

8. Cieni citu vēlmes un robežas. Ja tu mani negaidot pamodināsi, atņemsi rotaļlietu vai kā citādi traucēsi manas pasaules ierasto kārtību un mieru, es tev iekodīšu vai savādāk izrādīšu savu protestu. Un tikai neiedomājies te atvest vēl kādu kaķi! Ar mani pilnīgi pietiek, jo man vajadzīga visa tava uzmanība.

9. Pārvari bailes. Es rāpjos pašā augstākajā kokā pat tad, ja nezinu, kā tikšu lejā. Tāpat tu – dodies, kurp vēlies; dari, ko esi iecerējis un nebaidies. Ļauties, ka viņus paralizē bailes, var radības, kurām ir mazāk smadzeņu nekā man vai tev.

10. Neapstājies. Es krītu uz visām četrām ķepām un visi domā, ka tieši tā tas bijis iecerēts. Nepievērs uzmanību tam, ka tu pakriti, ka kaut kas neizdevās, domā par to, ka jau esi piecēlies pēc kritiena. Mēs visi reizēm pakrītam. Celies un ej tālāk. Neprāto un nevispārini: “Es nevaru to izdarīt” vai “tā vienmēr ar mani gadās”. Es domāju vienkārši: “Es nokritu. Un nu – uz priekšu, pie jauniem piedzīvojumiem un izaicinājumiem!”

Pēc publikācijas psychologies.ru

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar